Jak ušít kabelku

4.7/5 - (3 votes)

Jak ušít kabelku

Chtěla byste být kreativní a vyrobit si doma sama něco, co vám udělá radost a bude vám pak sloužit? A co takhle ušít si kabelku? Jak ušít kabelku vám rádi poradíme. Je však dobré, abyste se šitím již měla své zkušenosti. Pak to půjde lépe.

Pokud jste nikdy nešila, raději se poraďte ještě před šitím s někým, kdo tomu rozumí a kdo vám ukáže, jak na stroji co funguje: jak zapošít, jak navléknout průmyslové nitě, co se dělá se spodní nití a podobně. Sama se to jen těžko naučíte. Na kousku staré látky si vyzkoušejte šití.

Pokud tedy základy již máte a toužíte si ušít kabelku, kupte si nejprve látku, kterou na kabelku budete chtít použít. Doporučujeme pevnější látku, která se nemačká. Látku nastřihneme do požadovaného tvaru. Musíme mít dva stejné díly proti sobě.

Můžeme mít kabelku se dnem, ale i bez dna, kdy se sešijí pouze tyto dva díly. Stejné díly sešijeme z rubu, nezapomeneme nechat otvor na vrchu kabelky nesešitý. Kabelku sešijte pro jistotu 2x, aby byla pevnější.
Pokud máme kabelku hotovou, našijeme uši. Ty mohou být buď ze stejného materiálu jako kabelka, nebo můžeme koupit kožené pásečky, či ozdobné provazy. Záleží jen na nás, jakou kabelku ve finále chceme mít. Přišít uši je pak to nejjednodušší.

Pokud jsme zvládli kabelku, uši pro nás pak nebudou nikterak těžké. Pokud jsme si dokázali ušít vlastní kabelku, doporučujeme ji raději moc nepřetěžovat, přeci jen berte v potaz to, že je to vaše osobní práce a že jistě nebude tak pevná, jako kabelky koupené v obchodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *