Jak připravit dítě na školku

Nastala doba, kdy by mělo jít vaše dítě do školky? Bojíte se toho, že to pro něj bude těžké a že to bude nést špatně? Pak vaše dítě na tento fakt začněte včas připravovat. Je to opravdu velká změna a pokud je na vás navyklé od malička, nebude snadné se odpoutat. Pokračovat ve čtení „Jak připravit dítě na školku“

Jak rychle otěhotnět

Snad každá žena touží mít miminko. Problémem dnešní uspěchané doby je to, že někdy může mít žena s rychlým otěhotněním problém. Poté si neustále kladou ženy otázku, co mohu udělat proto, abych rychle otěhotněla? Prvním krokem k rychlejšímu otěhotnění je předpoklad zachování klidu. Stres, ve kterém se žena v případě neúspěšného pokusu o otěhotnění nachází, není dobrým pomocníkem pro úspěch.

Některým ženám stačí pro úspěšné otěhotnění jen vysadit antikoncepční pilulky. Jenže zatímco jedné ženě se podaří otěhotnět rychle a bez sebe menšího úsilí, jiné ženy to tak snadné nemají. Tyto ženy potřebují pro otěhotnění soustředěné úsilí, spoustu pokusů a někdy i lékařskou pomoc. Pro některé ženy se tak otěhotnění stává noční můrou. Neustále se v hlavě zabírají otázkou, jak rychle otěhotnět?

Ptají se sami sebe či svých kamarádek, příbuzných, co mají udělat proto, aby rychle otěhotněli. Existuje několik rad, které poradí těmto ženám s tím, jak rychle otěhotnět. V mnoha případech tyto rady zaberou. Po dodržení některých rad, žena zjistí, že na těhotenském tesu jsou dvě čárky. V tu chvíli prožívá velké štěstí, jelikož ví, že je těhotná.

Jak rychle otěhotnět – rady

● Pravidelné milování

Toužíte li otěhotnět a nedaří se vám, zkuste se začít s partnerem pravidelně milovat. Obzvláště v případě, že jste neměli pravidelný cyklus v milování. Zkuste se milovat třikrát až čtyřikrát do týdne. Zde je velmi velká šance, že se Vám podaří otěhotnět.

● Vypočítejte si ovulaci

Jednoduchá metoda, jak zjistit kdy má žena nejplodnější dny. Ovulační dny si může žena vypočítat sama na základě pravidelnosti svého cyklu, kdy nejplodnějším dnem první den po čtrnácti dnech uplynulé periody. Ovulaci můžou ženy zjistit i pomocí ovulačních testů. Ovulační testy pracují na principu měření hladiny hormonu LH, který je přítomný v moči a signalizuje, že vaječníky uvolnily vajíčko.

● Milování před ovulací

Pokud znáte termín své ovulace, využijte možnost milování s parterem. Spermie vydrží živé dvacet čtyři až čtyřicet osm hodin v těle ženy. Vajíčka jsou totiž schopná

po ovulaci přežít v těle ženy jen 12 hodin. Pokud se do té doby žena stihne pomilovat má vysokou šanci na otěhotnění.

● Sledování poševního sekretu

Po skončení periody je poševní sekret řídký a průhledný. Ovšem po periodě začíná stoupat hladina progesteronu. Progesteron tak před ovulací způsobuje hustší poševní sekret. Jakmile se přiblíží ovulace, zvyšte frekvenci milování s partnerem.

V případě, se ženám nepodaří otěhotnět ani po dodržení rad, je vhodné navštívit gynekologa. Gynekolog je schopný ženě poradit s otěhotněním, je to odborník, který může na základě svých znalostí a zkušeností ženě nejlépe pomoci s otěhotněním.

Jak se dostat do školky

Umístit dítě do školky bývá nemalý problém, a pokud matka nemá práci, do školky nejspíše vaše dítě nevezmou. Je to takový začarovaný kruh, kdy matka aby našla práci potřebuje školku, a pokud nemá práci, tak školku nedostane. Zajímalo by mě, jestli se tento problém někdy začne řešit.

Nás jako matky toto strašně znevýhodňuje a díky tomu, že nemáme školku, nemáme šanci ani dostat práci. Jak tedy dítě do školky dostat? Nejprve si najděte zaměstnání, kde vám vypíší, že vás od 1.9. zaměstnají a s tímto už máte šanci školku dostat.

Někde jsou však školky tak plné, že neberou ani děti matek, jež práci mají. Tady nezbývá nic jiného, než si najít školku soukromou a na tom samozřejmě soukromé školky těží a dávají si velké částky za hlídání vašich dětí v nestátním zařízením.

Další možnost jak tento problém vyřešit, je chůva, která se o vaše děti postará, pokud je do školky nevezmou. Málokomu se však vyplatí najímat si někoho na hlídání, nebo využívat soukromé školky a tak je boj o státní školky skutečně velký.

Výhodou je pokud do školky chodí starší sourozenec, nebo pokud o školku žádáte druhým rokem. Vaše dítě musí do školky určitě přijmout, pokud je v předškolním věku. To je jediná věc, kdy vás nemohou odmítnout, jinak to bohužel mohou udělat.

Pokud vám dítě do školky nevezmou, máte možnost se ještě odvolat a řešit to, dokud nebudete mít úplnou jistotu, že jste pro přijetí do školky udělali maximum. Stát by měl tuto situaci začít konečně řešit, protože problém s umístěním dětí do školek, je obrovský. Jakmile nemáte známé ve školce, tak máte s přijetím problém.

Jak poznat hlad u kojence

Připravili jste se řádně na příchod kojence před porodem a teď řešíte provozní záležitosti, péči… Stává se, že vaše dítko neustále pláče, a vy neznáte příčinu? Samozřejmě malé miminko neumí mluvit, a tak vám nemůže říci, co se děje a proč brečí. Jak zjistit jestli má hlad? Pokud dáváte umělé mléko, pak poznáte úplně přesně, kolik toho miminko vypilo. Pokračovat ve čtení „Jak poznat hlad u kojence“

Jak sbalit dítěti na dovolenou

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, jak sbalit kufr svému dítěti? Je-li to do cizí země, buďte obzvláště opatrní a na nic nezapomeňte. Osobně jsem s dcerou letěla poprvé v 9. měsících do Řecka a byla jsem z toho velmi rozpačitá, bála jsem se, abych na něco nezapomněla. Pokračovat ve čtení „Jak sbalit dítěti na dovolenou“

Co dělat, když dítě neposlouchá

Máte doma malého neposluchu, co nikdy neudělá to, co po něm chcete a naopak se začne nezvladatelně vztekat? Jak tuto situaci řešit? Děti jsou různé a někdo doma poslechne, jiný naopak ne. Co dělat, když dítě neposlouchá? Dříve, než přejdete k fyzickému trestu, tak zkuste něco jiného.

By: Vladimir Pustovit

Zkuste se s dítětem domluvit na určitých pravidlech. „Pokud půjdeš ke mně a uklidíš si hned ty hračky, tak se podíváme, jestli náhodou doma ještě nenajdeme jedno Kinder vajíčko, myslím, že tu jedno určitě ještě někde je a čeká, až si ty hračky uklidíš, aby ti mohlo udělat radost.“

Pomozte dítěti s úklidem. Pokud nechce uklízet, tak vašemu dítěti sdělte, tak pojď, „uklidíme to spolu, já uklidím tenhle kousek a ty uklidíš zbytek, práci si rozdělíme, i když já jsem si s hračkami nehrála.“ Ukažte vašemu dítěti to, že mu ráda pomůžete, když vás poslechne.

Neposlušnost, ale nemusí nutně vyplývat jen z toho, že dítě nechce uklízet, ale také z toho, že prostě neudělá to, co se po něm chce. U dětí je to celkem běžné, chce to jen vymyslet fintu a zjistit, co na ně platí. Pokud nechtějí udělat to, co po nich žádáte, tak můžete zkusit zavolat čertovi.

Nebo říct, že děti, které neposlouchají, nedostávají žádné dárky od Ježíška, k narozeninám, nebo k svátku…. Určitě víte, co má vaše dítě rádo a nerado by se toho vzdalo a naopak z čeho má respekt a to využijte k tomu, když vám neposlouchá, abyste mu tímto pohrozili.

Když je situace neúnosná, tak není od věci, dát dítěti na zadek. Někdo fyzické tresty striktně zakazuje, někdo je naopak vítá s tím, že jsou prostě k něčemu dobré. Rozhodně své dítě nebijte vší silou, ale občas mu na zadek dát samozřejmě můžete. Je na každém rodiči, zda sáhne po fyzickém trestu, nebo zda bude věci řešit raději domluvou.

Jak moc důležité je jméno pro vaše dítě

By: Claudio Gennari

O jménu dítěte se přemýšlí velmi. Často na něj myslíme ještě v době, kdy miminko ani nečekáme, ale v hlavě už se nám rodí myšlenka, jak by se naše dítě mělo jmenovat. Je to totiž velmi důležitý fakt, který dítěti zůstane již na celý život. Hledáme jména, která se nám líbí, jsou zajímavá, a kterými budeme naše dítě oslovovat.

Podle toho, jaké má dítě jméno, se bude také chovat. Jestliže se jedná o jméno přitažlivé a vznešené, pak i vaše dítko bude chtě nechtě svému jménu podléhat a bude se podle něj i chovat. Jméno by mělo být ale takové, aby s příjmením korespondovalo a aby to celé neznělo směšně.

Již od pradávna se traduje nomen omen, což v překladu znamená jméno, znamení. Pokud se zamyslíte, jaká jména byla dávána lidem, kteří něco dokázali, tak zjistíte, že na tom skutečně něco je. Vezměme si třeba našeho božského Káju, nebo kutila Přemka Podlahu, jsou ale i paradoxy, jako je Alena Šeredová. Jméno toho o člověku dokáže prozradit mnoho.

Pokud vaše jméno upoutá pozornost, pak se o vás bude vědět a budete se dobře pamatovat. Mnohem více k zapamatování je třeba Vanessa de Monte, než Jan Novák. Lidé vás budou brát buď jako někoho velmi originálního, nebo jako běžného člověka.

Vliv na jméno má nejen jméno jako takové, ale i pořadí v abecedě. U nás patří mezi neoblíbenější holčičí jména Natálka, Anička, Klárka, Barborka, či Ema a u chlapečků to jsou Honzík, Lukášek, Tomášek, Kubík, nebo Filípek. V našem státě se dávají spíše typicky česká jména, ale můžeme se setkat také s těmi cizími jako je Sofinka, Vanesska, Nelinka, Stefinka, či Tobias, Mathias, Sebastian, nebo Stefan.

Jména by měla ladit nejen s příjmením, ale také se jménem sourozence. Pokud tedy máte doma Kubíka, tak k němu určitě dáte raději jméno Terezka, či Amálka a pokud pak máte doma Vanessku, tak je vhodné k ní vymyslet podobné jméno, třeba Sofinka, nebo Nikolas.

Jak to udělat, aby děti nespadly na dno

By: Carissa Rogers

Každý z nás chce pro své dítě to nejlepší a rozhodně si nepřejeme, aby naše dítě spadlo na dno, dostalo se mezi spodinu a žilo svůj život na úrovni. Ne vždy se to povede. Jak to udělat, aby naše dítě neskončilo špatně?

Někdy jsou rodičovské obavy přehnané a péče a hlídání dítěte je až moc velká. I tohle je chyba, protože pokud dítě ucítí, že je někam tlačeno, tak může udělat něco na protest. Děti musí na vlastní kůži poznat, že udělaly něco špatně a to poznají jedině tak, že si samy natlučou „čumák“. Sice to jako rodiče neradi vidíme, ale je to jediný způsob, jak dítě zjistí, že se dalo špatnou cestou.

Zákazy ho v určité chvíli vůbec nezajímají. Má svou vlastní hlavu a vaše názory jej zcela jistě nezajímají. Jednak jsou podle něj zastaralé a pak si vzpomeňte na své mládí. Měly pro vás zákazy nějaký smysl, nebo jste šli a udělali to co vám bylo zakázané tajně?

Každý jsme v určitém věku měli svou hlavu a na to, co nám radili dospělí jsme nehleděli a stejně tak to budou mít i vaše děti. Našim dětem velmi chybí pozitivní vzory v řadách dospělých. Doba tomu vůbec nenahrává. Lidé se velmi často rozchází a nedokážou spolu táhnout za jeden provaz. Jsou to spíše výjimky, komu tohle vše vyjde.

Aby děti pochopily, že udělaly chybu, musí nejprve narazit. Jako rodiče bychom je narazit rozhodně měli nechat, i když se nám na to bude velmi špatně koukat. Zcela jistě nám bude líto, že dopadly tak, jak dopadly, ale jinak si své chyby neuvědomí.

Pokud dítě spadne do drog, tak pak je třeba se poradit s psychology, kteří se problematice drog a drogově závislým jedincům skutečně věnují. Je to jediná možná pomoc, protože drogově závislí jedinec si nedokáže pomoci sám. To už se ale bavíme skutečně o té nejhorší variantě, která může nastat. V dnešní době funguje drogová prevence na velice dobré úrovni.

Jak a co připravit pro novorozence

By: sabianmaggy

Ještě než porodíte, tak přemýšlíte co vše pořídit miminku tak, aby doma bylo vše na jeho příchod přichystané a aby vám nic nechybělo. Začněte si výbavu pořizovat co nejdříve, protože se nejedná o směšné částky, ale ve finále dáte za pořízení výbavičky pro miminko hodně peněz.

V první řadě musíte mít oblečky. Záleží na tom, v jakém období se vaše miminko má narodit. Pokud je to na zimu, pak určitě kromě bodýček a dupaček pořiďte i zimní věci, včetně zimního pytle do kočárku. Výbava na léto je samozřejmě prostší.

Určitě si nakupte velké množství plen, protože ty budete stoprocentně potřebovat. Kočárek a autosedačka je další věc, bez které se jen těžko obejdete. Pokud nemáte auto, tak ušetříte na sedačce. Pokud však auto máte, nebo budete miminko autě v přepravovat, pak se bez sedačky v žádném případě neobejdete.

Postýlka je další součástí výbavy, které vaše miminko musí mít. K postýlce je potřeba i povlečení, nebo spací pytel, který já osobně velmi doporučuji, protože zajistí, že se vaše miminko nebude odkopávat a nemusíte jej tak v noci kontrolovat a chodit přikrývat.

Pokud budete nechávat dítě spinkat v jiné místnosti přes den, nebo venku, pak si určitě pořiďte i chůvičku, která vaše dítě ohlídá a díky které uslyšíte, co se u vašeho miminka právě děje. Některé chůvičky jsou opatřeny i kamerou, kterou si můžete zapojit do televize a tak své miminko z jiné místnosti nejen slyšíte, ale i vidíte.

Někdo chce přebalovací pult a vaničku, někdo to považuje za zbytečnost. Bez vaničky a přebalovacího pultíku se maminka dokáže obejít, ale samozřejmě jsou to taktéž dobří pomocníci. Miminku pořiďte i hračky, které mu umožní je osahat, dají se přidělat na kočárek, ale nevyužijete je samozřejmě hned v prvních dnech, ale až o něco později.

Jak propíchnout ouška miminku

By: Chris McFarland

Narodí-li se vám miminko a je to holčička, pak řešíte fakt, že musíte, nebo byste měli nechat holčičce propíchnout ouška. Samozřejmě, že je to pro nás emotivní a vypjatá situace, ale i v této situace máte možností víc. Jednak můžete holčičce nechat propíchnout ouška přímo v porodnici a nebýt u toho, jsou ale porodnice, které ouška miminkům nepropichují a odkazují vás po 3 měsících na dětské oddělení. Sama vím, jak to pro mě bylo traumatizující, když jsem ve třech měsících nesla dceru na dětské oddělení s tím, aby jí propíchli ouška. Nejhorší pro mě bylo, když jsem viděla, jak jí svázali ručičky a vyslali mě za dveře. Když jsem pak slyšela pláč, tak mi bylo hrozně.

Naštěstí jsou však i mnohem šetrnější metody propíchnutí oušek, bohužel o nich vím až teď. Svému miminku můžete nechat náušničky nastřelit, což je mnohem méně bolestivé a je to otázka jedné sekundy. Pokud však i z tohoto máte obavy, pak nechte ouška ještě před tím umrtvit krémem, který se jmenuje Emla. Emla je znecitlivující krém, který zabrání bolesti. Pokud se rozhodnete pro jeho aplikaci, tak je třeba jej nechat přibližně 20 minut předem působit a pak teprve propíchnutí ouška provést. Toto je asi nejšetrnější metoda.

Pokud řešíte to, kde sehnat nastřelení ve vašem městě, tak určitě využijte internet. Ten vám zcela jistě pomůže najít lékaře, který toto malým dětem provádí. Jsou někteří, kteří provádějí nastřelení bez znecitlivění, i tak si krém Emla, můžete koupit sami v lékárně. Stojí ale minimálně 700 Kč, proto se spíš vyplatí se domluvit s jinými maminkami, které se také chystají nechat svým dětem ouška propíchnout a složit se na krém, který zcela jistě nespotřebujete sama. Určitě vše řádně promyslete, než své dceři ouška necháte propíchnout, abyste nelitovala stejně jako já, že dcera naprosto zbytečně trpěla.