Archiv pro rubriku: Volný čas

Jak se bavit s holkou na diskotéce

Jdete s kamarády na diskotéku a líbí se vám tam holka, která sebou nemá kluka? Nejprve omrkněte, zda skutečně někde opodál není někdo, kdo k této slečně patří a pokud ne a dívka je na diskotéce pouze s kamarádkami, pak za ní vyrazte a pozvěte jí na drink. Pokračování textu Jak se bavit s holkou na diskotéce

Jak překonat strach z létání

Jsou lidé, kteří mají panickou hrůzu z letadel a z létání. Moje drahá polovička není výjimkou a tak pokud spolu chceme k moři, vyráží o pár dní dříve autem a já s dcerou pak na místo dorazíme letadlem. Takový strach se však dá překonat, pokud bude člověk, trpící fobií chtít.

Důvody proč se lidé bojí létat, jsou dva, jednak se bojí toho, že letadlo spadne a oni samozřejmě pád nepřežijí, nebo je sužuje pocit, že jsou v uzavřeném prostoru, ze kterého se nemohou dostat ven. Obě dvě tyto věci se dají postupem času z vaší mysli odstranit.

České aerolinky pořádají kurzy, kde učí pasažéry poprat se strachem při létání. Po dobu 7 hodin se vám bude věnovat palubní personál, tzn. stevardi a letušky spolu s pilotem a budou vás učit zvládat úzkost, kterou v letadle můžete prožívat. Panického strachu z létání se jen tak nezbavíte, ale můžete jej alespoň utlumit.

Vždy když někam letíte, musíte myslet na pozitivní věci, které vás na místě čekají. Pusťte si film, nebo se věnujte něčemu, co vaši pozornost upoutá na jiné myšlenky. Myslete jen na to, jak si užijete dovolené, na kterou se chystáte, nikoliv na to, že se bojíte a jste velmi rozhozeni z toho, že sedíte v letadle.

Naučte se relaxovat a dýchat pomalu a do břicha. To vám pomůže se zklidnit. Nebojte se vzít si zklidňující léky, které vaši nervozitu a strach výrazně utlumí. Letadlo je velmi bezpečný dopravní prostředek, který patří k těm nejvíce bezpečným vůbec. Proto fakt, že se něco stane, je velmi málo pravděpodobný.

Mohou vás potkat nepříjemné turbulence, ale to je běžný stav. Piloti se s těmito situacemi setkávají dnes a denně, a proto vědí a jsou cvičeni na to, aby tento stav bez problémů zvládli. Projít si pilotním výcvikem není vůbec jednoduché, je to jak fyzicky, tak i psychicky náročné, proto vás můžeme ubezpečit, že budete v rukou opravdových odborníků, kteří své práci skutečně rozumí a se kterými se nemáte čeho bát.

Jak si zařídit výhodné cestovní pojištění

Léto je tu a s ním i doba, kdy vyrážíme na dovolené. Jestliže se vydáte za hranice České republiky, měli byste si přibalit i výhodné cestovní pojištění. Nabídkami se to jen hemží, liší se od sebe cenou a podmínkami. Jak poznáte to ideální pro vás?

Pokračování textu Jak si zařídit výhodné cestovní pojištění

Jak jezdí ženy

Většinou se o ženách říká, že jsou špatné řidičky, ale opak je pravdou. Ženy jsou totiž na silnici mnohem ukázněnější a dávají si na vše větší pozor. Mýtus o tom, že ženy jsou špatné řidičky je ta tam. Dříve se o automobily starali převážně muži a muži také byli ti, kdo své automobily řídili.

By: Easa Shamih

Většinou byl v rodině vždy jen jeden automobil, se kterým se vyjíždělo spíše méně. Nákupní centra nebyla a nakupovat se chodilo do Jednoty, kterých bylo vždy všude plno a tak se nemuselo řešit, jak žena dojede nakoupit. Proto tedy, ženy až tak automobily nepotřebovali.

Dnes je však doba jiná a většinou každá dospělá žena, má stejně jako každý dospělí muž vlastní vozidlo, se kterým jezdí a které využívá každý den. Proto tedy mají ženy stejně jako muži již dnes stejné řidičské schopnosti a nejsou jen špatnými řidičkami.

Pro příklad si uveďme, kolik žen jezdí jako blázen a předvádí se na silnicích, tuní si své vozidlo a ukazuje svému okolí, jak zdatným řidičem je? A kolik tohle dělá mužů? Je nebezpečnější špatně parkovat, nebo machrovat na silnici a ukazovat co ve vás je?

Žena určitě není horší řidička než muž, ale naopak, ona umí předvídat, myslí na to, co by se mohlo stát a uvědomuje si, že na silnici není sama. Samozřejmě může občas na silnici zazmatkovat, ale stejně tak může zazmatkovat i muž.

Jde o to, kolik má kdo naježděno a jakou praxi v jízdě automobilem má. Žena za volantem své síly nepřeceňuje a to jí dělá lepší řidičkou, než je muž. Jen se podívejte do statistik, kolik nehod a to myslím vážných nehod, způsobily ženy a kolik jich způsobily muži.