Jak připravit dítě na školku

5/5 - (2 votes)

Nastala doba, kdy by mělo jít vaše dítě do školky? Bojíte se toho, že to pro něj bude těžké a že to bude nést špatně? Pak vaše dítě na tento fakt začněte včas připravovat. Je to opravdu velká změna a pokud je na vás navyklé od malička, nebude snadné se odpoutat.

Začněte vaše dítě zvykat být u babiček, nebo známých, pokud na to není dosud zvyklé. Vysvětlete mu, že máte práci, kam ho nemůžete vzít sebou a že tam vyděláváte korunky, aby bylo za co nakupovat a také aby bylo samozřejmě na hračky

O školce mu hodně vyprávějte a mluvte jen v superlativech. Školka je místo, kde je spousta kamarádů, hodně hraček, děti si kromě hraní malují, zpívají, cvičí a chodí na procházky. Po obědě si jdou lehnout do malých postýlek a paní učitelka jim čte pohádku. Až se vyspinkají přijdete.

Pokud máte v blízkosti obchodní dům s dětským koutkem, nebo soukromou školku, začněte své dítě po chvilkách dávat právě tam, aby se naučilo být bez vás. Nechte si jej hrát zprvu kratší dobu a vždy odejděte s tím, že se pro něj brzy vrátíte. Dobu po kterou jej necháte si hrát bez vás prodlužujte. Po té dítěti vysvětlete, že i ve školce si bude takto hrát bez maminky.

Choďte se společně na školku dívat a ukazujte dítěti co mají na zahradě za zábavu. Je to místo, kde děti jsou než maminky přijdou z práce a je tam hrozně moc zábavy, která tam na ně čeká. Pokud máte dítě, které jídlu moc nedá, domluvte se s paní učitelkou, aby vaše dítě do jídla nenutila, může to být moment, kvůli kterému do školky nebude chtít chodit rádo.

Vysvětlete, že i vy jste chodili do školky a moc se vám tam líbilo. Že tam třeba i děti pláčou, ale ty musí vaše dítě uchlácholit, protože ono je přeci statečné a brečet tam rozhodně nebude. Takto mu to celé vysvětlete. Nikdo neříká, že první dny plakat nebude, může se to stát ať se budete snažit sebevíc, první dny se ale brzy překonají a ve školce bude fajn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *