Jak skloubit kariéru a rodinu

Rate this post
By: Nathan Bittinger

Rodina a kariéra jsou věci, které se musí skloubit, ale ne vždy je to jednoduché a maminky, které mají děti, řeší, jak to udělat. Zaměstnavatel by měl maminkám vyjít vstříc, a pokud mají malé děti, tak by jim měl upravit pracovní dobu tak, aby se mohly věnovat nejen práci, ale i rodině.

Rozhodně by měl přistoupit na požadavek zkráceného úvazku, a pokud na to nepřistoupí, mělo by to být pouze z vážných provozních důvodů. Matky, které mají děti mladší 15-ti let, mají ze zákona nárok na flexibilní pracovní dobu a pokud žádají částečný úvazek, tak i na to mají nárok.

Jak ale nadřízeného přesvědčit? Samozřejmě, to nebude lehké, protože ten si samozřejmě může jet to svoje, že jej k tomu vedou vážné provozní důvody. Co s tím? Pak je tedy nutné, vytasit jiné zbraně. Pověste nadřízenému, že když budete dělat pouze na půl úvazku, tak budete vyrovnanější, nebudete uštvaná, v práci nebudete dělat chyby a to z toho důvodu, že víte, že zvládnete jak práci, tak i rodinu. Navíc za 4 hodiny práce uděláte víc práce, než když se práce rozloží na hodin 8 a to proto, že budete vědět, že je třeba to vše stihnout, nebudete si dávat žádné zbytečné pauzy a kafíčka a práci se věnujete celou dobu velice intenzivně.

Jako ženy s dětmi, to nemáme jednoduché a společnost nám neustále hází klacky pod nohy. Chce se po nás, abychom zvládaly vše a to nejlépe naprosto dokonale. Pokud tedy skutečně toužíte po práci, která vás naplní, ale nezatíží na celý den tak, abyste zvládla i rodinu, tak to rozhodně nebudete mít snadné.

Sama jsem si nedokázala představit do jisté doby to, jak velmi těžké je skloubit pracovní povinnosti, s těmi rodinnými a vidím to až teď. Zároveň nechápu, jak to ty ženy v mém okolí, pracující na plný úvazek, mohou zvládat. Je zas ale pravda, že na to nejsou samy. Smutné mi přijde to, že nás společnost nutí pracovat na úkor svých dětí a své rodiny. Myslím si, že takhle by to být nemělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *