Jak vyrobit velikonoční ozdoby

Velikonoční ozdoby se dají vyrobit poměrně snadno. Můžeme si jimi vyzdobit jak domácnost, tak okno a nebo i zahradu. Velikonoce jsou známkou toho, že již brzy přijde jaro a tak výzdoba má být veselá, barevná a jarní. Jak vyrobit velikonoční ozdoby? Pokračovat ve čtení „Jak vyrobit velikonoční ozdoby“

Jak vybrat záclony a závěsy do menšího bytu?

Plní praktickou i dekorační funkci, navíc bývají pro svou nepřehlédnutelnost dominantním prvkem v bytě. Pomocí záclon a závěsů lze změnit vzhled interiéru a zútulnit domácnost. Špatný výběr naopak může celkový dojem z místnosti zcela zkazit. Jak vybírat tyto bytové textilie do menších bytů, aby dobře sloužily a současně vypadaly co nejlépe?

Bytový textil v malých bytech

Nejčastějším důvodem pro nákup záclon nebo závěsů bývá požadavek na zajištění soukromí nebo nutnost zatemnění proti rannímu či odpolednímu slunci. V malých bytech je nutné s dekoracemi pracovat uvážlivě, protože jejich přebytek může prostor zahltit a následně vypadá interiér opticky ještě menší, než ve skutečnosti je. Vhodnější jsou také studené nebo pastelové barvy, nemusí se vždy jednat o obligátní bílou, ale výrazné barvy malým místnostem neprospívají.

Pro dokonalý vzhled místnosti

A jaké záclony nebo závěsy tedy vybírat? Vhodné jsou vzdušné a lehké materiály světlých odstínů. Nehodí se přílišně ornamentální nebo nařasený dekor, stylověji vypadají jemné květinové nebo abstraktní vzory. Vybrat si lze také materiály zcela bez vzoru, s pruhy, s geometrickými tvary nebo s drobnými lístky a jinými okrasami. Z barev se hodí bílá, béžová, krémová, žlutá nebo různé odstíny pastelově růžové, fialové nebo zelené. Velmi módní barvou je šedá, která se hodí i do moderních interiérů nebo do bytů s industriálním vzhledem.

Pozor na těžké velvetové závěsy

Závěsy mohou sloužit také jako tepelná izolační bariéra, kdy v létě brání přísunu teplého a v zimě naopak mrazivého vzduchu do místnosti. Nejvhodnější je použít pro tyto účely látku typu Black Out s gramáží 250 g/m², ideálně v šedých odstínech, které působí neutrálně. Do malých bytů se nehodí dlouhé velvetové nebo sametové závěsy s bočním řasením a úchytem. Příliš dominantně působí látky s výraznými barvami nebo avantgardními motivy. Délku závěsů je vhodné volit těsně pod parapet, aby se nezabraňovalo přísunu tepla z radiátorů.

Jaké otázky si položit před pořízením bytu v Praze?

Chystáte se k pořízení nového bydlení v hlavním městě? Pro řadu lidí dnes už není tolik lákavé bydlení v satelitech za městem, které bylo přitom ještě donedávna považováno za ideál bydlení. Pojí se s tím nejrůznější dopravní komplikace, ale také horší dostupnost služeb. Jak ale pořídit ideální byt přímo v Praze, když se nechcete vzdát toho, abyste měli v okolí dostatek zeleně? Faktem je, že současné moderní bydlení by vám mělo nabídnout vše, mělo by vám nabídnout jak dopravní dostupnost do města i do práce v rozumném čase, tak zároveň klid, pohodu a relaxaci v příjemném prostředí obklopeném zelení.

Jak velký byt potřebujete?

Než přejdete k samotnému rozhodování, který byt si pořídíte, určitě je samozřejmě potřeba si říci, jak velký byt vlastně chceme. Většina bytových domů však v dnešní době nabízí poměrně rozmanité bydlení a je možno si vybrat různé dispozice. Pokud se podíváte na projekt Byty u parku v Praze, tak nabídne byty od 30 m2 až po pětipokojový byt.

Díky tomu je takové bydlení ideální prakticky pro každého. Mohou se zde ubytovat:

  • Jednotlivci a dvojice
  • Rodiny

Co je pro vás klíčové?

Je důležité vybrat si pro bydlení vhodné místo, ale ne všechna místa musí poskytnout úplně vše. Proto si sestavte seznam priorit, co je pro vás nejdůležitější. Pokud například máte rodinu, určitě vás zajímá dostupnost okolních vzdělávacích institucí, případně dětská hřiště, parky, sportoviště a podobně. Pokud vás zaujal prodej bytu Praha 3, tedy v městské části Žižkov, potom máte v dosahu většinu z toho, co jsme jmenovali. Kromě toho jsou zde úžasné možnosti pro sportovce, jelikož si zde můžete jít zaběhat do přilehlého parku nebo se projet na vhodných místech na kole.

Jak to máte s financováním?

Protože finance jsou naprosto klíčovou otázkou v případě pořízení bytu, tím spíše v Praze, u některých projektů můžete využít výhodné financování. Může se jednat například o zvýhodněný hypoteční úvěr. Proto se na tyto možnosti vždy ptejte, abyste měli zmapováno, jak pořídit konkrétní byt co nejvýhodněji.

Jaké jsou výdaje za domácnost

Chystáte se postavit na vlastní nohy a nejste si jisti, zda to zvládnete, protože nevíte, na co vše budete potřebovat peníze? Jaké jsou výdaje za domácnost? V dnešní době to opravdu není vůbec jednoduché a spousta z nás tak bydlí u svých rodičů déle, než tomu bylo dříve. Není divu, protože kdo z mladých lidí má dneska peníze na to, aby si mohl pořídit vlastní byt? Pokračovat ve čtení „Jaké jsou výdaje za domácnost“
Jak vyčistit či dostat vlasy z odpadu

Vlasy jsou to, čeho si muži na ženách všimnou jako první, a proto si na nich ženy dávají záležet. Ovšem, ať děláte, co děláte, nikdy nedosáhnete toho, aby vám vlasy přestaly vypadávat, protože padají každé ženě v každém věku, a tak není divu, že je potom všude nalézáme a bohužel i v odpadech.hyla-vysavac-s-vodnim-filtrem

Vlasy jsou úplně všude

Znáte to, každá mikina, kterou máte na sobě déle, je obsypaná nechtěnými vlasy, určitě i nějaký ten vlas najdete na posteli. Tyto vlasy nejsou takový problém, protože se jich zbavíte jednoduše při každém vysávání. Ovšem daleko horší jsou ty vlasy, které vypadnou, když se koupete či když si čistíte zuby anebo myjete nádobí, protože tyto vlasy putují do vašeho odpadu, odkud se dostávají pěkně špatně ven. Přiděláte si spoustu práce, protože si ucpete odpady, a to vyžaduje dlouhé a náročné čištění. Je samozřejmé, že nezabráníte tomu, aby vám vlasy přestaly vypadávat, ovšem musíte najít způsob, jak je jednoduše odstraníte z odpadů.

Vlasy v odpadu nejsou příjemné

Rozebírání odpadu je opravdu nejméně příjemná práce. Čeká vás spoustu stráveného času i zapáchajícího umyvadla plného špíny a vašich vlasů. Pravdou je, že většina žen tuto nechutnou práci nechává na svých drahých polovičkách, ale je naprosto jasné, že ani muži si v tom nelibují. Každopádně existuje přístroj, který si s odpady dokáže poradit. Možná se budete divit, ale vodní vysavače Hyla zvládají i čištění odpadů.

Sílá, která tahá nečistoty

Kvalitní stroje je potřeba, zejména jako jsou tyto multifunkční, protože mají spoustu síly, která dokáže vysát i velké nečistoty z vašich odpadů. Na vysavač jen nasadíte speciální hadicí a ta vám se vším pomůže. Je to jednoduché, rychlé a hlavně pohodlné.  Velkou výhodou je i to, že nemusíte celý odpad rozebírat, což vám ušetří i práci i čas. Mimo jiné je zde ještě jedna větší výhoda a tou je, že neucítíte žádný zápach. Vysavač pohltí nejen nečistoty, ale také pohlcuje onen nepříjemný zápach, protože funguje jako čistička vzduchu.

Jedinečnost v multifunkčnosti

Vodní vysavač se neztratí v žádné domácnosti, protože má spoustu výhod a to hlavně v tom, že má tolik funkcí. Jednak jak už název vypovídá, jedná se o vysavač, takže vám doma vysaje, kromě toho se postará také o vytírání podlah a utírání prachu. Dokonce zvládne kromě čištění odpadu, také i čištění oken. A co není opravdu obvyklé, je příjemný vliv na ovzduší ve vašem domově, protože tento vysavač funguje i jako čistička vzduchu, kterou potřebuje úplně každá domácnost. Mimo jiné vám usnadní i péči o mazlíčky, takže škála funkcí a výhod je opravdu nezměrná, což je velký důvod, proč mít v domácnosti takového pomocníka.

Za málo peněz hodně muziky

Cena se odvíjí od vašich požadavků na vodní vysavače a také na příslušenství, které si k němu pořídíte. Ovšem i když si koupíte vysavač, jak se říká v plném vybavení, tak stále je cena adekvátní tomu, co všechno nám přístroj ulehčí.

Čištění odpadů nemusí znamenat odpoledne v zápachu a špíně, protože existují stroje, které vám odpady pohodlně vyčistí.

Jak pečovat o muškáty

Muškát je letnička, která je mezi lidmi velmi oblíbená. Nejeden z nás si dává muškáty v létě za okno a těší se z jeho bohatého kvetení v těch nejkrásnějších barvách. Muškáty mámě vzpřímené a převislé. Záleží jen na vás, který z nich si pořídíte.

Vzpřímené muškáty mají velké množství barev a lákají tak nejednoho pěstitele květin. Převislé jsou většinou v barvě růžové, červené a velmi nedostatkové zboží jsou muškáty bílé. Jak jsem zjistila, u nás ve městě se bílé muškáty nedají sehnat, přitom v kombinaci s ostatními barvami jsou naprosto úchvatné. Kde sežene stoprocentně bílé muškáty je katalogový prodejce STARKL.

Jak o muškáty pečovat, aby byli co nejkrásnější a odvděčili se vám bohatým kvetením? Především dejte pozor na to, abyste koupili kvalitní zeminu, dobré hnojivo a také a to je nejdůležitější, zdravé kousky muškátů. Není důležité jak moc budou při kupování muškáty kvést, ale jak jsou rostlinky silné.

Po koupení muškáty uštipujte, aby byli silnější, odštipky pak opět zasázejte, oni zakoření a budete z nich mít další rostlinky. Zeminu dostatečně prohnojte perlitem. Rostlinky pak jednou týdně hnojte podle návodu. Pokud už jsou ve fázi kvetení, pak je třeba odkvetlá kvítka uštipovat.

Tomuto věnujte dostatečnou péči, protože pokud neuštípnete odkvetlá kvítka, nedáte tím prostor kvetení dalším kvítkům. Je to sice docela pracné, ale výsledek za to stojí. Převislé muškáty vám vytvoří až půl metrové převisy plné květů.

Nejlepší jsou převislé muškáty jednoduché. Ty jsou mnohem bohatší na květ, než muškáty plnokvěté. Muškáty nepotřebují vydatnou zálivku, pokud je přelijete, začnou žloutnout. Žluté listy uštípejte a vyhoďte a to samé udělejte i s listy suchými.

Jak nám pomáhají domácí roboti

Že si každý z nás snaží doma ulehčit práci, o tom není pochyb. Důvod je jednoduchý, vymoženosti jdou stále dál a doba je hektická, proč tedy ne. Začalo to automatickými pračkami, fritovacími hrnci, mikrovlnnými troubami a rychlovarnými konvicemi. Jistě si ještě pamatujete na to, jak jsme z těchto spotřebičů byli nadšeni.
Super rychle ohřáté jídlo, hranolky z friťáku a voda, která se uvaří velmi rychle a ještě se konvice sama vypne. Doba jde dál a na tyto vychytávky se nabalují další a další. Myčka, robotický vysavač, umývač oken a jiné. Všechno toto nám dokáže ušetřit čas a usnadnit práci.

Jak nám pomáhají domácí roboti? Snadno a jednoduše. Taková myčka umyje nádobí a to takové, které je velmi znečištěné. Žádné máčení se ve vodě plné pěny a namáhavé mytí nádobí. Vše jde samo a lehce, ale ruku na srdce, určitě nádobí z myčky neradi vyndaváte, stejně tak jako já

Lidé díky domácím robotům zpohodlněli a to co jim dřív přišlo jako ulehčená práce je nyní dnes již obtěžující. Mluvím o tom vyndavání nádobí z myčky. Taktéž robotický vysavač, odejdeme z domu, přijdeme a dům je uklizen, nádherné, skvělé, úžasné. Ale je tu další ale. Robot se musí vysypat a vyčistit
Možná nám jednou někdo vymyslí samoúdržbové věci, o které se nebudeme muset nijak starat. Kéž by Jak nám pomáhá myčka na okna, u té jsem zatím nezaznamenala chybu. Okna umyje i vyleští, vylití špinavé vody je pak detail, nad kterým se dá jen mávnout rukou. Okna nebudou mít šmouhy a o to nám přeci jde především.

Domácí roboti nám tedy opravdu pomáhají a nejvíce si toho všimneme v okamžiku, kdy se nám daný robot rozbije a nefunguje. V této chvíli teprve dokonale oceníme jeho služby a v této chvíli bychom i velmi rádi vyndavali čisté nádobí z myčky, nebo vysypávali a čistili robotický vysavač. Domácí roboti nám tedy opravdu pomáhají a odvádějí kus dobré práce. Děkujme za ně.

Jak originálně vymalovat pokoj

Chcete originálně vymalovat pokoj a tím pádem jej mít jiný a odlišný? Jak to udělat? Jak originálně vymalovat pokoj? Pokoj může být vymalován různými způsoby a nejen jednou barvou, jak jsme zvyklí nejčastěji. Originálně vymalovat pokoj lze různými způsoby, vždy však malba musí ladit s interiérem.

By: Emily May

Chcete-li pokoj vymalovat jinak, můžete použít jednu barvu v různých tónech. To znamená, že různě stěny natónovat a udělat tak efekt stínů, což vypadá velmi zajímavě. Toto je vhodné do všech místností, nejlépe takováto malba však sedí v obývacím pokoji.

V dětském pokoji pak můžete nakreslit postavičky z pohádek, jež vaše děti milují, nebo můžete využít dvou barev, které k sobě ladí, pokud je to pokoj pro holčičku i chlapečka, pak sáhněte po barvě růžové a zelené, které k sobě velmi dobře ladí a jsou vhodné pro obě pohlaví.

V dětském pokoji pak můžete nechat děti namočit si prsty a dlaně do barvy a obtisknout je na zeď, nebo na dveře, což je také velmi originální a bude to zajímavě vypadat, pod otisk ručičky můžete napsat zajímavým písmem jméno vašeho dítěte.

Dobře a zajímavě se dá vymalovat například koupelna, kterou můžete mít třeba i v námořnickém stylu, kdy do koupelny necháte namalovat, nebo sami namalujete námořnické pruhy, přidáte dokonalé dekorace a originálně vymalovaná koupelna je rázem na světě.

I v pokoji můžete mít pruhy s různými barvami o různé šířce i délce, vymalovat můžete také různé tvary a také malbu zkombinovat s tapetami, což je velice estetické a moderní a k tapetám se spousta z nás začíná opět vracet.

Můžete také udělat ne až tak originální malbu, která bude jednobarevná, ale co lze, je dokoupit různé samolepky na zeď, který celkový dojem malby naprosto změní a udělá z ní originální.

Jak navodit zimní atmosféru

Zima je období, které jedni milují a druhý ho nenávidí. Zima má samozřejmě taktéž své kouzlo, obzvláště, je-li to zima se sněhem a nejen s plískanicemi a nebo mrazem. Pokud nasněží, můžeme se těšit ze zimních radovánek a vyrazit na lyže, snowboard a na hory.

By: Iryna Yeroshko

Děti v zimě mohou bobovat, stavět sněhuláky a dovádět ve sněhu. Pokud je však zima taková, že si jí moc neužijeme, protože nesněží, můžeme si jí navodit i uměle doma. Já si například na okna nastříkám umělý sníh a vytvořím tak efekt namrznutých oken, což působí velmi pěkně.

Když vám doma hoří krb, je to velmi příjemné a to nejen kvůli teplu, ale kvůli samotné atmosféře. Krb můžete mít i doma v paneláku, protože nyní se začali prodávat bio krby, které jsou taktéž velice příjemné a lidé si je rádi zapalují a zpříjemňují si tak domácí atmosféru.

Krb si dokonce i můžete sami doma vyrobit a vložit do něj dřevo, jež nebudete zapalovat, ale dáte na ně blikající elektrické svíčky. Nemusíte být nutně bůhví jaký kutil, protože krb si doma zvládne udělat i žena. Samozřejmě mluvím o rekvizitě krbu.

V hobby marketech si koupíte dřeva, která jsou vyřezávaná, používají se například na balkon a z nich si stlučete rekvizitu krbu. Efekt je velmi pěkný a práce to není náročná. Domov si můžete vyzdobit i jehličnatými malými stromky, nebo větvičkami a postříkat umělým sněhem, který se prodává ve spreji.

Takto jednoduše lze navodit zimní atmosféru i tehdy, když skutečná zima ještě nepřišla. Výborně vám zimu zpříjemní i houpací křeslo, teplá deka a šálek teplého nápoje, který si doma připravíte. Nejkrásnější zima je samozřejmě na horách a tak pokud máte možnost, tak na hory vyrazte a udělejte si příjemnou zimní atmosféru právě tam.

Jak dokonale uklidit

Nejlépe si uklízí, když se stěhujeme, protože máme vše vyndané a tak můžeme vymýt každý malý kousíček a opravdu pečlivě se úklidu věnovat. Doma, kde máme plno věcí to je potom obtížnější, ale jednou za čas, bychom měli udělat kompletní úklid opravdu všeho.

By: eyeliam

Pokud máte velký dům, či byt, pak se nepouštějte do kompletního úklidu najednou, ale po místnostech, aby toho na vás nebylo moc. Začněte kuchyní. Připravte si odpadkový koš, protože vězte, že jej budete potřebovat. Vyndejte z kuchyňské linky úplně vše a klidně to naskládejte do myčky a vytřete police i regály, včetně celé linky a samozřejmě dvířek a úchytů.

Důkladně umyjte i lednici, protože na ní velké množství bacilů, kterých je třeba se zbavit, na úklid použijte octovou vodu, nebo jakýkoliv antibakteriální přípravek, vyházejte prošlé potraviny. Důkladně také vyčistěte spíž a taktéž prohlédněte, zda nemáte ve spíži něco prošlého.

To samé proveďte postupně ve všech místnostech. Vyndejte si všechny věci, vyházejte, co nepotřebujete, vymyjte, utřete, vyčistěte, co jde. Nezapomínejte na vypínače a dveře i tam je spousta špíny. Pokud máte záclony, či závěsy tak je vyperte, dále pak vyperte všechny deky a přehozy, vyčistěte koberce, umyjte okna.

Speciální pozornost pak věnujte koupelně a sociálnímu zařízení, kdy je třeba velmi důkladně umýt každý kout, každou kachličku a klidně na to použijte savo. Sice vám místnost bude po umytí páchnout, ale vytřít ji pak můžete vonným přípravkem, nebo můžete vyvětrat, popřípadě použít sprej, či aromatickou vůni.

Až budete u šatních skříní, pak se zbavte všeho, co již nepotřebujete a čeho byste se rádi zbavili. Vězte, že skladováním zaberete jen spousty místa, ale ničím si tím nepomůžete. Při velkém úklidu se rozhodně nebraňte vyhazování věcí. Získáte tím mnohem více místa a uvidíte, že se vám po úklidu uleví, protože se zbavíte spousty nepotřebných věcí a tím pádem si uvolníte prostor a budete se sami cítit velice lehce a příjemně.