Jak na bezstarostné parkování na ruzyňském letišti? Rychlý návod zde!

Vyrážíte někam do zahraničí a potřebujete se co nejrychleji dostat na letiště a nikde se nezdržovat? Řešením je samozřejmě využití taxi nebo hromadné dopravy, ale ne vždy je to ta nejrychlejší cesta, protože zkrátka musíte někde na něco nebo někoho čekat. Nevíce komfortu v tomto ohledu vždy poskytne vlastní osobní automobil. Problém však nastává, jakmile dorazíte na letiště. Elegantně jej však řeší služba Smile Parking. Pojďme se v našem návodu podívat na to, jak ji využít k vaší plné spokojenosti.

Parkování snadno a rychle

Je jen máloco více nepříjemného než hledání parkovacího místa, když nemáte čas a už jste dávno měli být jinde. Se Smileparkingem však zaparkujete na letišti jedna radost, a ještě se o vaše auto postarají. Je to skvělá možnost, když nevíte, kde parkovat na pražském letišti. Na webu služby si jednoduše vyberete den, kdy budete chtít zaparkovat a následně si také rezervujete parkovací místo. Po dokončení rezervace obdržíte:

  • Potvrzení o rezervaci
  • Instrukce

A jak to probíhá v den, kdy na letiště vlastním autem vyrazíte? Jednoduše zaparkujete přímo na letišti a vaše auto odveze řidič služby Smile Parking. Ten jej zaveze na zabezpečené a nepřetržitě fyzicky hlídané parkoviště. Odpadnou vám také starosti o to, co se děje s vaším autem, když jste v zahraničí. Je totiž v bezpečí.

https://www.youtube.com/watch?v=pZE26YfBIxg

Valet Parking v ceně

Zdarma každý klient navíc získá možnost využít služby Valet Parking, která přidává příjemný bonus. V den vašeho návratu ze zahraničí vám totiž bude vaše auto přistaveno na letišti a vy tak pro něj nemusíte nikam chodit.

Doplňkové služby péče o vozidlo

Nakonec můžete využít také doplňkových služeb péče o vaše vozidlo. Je to třeba mytí vozu nebo také čištění interiéru. Tyto služby jsou za příplatek a je na vás, zda je chcete využít. Ceník je k dispozici na stránkách Smileparkingu.

Jak překonat strach z létání
Jsou lidé, kteří mají panickou hrůzu z letadel a z létání. Moje drahá polovička není výjimkou a tak pokud spolu chceme k moři, vyráží o pár dní dříve autem a já s dcerou pak na místo dorazíme letadlem. Takový strach se však dá překonat, pokud bude člověk, trpící fobií chtít.

Důvody proč se lidé bojí létat, jsou dva, jednak se bojí toho, že letadlo spadne a oni samozřejmě pád nepřežijí, nebo je sužuje pocit, že jsou v uzavřeném prostoru, ze kterého se nemohou dostat ven. Obě dvě tyto věci se dají postupem času z vaší mysli odstranit.

České aerolinky pořádají kurzy, kde učí pasažéry poprat se strachem při létání. Po dobu 7 hodin se vám bude věnovat palubní personál, tzn. stevardi a letušky spolu s pilotem a budou vás učit zvládat úzkost, kterou v letadle můžete prožívat. Panického strachu z létání se jen tak nezbavíte, ale můžete jej alespoň utlumit.

Vždy když někam letíte, musíte myslet na pozitivní věci, které vás na místě čekají. Pusťte si film, nebo se věnujte něčemu, co vaši pozornost upoutá na jiné myšlenky. Myslete jen na to, jak si užijete dovolené, na kterou se chystáte, nikoliv na to, že se bojíte a jste velmi rozhozeni z toho, že sedíte v letadle.

Naučte se relaxovat a dýchat pomalu a do břicha. To vám pomůže se zklidnit. Nebojte se vzít si zklidňující léky, které vaši nervozitu a strach výrazně utlumí. Letadlo je velmi bezpečný dopravní prostředek, který patří k těm nejvíce bezpečným vůbec. Proto fakt, že se něco stane, je velmi málo pravděpodobný.

Mohou vás potkat nepříjemné turbulence, ale to je běžný stav. Piloti se s těmito situacemi setkávají dnes a denně, a proto vědí a jsou cvičeni na to, aby tento stav bez problémů zvládli. Projít si pilotním výcvikem není vůbec jednoduché, je to jak fyzicky, tak i psychicky náročné, proto vás můžeme ubezpečit, že budete v rukou opravdových odborníků, kteří své práci skutečně rozumí a se kterými se nemáte čeho bát.

Jak si zařídit výhodné cestovní pojištění

Léto je tu a s ním i doba, kdy vyrážíme na dovolené. Jestliže se vydáte za hranice České republiky, měli byste si přibalit i výhodné cestovní pojištění. Nabídkami se to jen hemží, liší se od sebe cenou a podmínkami. Jak poznáte to ideální pro vás?

Pokračovat ve čtení „Jak si zařídit výhodné cestovní pojištění“
Jak jezdí ženy

Většinou se o ženách říká, že jsou špatné řidičky, ale opak je pravdou. Ženy jsou totiž na silnici mnohem ukázněnější a dávají si na vše větší pozor. Mýtus o tom, že ženy jsou špatné řidičky je ta tam. Dříve se o automobily starali převážně muži a muži také byli ti, kdo své automobily řídili.

By: Easa Shamih

Většinou byl v rodině vždy jen jeden automobil, se kterým se vyjíždělo spíše méně. Nákupní centra nebyla a nakupovat se chodilo do Jednoty, kterých bylo vždy všude plno a tak se nemuselo řešit, jak žena dojede nakoupit. Proto tedy, ženy až tak automobily nepotřebovali.

Dnes je však doba jiná a většinou každá dospělá žena, má stejně jako každý dospělí muž vlastní vozidlo, se kterým jezdí a které využívá každý den. Proto tedy mají ženy stejně jako muži již dnes stejné řidičské schopnosti a nejsou jen špatnými řidičkami.

Pro příklad si uveďme, kolik žen jezdí jako blázen a předvádí se na silnicích, tuní si své vozidlo a ukazuje svému okolí, jak zdatným řidičem je? A kolik tohle dělá mužů? Je nebezpečnější špatně parkovat, nebo machrovat na silnici a ukazovat co ve vás je?

Žena určitě není horší řidička než muž, ale naopak, ona umí předvídat, myslí na to, co by se mohlo stát a uvědomuje si, že na silnici není sama. Samozřejmě může občas na silnici zazmatkovat, ale stejně tak může zazmatkovat i muž.

Jde o to, kolik má kdo naježděno a jakou praxi v jízdě automobilem má. Žena za volantem své síly nepřeceňuje a to jí dělá lepší řidičkou, než je muž. Jen se podívejte do statistik, kolik nehod a to myslím vážných nehod, způsobily ženy a kolik jich způsobily muži.

Jak si vybrat nejvhodnější skútr

Bydlíte ve městě a potřebujete se pohodlně a rychle přepravovat např. z domu do práce, do školy, k dospělým dětem, abyste pohlídali vnoučata, nebo třeba na rychlý nákup? Anebo bydlíte na vesnici a do pár km vzdáleného městečka vám jede autobus velmi nepravidelně, ale nechcete jezdit autem, abyste šetřili za benzín? Ať už jsou důvody pro to, že jste se rozhodli pořídit si skútr jakékoli, určitě budete řešit, jak si vybrat ten právě pro vás nejlepší skútr.

Zajděte se informovat

Vůbec nejlepší je obejít si pár prodejen zaměřených na prodej skútrů. Tam vám nejlépe poradí, co můžete od kterého typu čekat, jaký je rozdíl ve spotřebě, nosnosti, který se hodí na kratší a který i na delší dojezdy. I vzhledově je z čeho vybírat, nejen že najdete model v každé barvě, ale i jejich celkový vzhled a uzpůsobení pohodlné jízdě je rozdílné. Příjemná sedla pro výborné sezení jezdce, kola v různých velikostech od menších, po větší, velké množství doplňků, jako je držák na kufr, samotný kufr a mnohé další, vás na skútrech mile překvapí.

Kolik do skútru investovat?

Ceny jsou skutečně rozdílné, velmi hezký je kupříkladu model Viron od společnosti Kentoya, který je sportovní a jehož kola přináší pohodlnou a bezpečnou jízdu i při prudších zatáčkách. Cena není nikterak závratná. Nyní jej navíc můžete koupit i na splátky a to bez navýšení a to na stránkách www.kentoya.cz/skutry/viron-125-4t.

Jestliže chcete dosáhnout nižší ceny a nevadí vám ani starší model a pár najetých kilometrů, poohlédněte se i po bazarech. Bazar skútry vždy prohlédne a klientům je nabídne za skutečně přijatelné peníze. Přitom jde o naprosto zachovalé typy, které třeba nebyly vhodným dárkem, nebo je nakonec první majitel prostě nevyužíval tak často, jak původně zamýšlel.

Jízda na skútru je velmi příjemná a chcete-li se přepravovat dobře i v auty “natřískaných“ městech, bude jistě tou správnou volbou!

Jakou si vybrat cestovní kancelář

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte s jakou cestovní kanceláří byste chtěli vyrazit? Pak tuto skutečnost neberte na lehkou váhu, protože podcenit cestovní kancelář bychom rozhodně neměli.

Líbí se vám zájezd, který má zajímavou cenu, ale je u cestovní kanceláře, která není známá, nemá reference a nikdo z vašich známých s touto cestovní kanceláří nikdy necestoval? Pak si raději připlaťte u cestovní kanceláře, kterou znáte.

Jakou cestovní kancelář vybrat?

U cestovní kanceláře nehrozí pouze to, že zkrachuje a na svou dovolenou se v lepším případě nevydáte, v horším případě můžete zůstat v zemi, do které jste letěli o něco déle a to bez ubytování. U cestovních kanceláří může hrozit také to, že nesplní to, co je v cestovní smlouvě dané.

Všechny cestovní kanceláře jsou proti úpadku pojištěné, nicméně to stále neznamená, že to pro vás bude znamenat bezproblémovou dovolenou. Je zkrátka dobré být při výběru cestovní kanceláře opravdu obezřetní.
Je to vaše dovolená, na kterou se chystáte poměrně dlouho a také na ní šetříte své prostředky a proto si ji chcete maximálně užít a neřešit nepříjemné věci.

Jaký je rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou?

Pozor na to, cestovní agentura nabízí jen některé služby, její služby nejsou rozhodně kompletní. Většinou si cestovní agentury berou provize od cestovních kanceláří, jejichž zájezd prodají. V praxi to pak znamená, že pokud si vyberete zájezd v cestovní agentuře, neznamená to, že právě s touto agenturou budete cestovat, ale že vám zprostředkuje zájezd od cestovní kanceláře.

Pokud máte jakékoliv požadavky, uveďte je vždy v cestovní smlouvě, kterou dostanete do ruky. Mělo by v ní být uvedeno: o jaký zájezd se jedná, ve kterém hotelu budete ubytováni, jakou stravu máte zaplacenou, termín příjezdu a odjezdu, způsob dopravy a další služby, které cestovní kancelář nabízí.

Pokud cestujete často, jistě víte, jaké cestovní kanceláře jsou dobré a sami máte mnoho zkušeností, kterými se řiďte při výběru vaší dovolené. Na internetu je také spousta recenzí, které vám s výběrem vhodné cestovní kanceláře mohou pomoci.

Jak sbalit kufr na dovolenou k moři

Chystáte se na dovolenou k moři a přemýšlíte, jak si sbalit věci, které si sebou chcete vzít a nechcete na nic zapomenout? Napište si seznam a podle něj se řiďte. Seznam si vytvořte tak týden před tím, než k moři vyrazíte a pokud vás něco napadne, tak do něj vždy cokoliv dopište.

Zjistětete si podrobnosti o místě pobytu

By: Sam Lavy

Zjistěte si, kam letíte, nebo jedete. Co na místě je, či není, co se dá pořídit levněji a naopak dráž a podle toho si zabalte. Chystáte-li se na místo, kde není žádný obchod, pak nezapomeňte na nic a pečlivě si zabalte opravdu všechno, neponechejte nic náhodě.

Do kufru si tak dejte oblečení, jako plavky, plážové oblečení, boty, ručník, prostěradlo na pláž, sluneční brýle, spodní prádlo, šortky, šaty, trička, sukně, lehčí svetřík a jedny delší kalhoty, kosmetiku. Nezapomeňte na krémy na opalování a po opalování. Zubní pastu, kartáček, hřeben, sprchový gel, šampon a kondicionér, pokrývku hlavy. Přibalte si i prášek na ruční praní. Stačí odsypat do pytlíku malé množství.

Důležité také je, vzít si sebou léky a to na popáleniny, na bolest, na horečku, na průjem, na štípance a podobně. V seznamu si odškrtněte vždy to, co již máte zabaleno, a například telefon s nabíječkou si nechte nezaškrtlé, dokud si je skutečně do kufru, či příruční tašky nepřibalíte.

Balení do „levné země“

Pokud míříte na dovolenou do míst, kde je k sehnání naprosto vše a za nižší cenu, než tomu je u nás, takové země jsou například Turecko, či Bulharsko, pak si vezměte jen nezbytně nutné věci, zbytek si na místě můžete dokoupit.

Nemusíte se tak zbytečně tahat s věcmi, které si na místě pořídíte levněji než u nás. Hledejte detailní informace o tom, co vás na dovolené čeká a na co se připravit. Výborný je v tomto směru Google Earth, odkud se můžete podívat přímo na místo kam jedete a zjistit tak, co je v okolí hotelu, jak to tam vypadá a podle toho si zabalit.

Sledovat online je veliká výhoda a vy toho můžete díky internetu velice dobře využít. Je-li ta možnost, tak toho využijte, ať si můžete svou dovolenou užívat bez zbytečných starostí a obav z toho, co sebou vzít co ne a na co jste třeba zapomněli.

Jak získat Google Earth a cestovat díky internetu

Co je to Google Earth? Google Earth vám umožní prohlédnout si celý svět a to online v pohodlí svého domova. Položte se na gauč a podívejte se s Google Earth třeba do Ameriky…

K čemu slouží?

By: Casey Florig

Chcete vědět, jak to vypadá v místě, kam se chystáte na dovolenou? Jak daleko budete mít moře, kde jsou jaké obchody a restaurace v okolí, jakou cestou se k moři vydáte a chcete dokonale prozkoumat okolí i přesto, že jste zatím doma?

Pak využijte službu Google Earth. Proč dále by nás tato služba měla zajímat? Google Earth je dobrým pomocníkem, pokud se chystáte na místa, kde to neznáte a hledáte něco konkrétního. S Google Earth se můžete projít kdekoliv po světě a podívat se tak, jak to na daném místě vypadá.

Nemusíte nikam cestovat, stačí zadat adresu místa, kam se chcete podívat a online se na toto místo díky Google Earth můžete vydat. Uvidíte naprosto vše, co vidět potřebujete. Najdete si tak pohodlně cestu, kterou například hledáte, a nebo se třeba můžete vydat do míst, kam byste se za normálních okolností nikdy nedostali.

Google Earth je služba, kterou musíte prozkoumat. Nic vás to nebude stát, jediné co musíte udělat je provést instalaci tohoto programu. Stáhněte si program zde http://www.google.cz/intl/cs/earth/download/thanks.html#os=win#chrome=yes#chromedefault=yes#usagestats=yes#updater=yes a pak už jen hledejte to, co chcete najít. Jako první asi každý z nás prozkoumá své bydliště a podívá se tak, jak snadno se dají najít místa v okolí, kde bydlíte. Dále pak objevujeme jiná zajímavá místa.

 

Máte někoho známého v zahraničí? Zadejte adresu, kde právě pobývá, a projděte si místa, na kterých se právě váš známý nachází, abyste si uměli představit fakt, jaké to tam asi je a jak to tam vypadá. Vyzkoušejte i vy jak funguje Google Earth.

Jak dlouho před odletem být na letišti

Odlétáte na dovolenou a chcete být včas na letišti? Pokud letadlem létáte jen výjimečně, pak raději buďte na letišti o něco dříve, protože budete nervózní, budete hledat, odkud se odlétá, kde je delegát s letenkami a podobně.

By: eGuide Travel

Optimální čas je být na letišti 2 hodiny předem, pokud však chcete více času na to se po letišti porozhlédnout, najít správný terminál, rozkoukat se kde co najdete, pak si raději dejte ještě hodinu k dobru, abyste zbytečně neběhali z jednoho terminálu k druhému a nehledali.

Pozorně si pročtěte pokyny, které vám cestovní agentura pošle, kde máte napsáno, co sebou smíte mít, co ne, kde dostanete letenky, odkud poletíte a podle toho se pak zařiďte. Pokud lítáte často a víte co a jak na letišti, tak dorazte maximálně hodinu před odletem k odbavení.

Jestli čas odbavení nestihnete, máte bohužel smůlu a letadlo odletí bez vás a to bez náhrady letenky i celé dovolené, proto raději buďte na letišti dříve, než-li později. Počítejte také s tím, že cestou do Prahy, vás může čekat kolona, zácpa, bouračka a vy budete někde trčet, proto pokud letíte přes den, tak si raději počkejte na správný čas v Praze někde blízko letiště.

Letíte-li v noci, tak by kolony a podobné nepříjemnosti neměly hrozit, ale i tak si raději dejte čas. Přijít kvůli zmeškání letu o dovolenou by bylo velice nepříjemné. U odbavení se nemůžete splést, protože se kontroluje i jste-li u správné přepážky a to samé i u vstupu do letadla.

Jen si hlídejte hlášení o místě destinace, do které letíte a také číslo letu. Pokud budete již odbaveni a nedostavíte se včas na osobní prohlídku, vyhlásí vás letištní personál rozhlasem, aby vás informoval o tom, že se máte již na místo kontroly dostavit, abyste tak nezmeškali let.

Jaké bude počasí

Zajímá vás, jaké bude počasí dnes a v nejbližších dnech? Rádi byste věděli, jak se obléci, na co se připravit, co od počasí čekat a také, jaké si udělat plány? Můžete se podívat na počasí, které se hlásí v televizi a počasí najdete také v tisku.

Tyto informace jsou ale spíše orientační. Vy si dnes díky internetu a moderní technice můžete zjistit, jaké počasí bude přímo v místě vašeho bydliště a také v místě, kde se zrovna nacházíte.

Jak na to?

By: Ilya Sedykh

Nejjednodušší způsob zjištění je stáhnout si aplikaci do mobilu. Díky ní se vám ukáže, jak bude přímo v místě, ve kterém jste a dokonce zjistíte konkrétně na hodiny, jak bude. Ukáže se vám, kolik stupňů bude za dvě hodiny, za čtyři hodiny, za šest hodin a také jak bude v dalších dnech. Kromě stupňů se také dozvíte, jestli bude zataženo, jasno, či polojasno, bude-li pršet, sněžit, jaká bude vlhkost vzduchu a jak silný vítr bude vát.

Chytré telefony jsou dnes opravdu chytré a stačí si stáhnout aplikaci v ikoně Obchod Play, kam do vyhledávače zadáte, že chcete stáhnout počasí a odkliknete pokyn k instalaci. Jak bude také zjistíte tak, že se podíváte na internet, kde také můžete zjistit konkrétní počasí a to nejen v místě, kde se zrovna nacházíte, ale také v místě, kam se zrovna chystáte.

Zjistit si tak lehce můžete například jaké je a bude počasí na dovolené, v místech, na které strávíte několik. Pomoci vám mohou i web kamery, díky nímž se můžete na místo online podívat a uvidíte, jaké počasí tam právě panuje.

Díky internetu si tak pohodlně zjistíte vše potřebné. Jaké bude počasí, co od počasí čekat, ale také například díky google earth se můžete podívat na místo, které se chytáte navštívit a ihned uvidíte, jak to v místech, kam se právě chystáte vypadá a budete tak vědět, na co se máte připravit.