Archiv pro rubriku: Peníze

Články na téma spoření, hypotéky, půjčky, investice, poradci, banky.

Jak prodávat za plné ceny, když je konkurence levnější

Drtí vás konkurence, která nabízí nižší ceny jak vy, ale vám se pod cenu jít nevyplatí? Pak musíte udělat nějaký obchodní tah, který vám umožní vyhrát nad konkurencí bez toho, abyste museli své ceny postavit níž a tudíž prodělali.

Mám velmi dobrou zkušenost přímo z našeho města, kde jsou dvě zahradnictví a jsou přímo naproti sobě. Jedno je levnější a druhé dražší. Kam myslíte, že chodí lidé raději nakupovat? Zní to neuvěřitelně, ale lidé chodí právě do toho dražšího a chodím tam i já přes to, že milují slevy, nízké ceny a výprodeje.

Proč má toto květinářství stále velmi mnoho zákazníků i když je dražší? Protože jeho sortiment je daleko širší, najdete tam velmi zajímavé kousky, které v tom zahradnictví naproti nenajdete. Mají vynikající dekorace a to jak na jaro, tak na léto, podzim i zimu.

Když do tohoto zahradnictví vejdete o vánocích, tak máte pocit, že jste v pohádce protože mají skutečně velmi krásné aranžmá, které uchvátí nejednoho z nás a obzvlášť pak malé děti. V zahradnictví je navíc posezení, jezírko s rybičkami, kozy, králíci, dětský koutek a to opravdu dělá mnoho.

Z tohoto tedy vyplývá fakt, že ne vždy je nutné mít nižší ceny než konkurence. Vám bude stačit být originální a jiní než je vaše konkurence. Nemusíte mít nutně nízké ceny, aby k vám lidé chodili, ale musíte mít něco, co je skutečně zaujme a kam budou chodit rádi.

Velmi důležité je udělat cokoliv pro děti, protože děti jsou ti, kdo rodiče přemlouvají, aby do tohoto obchodu šli, že je tam plastový domeček a písek na kterém si mohou pohrát, zatímco rodiče se mohou mezi tím po obchodě porozhlédnout.

V tomto je právě ten obchodní tah. Rodiče s dětmi jsou při nákupech netrpěliví a to právě proto, že děti to tam moc nebaví, pokud je ale máte čím zabavit, máte vyhráno. Rodiče získají mnoho času na to se pořádně kolem sebe porozhlédnout a nakoupit tak v klidu.

Jak schovat peníze

Máte doma peníze, které samozřejmě chcete dobře schovat a to tak, abyste se o ně nemuseli bát a zároveň je kdykoliv našli? Jak nejlépe doma schovat peníze? Osvědčené schovky nevyhledávejte, ale vymyslete něco originálního, něco o čem jste přesvědčeni, že napadne pouze vás. Pokračování textu Jak schovat peníze

Jaké jsou výdaje za domácnost

Chystáte se postavit na vlastní nohy a nejste si jisti, zda to zvládnete, protože nevíte, na co vše budete potřebovat peníze? Jaké jsou výdaje za domácnost? V dnešní době to opravdu není vůbec jednoduché a spousta z nás tak bydlí u svých rodičů déle, než tomu bylo dříve. Není divu, protože kdo z mladých lidí má dneska peníze na to, aby si mohl pořídit vlastní byt? Pokračování textu Jaké jsou výdaje za domácnost

Zažádejte si o sms půjčku

I pokud máte pravidelný příjem, snadno se může stát, že budete potřebovat naléhavě získat půjčku na určitý obnos peněz. Řešit vše přes banku by ale zabralo hodně času. Proto vám v tento moment může pomoci sms půjčka.

V čem sms půjčky spočívají? Pro jejich získání stačí udělat pouze několik jednoduchých kroků. Nejprve si založíte účet, na který zadáte své údaje, jako jméno, rodné číslo, číslo mobilního telefonu a další. Aby vám příslušná výše této sms půjčky byla udělena, musíte dále splňovat další kritéria, jakožto být občanem České republiky, být ve věku dvaceti až šedesáti osmi let a také nesmíte být v prodlení s vlastními úvěry. Pokračování textu Zažádejte si o sms půjčku

Jak odmítnout podomní prodejce

Vyloženě nesnášíte, když vám někdo, něco vnucuje a nevíte, jak tyto otravy poslat slušně někam? Metody, které prodejci používají jsou neskutečné a odbýt je, je někdy nadlidský výkon. Nemusí se jednat přímo o podomní prodejce. Prodejci vám mohou volat na mobil, nebo vás oslovovat na ulici. Jak odmítnout podomní prodejce?

By:

Pokud vám někdo něco vnucuje na ulici, doma, nebo po telefonu, rozhodně se nejedná o nic výhodného. Výhodné věci si koupíte ve slevách, v obchodech a na internetu. Výhodné zboží není třeba někomu vnucovat, proto pokud nechcete koupit předraženou věc, pak ji určitě nekupujte u podomního, pouličního, nebo telefonního prodejce.

Jak se bránit jejich argumentům? Pokud u vás někdo zazvoní s jakoukoliv nabídkou, neotvírejte. Pokud však již otevřete, nenechte se přemlouvat, rázně řekněte, že nemáte o nic s nabízených věcí zájem a dveře opět rychle zavřete.

Pokud se vás někdo snaží zastavit na ulici, nereagujte a jděte svižným krokem dál. Nezastavujte se a nebavte se s prodejcem. Dobrý trik je, že pokud vidíte, že někde někoho oslovují a nabízejí své produkty, či služby, vezměte si do ruky telefon a dělejte, že telefonujete.

Jak odmítnout prodejce po telefonu? Tam je to asi nejjednodušší, protože položit telefon můžete kdykoliv a bez omluvy. Nejlepší je nezvedat cizí čísla. Pokud však hovor přijmete, můžete prodejci sdělit, že jste v práci, že řídíte a na hovor nemáte čas. Prodejce se většinou zeptá, zda máte chvilku, odpovězte následovně, čas mám, ale záleží na tom na co, jestli mi chcete něco nabízet, tak ho rozhodně nemám a proto vám doporučuji hovor ukončit, dokud na vás nejsem sprostý.

Pakliže se přeci jen s prodejcem dáte do hovoru a necháte si produkt, či službu nabídnout, nikdy nic nepodepisujte!!!! Sdělte prodejci, že si smlouvu necháte a před podepsáním si ji projdete se svým právníkem. To se prodejci samozřejmě líbit nebude a bude na vás tlačit. Bude vám nabízet slevu, kterou později nedostanete. Pak se s prodejcem rovnou rozlučte.

Sdělte mu, že nic unáhleně kupovat nebudete a pokud sleva platí jen dnes, tak vás jeho zboží určitě nezajímá a zbytečně s vámi ztrácí čas. Nenechte se ničím zviklat a pokud skutečně chcete zboží koupit, dejte si čas na rozmyšlenou.

Jak odnaučit hrát na automatech

Hraní na automatech je bohužel nemoc a člověk, který je na hraní závislý, je nemocný. Jak se této nemoci zbavit a jak zařídit to, abyste se na automatech odnaučili hrát? Musíte si najít jiný způsob životního cíle, než je hraní automatů. Je třeba si uvědomit, že v živote jsou mnohem důležitější věci, než utrácet za automaty a dávat tím peníze jejich majitelům a to celkem rychle a ve velkých částkách.

By: Ana Carina Lauriano ╰★╮

Pokud jste závislý na automatech, pak je třeba, abyste začali žít pro něco jiného a to například pro to, abyste se někam podívali, nebo abyste si zařídili hezké bydlení. To je pro vás mnohem důležitější než blikající bedna, která žere vaše peníze.

Najděte si koníček, pro který se nadchnete a který vás bude naplňovat. Dejte si cíl zařídit si pěkně svou domácnost tak, abyste se v ní cítili dobře a měli to doma pěkné. Řekněte si, že peníze které nevhodíte do automatu, utratíte za něco co vám něco dá.

Na automatech NIKDY nezbohatnete, automaty vás pouze oberou o vše, co máte. Pokud si vytvoříte jakýkoliv cíl, který vás od hraní automatů odradí, pak máte reálnou šanci na to, abyste automaty přestali hrát a našli si zálibu v něčem jiném.

Vyhýbejte se místům, kde můžete na automaty narazit a řekněte si, že je tu pořád šance na to, začít jiný a lepší život, kde si splníte své sny za peníze, které neskončí v automatech. Další řešení je jít se léčit a řešit problém už nejen sám se sebou, ale i s odborníky, kteří vám pomohou. Musíte však sami chtít s vaší závislostí na automatech, něco dělat.

Jakmile si najdete důvod, který pohled na váš život změní a najdete si něco jiného, pro co chcete žít, pak budete mít vyhráno. Nepodléhejte však nikdy více pokušení automaty si opět zahrát. Mohli byste skončit opět tam, odkud jste se vyhrabali.

Jak najít online letáky

By: Duncan Hull

Zajímá vás, co je zrovna v akci a co se právě dá pořídit levněji ve vašem oblíbeném obchodním domě, nebo supermarketu? Sháníte novou pračku a chcete najít nejlepší cenu v kamenném obchodě? Nechodí vám letáky do schránky, nebo vám je pravidelně někdo bere ze schránky, jako podestýlku pro morče? Nevadí. Letáky totiž najdete online.

Ve většině případů, má váš oblíbený supermarket také online stránky, na kterých pak leták pohodlně vyhledáte. Ovšem letáky se dají najít i na jednom společném místě a to například zde http://letaky.skrz.cz/, http://letaky.najdislevu.cz/, http://www.online-letaky.cz/. Stránek z online letáky je velká spousta.

Některé umožňují porovnat ceny, vytisknout si nákupní seznam a podobně. Tyto stránky nabízejí různé služby. Záleží na tom, co potřebujete vědět a co byste rádi zjistili. Nekupujte draze, když si online odkudkoliv můžete zjistit, jaké že akce se právě chystají a co kde levně seženete.

Nemusíte objíždět spousty obchodů a porovnávat ceny, nemusíte doma ani skladovat neskutečné množství letáků a probírat se jimi. Stačí si prohlédnout letáky online. Není třeba, abyste čekali na to, až vám někdo leták přinese domů, ale vy si jej můžete prohlédnout na internetu.

Je to velmi praktické a takto vám neunikne žádná sleva, která je pro zákazníky obchodních řetězců připravena. Nakupujte levně, šetřete peníze i čas, ale také životní prostředí, protože letáky online, jsou rozhodně ekologické a není třeba je tisknout.

Online letáky najdete velmi snadno. Stačí ovládat základní znalosti internetu, najít online letáky by měl zvládnout i starší jedinec, který jakžtakž ovládá práci s internetem.

Jak ušetřit na kosmetice

By: earthlydelights

Kosmetika je věcí, do které ženy vrážejí každý měsíc spousty peněz. Chtě nechtě si ji prostě kupujeme a nemusí jít pouze o kosmetiku dekorativní, ale může jít samozřejmě i o doplňkovou kosmetiku, jako je mýdlo, šampon, sprchový gel, kondicionér, zubní pasta a podobně.

Kosmetiku prostě používá každý z nás. Není levnou záležitostí a tak mnohdy přemýšlíme, na čem ušetřit a co by se dalo ošidit. Samozřejmě, že je dobré vybírat si oblíbené produkty v akci a ve slevě a hlídat, kdy zrovna váš parfém, nebo vaši řasenku zlevní a v tom momentě si jí pak jít koupit.

Často máme naprosté zbytečnosti, které ani nepoužíváme a které se nám doma jen tak povalují a padá na ně prach. Vše co nepoužíváte, vyhoďte, nebo vyměňte s kamarádkou za něco lepšího, co se vám bude hodit a budete to používat. Zařekněte se, že již nic zbytečného nekoupíte a tím se také řiďte.

Odličte se levně. To znamená žádné zbytečné přípravky v koupelně, kupte si micelární vodu, která je vhodná úplně na vše. Odlíčíte s ní ráno i večer jak pleť, tak i oči a navíc ji můžete použít na všechny typy pleti.

Zapomeňte na make-up a krém. Příště si pořiďte už jen BB krém, který má v sobě jak složky krému, tak i make-upu a tak vám stačí je jeden jediný přípravek k tomu, aby vaše pokožka byla ráno hydratovaná, měla jste sjednocenou pleť s dostatkem výživy. To je vše, co budete potřebovat. Najednou vám v koupelně vznikne i mnohem více místa a v peněžence zůstane víc peněz. O to přeci jde.

Super a co dál. I na pleťových maskách se dá dobře ušetřit. Spousty z nich se dají vyrobit z domácích surovin. Určitě si pamatujete na maminky a babičky, které nosily na pleti slupky z okurek a jak své pleti tímto prospěly!!!!!!

Pokud potřebujete ušetřit na kosmetice, máte hned několik možností, jak to udělat. Přemýšlejte při nákupu a nedávejte si do košíku naprosté zbytečnosti jen proto, že jsou zrovna v akci.

Jak skloubit kariéru a rodinu

By: Nathan Bittinger

Rodina a kariéra jsou věci, které se musí skloubit, ale ne vždy je to jednoduché a maminky, které mají děti, řeší, jak to udělat. Zaměstnavatel by měl maminkám vyjít vstříc, a pokud mají malé děti, tak by jim měl upravit pracovní dobu tak, aby se mohly věnovat nejen práci, ale i rodině.

Rozhodně by měl přistoupit na požadavek zkráceného úvazku, a pokud na to nepřistoupí, mělo by to být pouze z vážných provozních důvodů. Matky, které mají děti mladší 15-ti let, mají ze zákona nárok na flexibilní pracovní dobu a pokud žádají částečný úvazek, tak i na to mají nárok.

Jak ale nadřízeného přesvědčit? Samozřejmě, to nebude lehké, protože ten si samozřejmě může jet to svoje, že jej k tomu vedou vážné provozní důvody. Co s tím? Pak je tedy nutné, vytasit jiné zbraně. Pověste nadřízenému, že když budete dělat pouze na půl úvazku, tak budete vyrovnanější, nebudete uštvaná, v práci nebudete dělat chyby a to z toho důvodu, že víte, že zvládnete jak práci, tak i rodinu. Navíc za 4 hodiny práce uděláte víc práce, než když se práce rozloží na hodin 8 a to proto, že budete vědět, že je třeba to vše stihnout, nebudete si dávat žádné zbytečné pauzy a kafíčka a práci se věnujete celou dobu velice intenzivně.

Jako ženy s dětmi, to nemáme jednoduché a společnost nám neustále hází klacky pod nohy. Chce se po nás, abychom zvládaly vše a to nejlépe naprosto dokonale. Pokud tedy skutečně toužíte po práci, která vás naplní, ale nezatíží na celý den tak, abyste zvládla i rodinu, tak to rozhodně nebudete mít snadné.

Sama jsem si nedokázala představit do jisté doby to, jak velmi těžké je skloubit pracovní povinnosti, s těmi rodinnými a vidím to až teď. Zároveň nechápu, jak to ty ženy v mém okolí, pracující na plný úvazek, mohou zvládat. Je zas ale pravda, že na to nejsou samy. Smutné mi přijde to, že nás společnost nutí pracovat na úkor svých dětí a své rodiny. Myslím si, že takhle by to být nemělo.

Jak naložit s první výplatou

První výplata je věc, na kterou se velmi těšíme a při studiích přemýšlíme, jak s ní naložíme. Většinou máme předem promyšleno, co s penězi uděláme a za co je utratíme, protože doba, než je vyděláme, je skutečně dlouhá a do této chvíle je toho potřeba koupit tolik, že nevíme, s čím začít dřív. Samozřejmě, že bydlení, či nový automobil si z výplaty nekoupíme, ale na druhou stranu něco pěkného a klidně i dražšího by to být mohlo.

Dívky se většinou před tím, než první výplatu dostanou, chodí dívat do obchodů a kochají se krásnými věcmi, které mají v plánu si hned po výplatě pořídit.

Chlapci mají trošku odlišnější potřeby a spíše než po oblečení, koukají po elektronice. První výplata se většinou rozkutálí strašně rychle a než se naučíme šetřit a vyjít s ní, je otázkou času.

Z první výplaty by se mělo ale něco koupit rodičům za to, že vás celé roky podporovali a pomohli vám dojít tam, kde teď jste. Své první peníze ale budete mít nejspíš okamžitě pryč. To je pravidlo, které se prostě stává a je to hlavně proto, že na tento okamžik čekáme neuvěřitelně dlouho. Potom je pro nás důležité to, že už konečně ty vysněné a hlavně naprosto vydřené peníze máme a můžeme s nimi naložit podle vlastního uvážení.

Je neskutečně mnoho věci, po kterých do té doby toužíme a které bychom si tak rádi koupili. Nyní své sny můžeme alespoň částečně proměnit ve skutečnost a proto je pro nás chvíle, kdy si vyděláme první peníze opravdu velmi důležitá a rádi na ni vzpomínáme. Cítíme se najednou mnohem  svobodněji, máme víc možností a šancí a další věc je, že si připadáme mnohem dospěleji. Najednou je to pro nás o dost víc důležité a také reálné, než když jsme o celém tomto faktu pouze přemýšleli a v hlavě se nám rodí spousta možností, co s vydělanými penězi udělat.

Nápadů je ale mnohem více, než kolik bychom si jich mohli dovolit a tak máme v hlavě i to, co uděláme s druhou, či třetí výplatou….