Jak poznám, že jsem anorektička

Toužíte po krásné postavě, stejné, jakou se pyšní modelky v časopisech a na bilboardech, a tak se snažíte hubnout a držet dietu. Podařilo se vám shodit kilogramy a to tím, že jste omezila stravu na minimum, a tak máte podle vás krásnou postavu, i když to stále ještě není ono. Hledáte způsoby, jak nejíst, jak se obejít bez jídla… Pokračovat ve čtení „Jak poznám, že jsem anorektička“

Jak poznám, že hubnu

Dali jste se na hubnutí a teď čekáte vytoužené výsledky. V žádném případě nečekejte, že výsledky uvidíte ihned. Půjde to pomalu, ale uvidíte, že to půjde. Jak poznám, že hubnu je otázka, kterou si pokládáte, protože víte, že děláte něco jinak, lépe a tak byste rádi viděli první výsledky. Každý den se pozorujete, někdy i několikrát denně a tak nemůžete na pohled nic vidět.

Jak poznám, že hubnu? Je to jednoduché. Nemusíte ani stoupat na váhu. První věc, kde bude vaše hubnutí patrné, jsou vaše prsa. Bohužel je to tak. První co bude, že vaše prsa ztratí na objemu. Proto je posilujte a cvičte, aby nebyli nevzhledné.

Další co je důležité je, že se ve svém oblečení budete cítit volněji. Důkaz, že hubnete uvidíte na svém oblečení, najednou vás nebude pevně svírat, škrtit, ale bude vám volnější. Tento okamžik, je pro každého, kdo začal hubnout, velmi důležitý. Je totiž motivující.
Pokračujte tedy ve svém hubnutí dál, právě máte důkaz, že to funguje.

Bohužel pro nás je nejhorší při hubnutí fakt, že jako první hubneme ty partie, které hubnout nechceme a jako poslední jdou pak na řadu ty nejproblémovější partie, které si přejeme mít pryč co nejdříve.
Vydržte a dočkáte se. Vše je jen otázkou vůle, takže pokud nepolevíte ve vašem hubnutí, dočkáte se i toho, že se zbavíte tuků i tam, kde je potřebujete ze všeho nejméně.

Důkaz toho, že hubnutí děláte dobře, je právě ten, že uvidíte na sobě první výsledky.

Hubnout chceme téměř každý, jen málokdo z nás je se svou postavou spokojený, proto je to velmi aktuální téma a způsobů jak zhubnout je opravdu mnoho. Zhubnout je důkazem toho, že pro sebe dokážeme něco udělat a není nám lhostejné jak vypadáme.

Jak dodržet dietu

Nejste sami se sebou nespokojeni, toužíte zhubnout, chcete vypadat lépe a tak jste se rozhodli držet dietu. Jak jí dodržet a jak zvládat to, abyste neměli chutě na nic jiného než na to, co opravdu jíst smíte? Pevná vůle je v tomto případě základ.

Pokud nebudete mít pevnou vůli, pak jen těžko něco dokážete. Naučte se být na sebe tvrdí a když víte, že něco nesmíte, tak nepodléhejte. Pokud milujete sladké, dá se celkem dobře nahradit jinými zdravými potravinami, není nutné jíst čokolády.

Sama jsem závislák na sladkém a proto když si řeknu, že budu držet dietu a přijde chuť na sladké, řeším to čokoládovými proteinovými tyčinkami, které mi umožní mlsat zdravě, nebo si dám pomelo, či ananas a vůbec se nebojím sníst celý kus najednou.

Ananas je vynikající na spalování tuků, takže vlastně zabijete dvě mouchy jednou ranou. Utlučete chuť na sladké a zároveň si dáte něco, co je dobré pro to, abyste se zbavili přebytečných kilogramů. Můžete si dávat i sušené ovoce, které je taktéž dobré a zažene chuť na sladké.

V létě máme větší šance zahánět tyto zvrácené chutě a to právě ananasem, jahodami, borůvkami, malinami, třešněmi a podobně. V zimě to je pak o něco horší. Na druhou stranu hubnout potřebujeme především v létě. V zimě můžeme nedostatky zakrýt vhodným oblečením.

Když už se pro něco rozhodneme, v tomto případě držet dietu, neměli bychom polevovat a pracovat na sobě opravdu tvrdě. Ono bohužel když držíme dietu, tak ty výsledky na sobě nevidíme hned a to nás od pokračování v držení diet může odradit, ale zkuste to nevzdávat.

Co dělat, když mám hlad, ale nechci zase jíst

Pokud řešíte co dělat, když máte hlad, tak to bude nejspíše proto, že byste rádi zhubli a měli lepší postavu. Pokud vám jde tedy o to, je třeba zahnat hlad něčím, po čem nepřiberete. Nejvíce můžeme pociťovat hlad tehdy, sedíme-li večer u televize a honí nás mlsná.

Hlad a mlsná je rozdíl. Pokud opravdu máte hlad, jste schopni sníst cokoliv, pokud vás jen honí mlsná, tak si pouze vybíráte to, na co máte zrovna chuť. Řešíte-li pocit hladu, tak si dejte jakoukoliv zeleninu, nebo ovoce, protože to je to, po čem nikdy nepřiberete a to ať toho sníte kolik chcete.

Hlad tedy zahánějte těmito potravinami, kdy některé z nich dokáží zahnat i chuť na sladké. A co že chuť na sladké zažene? Určitě je to hroznové víno, meloun, ananas, hruška, kiwi, jablko

Jak se pořádně najíst bez toho, abyste přibrali?

Udělejte si salát a k němu si dejte tmavé pečivo. Více než tmavé pečivo ze supermarketů, se doporučuje tmavé pečivo od domácích pekařů. Nahradit jídlo ale můžete i koktejlem, který vám zaplní místo v žaludku a díky kterému zaženete hlad. Nejlepší koktejl je koktejl, jež obsahuje i L-carnitin. Vynikající účinky má také sušená syrovátka, kterou pokud budete pít, tak zaženete nejen hlad, ale zároveň i zhubnete.

Říká se, že hlad je převlečená žízeň, a tak pokud máte skutečně hlad, tak se nejprve hodně napijte a až potom se najezte. Jíst je třeba, ale strava by měla být vyvážená a rozhodně byste se měli pokud chcete zhubnout, vyhnout jídlům mastným a tučným a také na sladké, byste měli zapomenout.

Určitě byste se měli poradit s někým, kdo výživě rozumí a kdo vám dokáže poradit, jak s jídlem naložit, jak jej připravit, jaké jídlo kupovat a jak často jíst, aby byl výsledný efekt podle vašich představ.

Jak zhubnout nohy

Se svým tělem jste celkem spokojeni, ale řešíte jak zhubnout nohy? Rádi byste měli pěkné nohy v krátkých sukních, šortkách a také v plavkách? Pak je důležité, své nohy začít trénovat.

Činnosti pro štíhlé nohy

  • Choďte hodně pěšky. Zapomeňte na auto a kam to půjde, tam si zajděte pěšky. Pokud máte doma výtah, tak jej obcházejte obloukem a schody raději vyběhněte. Pro vaše nohy uděláte mnohem více, než kdybyste se vozili výtahem. Dobrá je nejen chůze do schodů, ale i ze schodů. Vaše nohy tak dobře vycvičíte, i když máte pocit, že zrovna nic nedělá.
  • Běhejte, protože během nohy zhubnete nejlépe a to minimálně 20 minut. Běhat můžete jak venku, tak i na běžícím pásu, který je ve fitnessu.

  • Zkuste cvičit s TRX. Systém pro cvičení celého těla.
  • Dobré je po cvičení, nebo běhání ulehnout do vibrosauny, která vám taktéž spálí velice účinně mnoho kalorií a to po celém těle.
  • Jezděte na kole, nebo na rotopedu. Všimněte si, jak mají cyklisté vypracované nohy, je to důkaz toho, že kolo dokáže opravdu hodně. Pokud nechcete mít svalnaté nohy, jezděte delší trasy po rovině, pokud chcete, aby se na vašich nohách rýsovali svaly, pak volte kopečky.
  • Bruslení je také velice dobré na nohy i na hýždě. Můžete bruslit jak na kolečkových bruslích, kde taktéž můžete jezdit do kopce, tak i na bruslích na ledě. Na ledě se dá jezdit pouze po rovině, proto doporučujeme led především těm, kdo chtějí nohy zhubnout, nikoliv vytvarovat.
  • Vynikající účinky na vaše nohy a hýždě mají dřepy. Výhodou je, že dřepy můžete dělat doma a nemusíte nikam chodit. Díky obyčejným dřepům dáte svým nohám opravdu mnoho, dřepy můžete kombinovat i s výpady dopředu i do stran.

Pokud chcete zhubnout nohy, musíte mít pevnou vůli a pro své nohy neustále něco dělat. Nepovolujte. První výsledky jsou velmi dobrým startem pro vás. Pokud člověk vidí, že to funguje, nevzdává to. Nebuďte k sobě však přehnaně kritičtí.

Jak upravit jídelníček

Toužíte po tom, abyste zhubli a tak je třeba pro sebe začít něco dělat. V první řadě, byste měli upravit svůj jídelníček a začít jíst zdravěji. Jak upravit co nejlépe jídelníček? Měl by se skládat především ze samých zdravých věcí.

Jistě jste někdy viděli pořad „Jste to, co jíte“ kde se velmi názorně ukazovalo na to, co jíst a co ne. Často se zde připravovaly velmi chutné pokrmy, díky kterým zúčastněná osoba dokázala zhubnout. Postupujte stejně jako v pořadu a vykliďte z lednice a ze spíže věci, které byste rozhodně jíst neměli a ty již ani nepořizujte.

By: Agnieszka

Nakupte si zdravé pokrmy a soustřeďte se na ně. Jídelníček by se měl skládat z velkého množství ovoce a zeleniny, cereálií, tmavého pečiva, nízkotučných sýrů a jogurtů, vody, těstovin, rýže. Novinkou je kuskus, bulgur, tarhoňa, tyto těstoviny jsou velmi zdravé a určitě byste je ve své kuchyni měli mít.

Masu se rozhodně nemusíte vyhýbat, ale nekupujte kachnu, husu a podobně. Určitě si nakupte ryby, kuřecí maso a libové hovězí maso. Pokrmy připravujte na páře. Vyhněte se cukrům. Naučte se nesladit si kávu a čaj. Může to pro vás být z počátku obtížné, ale časem si na to zvyknete.

Pokud na vás přijde chuť na sladké, pak si dejte například pomelo, hroznové víno, meloun, ale nemusíte se bát ani například čokolády s velkým podílem kakaa, čokoládových proteinových tyčinek, které vašemu tělu neublíží a rozhodně po nich nepřiberete. Jsou ideální pro zahnání chuti na sladké a říká se jim zdravé mlsání.

Stejně tak jako v pořadu tajně kontrolovali, zda někdo, kdo žádal doktorku a dietoložku o pomoc nepodvádí a nejí to, co by jíst neměl, tak i vy si hlídejte, aby se vám nestalo, že sníte něco, čím byste váš jídelníček mohli pokazit. Chcete zhubnout? Chcete. Proto na sebe buďte přísní.

Jak nejíst sladké

Znáte ten pocit, když vidíte něco sladkého a okamžitě byste si to dali? Chcete zhubnout a vyhnout se sladkému? Jak ale překonat překážku, kdy je chuť na sladké tak obrovská, že jí sotva odoláme? Musíte mít velmi silnou vůli, abyste to dokázali.

Vynikající řešení je, že si dáte před sebe fotografii štíhlé modelky, která se vám líbí a je vaším vzorem a při každé chuti na sladké se kouknete na její fotografii a budete si říkat, že pokud to vydržíte, budete této ženě o krok blíže. Mějte ji neustále před očima a vězte, že i ona pro své dokonalé tělo musí mnoho obětovat, že rozhodně to jak vypadá není vrozené.

By: Tatsuo Yamashita

Buďte stejně silní a snažte se to překonat. V případě, že si však nedokážete pomoci, najděte si ideální, ale zdravou náhražku za sladké. Výborný je například ananas, který navíc pomáhá při spalování tuků. Ananas má totiž vynikající účinky na hubnutí. Vy navíc pomocí jeho chuti dokážete překonat chuť na sladké, jelikož ananas je svým způsobem také sladký.

Můžete ho jíst jak v sušené formě, tak i čerstvý, nikoliv však kompot, tomu se raději vyhněte. Další rada jak nejíst sladké je vyměnit je za meloun a to ať už vodní, nebo žlutý. I tady platí, že po něm nepřiberete, naopak vám pomůže odplavit z těla látky, které nepotřebujete, protože má meloun močopudné účinky.

Zahnat chuť na sladké se dá pak také hroznovým vínem, třešněmi, pomelem. Všechno toto ovoce je zdravé, nepřiberete po něm a osvěží vás, navíc si po jeho konzumaci na sladké ani nevzpomenete. Dobré je také dát si hrušku. I ta vám navodí pocit, že si dáváte sladkost.

Zahnat chuť na sladké tedy není až tak těžké, jde o to vědět, jakými potravinami lze sladké nahradit. Naštěstí jsou to ve většině případů potraviny zdravé, které nám na kilogramech, ani centimetrech nepřidají, proto je můžeme konzumovat v jakémkoliv množství.

Jak nejíst

Toužíte po tom zahnat hlad a jíst co nejméně? Samozřejmě, že jíst je potřeba, ale ne každému se podaří zhubnout pomocí diet. Nejlepší způsob jak se zbavit kilogramů je tedy nejíst, nebo spíše lépe řečeno, omezit jídlo na minimum. Nejíst se samozřejmě nedá.

By: Richie Diesterheft

Jezte tak, abyste alespoň jedno hlavní jídlo denně měli. To jídlo může být jakékoliv. Rozdělte si jej na celý den. Nejlepší načasování toho jak nejíst je, že budete hodně zaneprázdnění a na nic jiného, než občasné uďobnutí jídla vám nezbude čas. V takovýchto případech, je rada jak nejíst celkem jednoduchá. Vynikající účinky na to, jak nejíst může mít i stres. Jenže tady opět pozor.

U někoho stres působí opačně a nutí ho k přejídání. Pokud jste ale ten první případ, zkuste si stres sami navodit. Ano, je to velmi drastické, ale pokud opravdu toužíte nejíst a zhubnout, pak vám asi ani nic jiného nezbude.

Ať si říká, kdo chce, co chce, dieta a pravidelná strava není zdaleka zárukou toho, že vaše postava bude ideální a jediná stoprocentně účinná metoda na hubnutí je právě to, že budete jíst co nejméně. Rozložte si tedy hlavní chod do pěti hromádek, které konzumujte po celý den. Může se stát, že večer budete naprosto vyhladovělí, ale pokud to překonáte, tělo si na to postupem času zvykne.

Nejhorší jsou první okamžiky toho, když jdeme právě do již zmiňovaného drastického hubnutí a tím pádem jíme o hodně méně, než jsme byli doposud zvyklí. Překonáte-li toto nejhorší období, máte svým způsobem vyhráno. Rizikové je, chystáte-li se na dovolenou, kde budete mít zaplaceno all inclusive a tam se neudržíte.

Jakmile totiž jednou podlehnete, už se to s vámi bude vést a budete muset zase začít bojovat pěkně od začátku a být na sebe hodně přísní. Proto rada zní, máte-li na dovolené zaplacen tento typ stravy, pak konzumujte pouze ovoce a zeleninu, maximálně ryby. Moc se kolem sebe nerozhlížejte a zmapujte si, kde jsou právě již zmiňované ovoce a zelenina, tam veďte své pohledy a na toto místo se soustřeďte především.

Neokukujte ostatním talíře, protože by vás mohla přepadnout chuť na něco, co na nich uvidíte. Taktéž platí, abyste doma nesledovali programy, kde se vaří, či peče. Toto raději přepínejte, anebo od televize odejděte. Vyhýbejte se místům, kde můžete na jídlo narazit a kde číhá pokušení.

Jak hubnout

Jak hubnout

Zhubnout se opravdu dá, jen jde o to, jaký způsob hubnutí zvolit tak, aby byl účinný. To, co pomůže jednomu, nemusí nutně pomoci druhému. Každý z nás musí najít svojí vlastní cestu k hubnutí a proto je třeba zkoušet a hledat.

Způsobů jak hubnout je mnoho, v reklamách nás lákají na doplňky stravy, náhražky jídla. I tudy může vést cesta. Není to však nikdy tak, jak se uvádí, vždy je úbytek kilogramů o něco nižší, než se v reklamě říká. Nejúčinnější způsob, jak se zbavit kilogramů je náhražka jednoho jídla denně určitým nápojem. Omezíte tak jídlo, nebudete mít hlad a tak brzy poznáte změny na sobě k lepšímu.

Velice účinný způsob hubnutí je cvičení. Zde jde o to najít si ten čas a cvičení nešidit. Je to svým způsobem nejúčinnější způsob toho, jak hubnout. Cvičení je sice namáhavější, ale efekt se 100% dostaví. Cvičení je vhodné kombinovat se zdravou stravou, pro větší účinnost. V dnešní době je mnoho způsobů cvičení a stále se objevují nové a nové. Stačí si jen vybrat.

Vyzkoušet můžete i velice známou krabičkovou dietu, ta je připravována nutričními a výživovými poradci a je to velice dobrý způsob, jak se zbavit přebytečných kilogramů i centimetrů. Díky zdravé stravě nebude těžké se kilogramů zbavit. Výhodou je, že stravu za vás připraví firma, jež se prodejem krabičkové diety zabývá. V diskuzích si pročtěte jaké firmě, jež krabičky připravuje se raději vyhnout a jaká firma je naopak osvědčená.

Vyzkoušenou a osvědčenou metodou hubnutí je kryolipolýza a lymfodrenáž, jež jsou takzvanou bezbolestnou liposukcí, která vás zbaví tuků bez námahy a bez hladovění. Tyto procedury se dají sehnat i za přijatelnou cenu na slevových serverech.

Pakliže je obezita nadměrná, je dobré poradit se s lékařem a řešit to právě s ním. Ten vám poradí v tomto směru nejlépe a může vám předepsat medikamenty na snížení váhy. Držíme palce a doufáme, že se vám podaří zhubnout co nejsnáze a dle vašich představ.

Jak zahnat hlad

Jak zahnat hlad

Potřebujete zhubnout a tím pádem byste se rádi omezili v jídle, ale chutě jsou nepřekonatelné a tělo si neustále říká o jídlo. Rozhodně neříkáme, že nemáte jíst, ale nejezte příliš často a ve velkých dávkách. Jak zahnat hlad, abyste nemysleli pořád jen na jídlo?

Hlad se dá zahnat tak, že si například dáte sklenici sladkého pití, klidně i coly, po troškách pijte a zaplňte si tím žaludek, tímto sladkým pitím. Rozhodně tento postup nepraktikujte celý den. Znovu opakujeme, že hlad zahánějte jen tehdy, když už by porce vašeho jídla přesáhla stanovený denní limit.

Další způsob jak zahnat hlad je vyčistit si zuby pálivou zubní pastou. I ta dokáže zahnat hlad, svou výraznou chutí. Navíc tím prospějete i vašim zubům. Pokud je váš hlad neovladatelný, zkuste si nakrájet papriku na úzké proužky a pomalu ji konzumujte, hodně a dlouho sousto žvýkejte.

Dobrý způsob jak zahnat hlad je také dát si kávu, která bude silná. Menší presso, nebo silnější tureckou kávu vypijte a uvidíte, jak rychle vás potom hlad přejde. Můžete si dát i nápoj, který pomáhá nahradit jedno jídlo denně, ten vás taktéž dobře zasytí, pokud jej vypijete.

Žvýkejte žvýkačku. Pokud máte hlad, který potřebujete zahnat, žvýkejte žvýkačku. Díky ní, také tělo ošálíte a pocit hladu vás opustí. Vynikající účinky má také psylium, které můžete koupit i ochucené. Psylium se ředí s vodou a následně se vypije. V žaludku vytvoří rosol, který žaludek zaplní a vy tak nebudete mít pocit hladu.

Pokud potřebujete zhubnout, pak jezte málo, ale 5x denně. Malé dávky opravdu dodržujte. Jezte hlavně zdravé věci, kde není tuk, vyhýbejte se sladkému, nebo jej alespoň omezte. Sladkosti jsou jako droga, které se dá jen těžko odolat.