Jaké otázky si položit před pořízením bytu v Praze?

Rate this post

Chystáte se k pořízení nového bydlení v hlavním městě? Pro řadu lidí dnes už není tolik lákavé bydlení v satelitech za městem, které bylo přitom ještě donedávna považováno za ideál bydlení. Pojí se s tím nejrůznější dopravní komplikace, ale také horší dostupnost služeb. Jak ale pořídit ideální byt přímo v Praze, když se nechcete vzdát toho, abyste měli v okolí dostatek zeleně? Faktem je, že současné moderní bydlení by vám mělo nabídnout vše, mělo by vám nabídnout jak dopravní dostupnost do města i do práce v rozumném čase, tak zároveň klid, pohodu a relaxaci v příjemném prostředí obklopeném zelení.

Jak velký byt potřebujete?

Než přejdete k samotnému rozhodování, který byt si pořídíte, určitě je samozřejmě potřeba si říci, jak velký byt vlastně chceme. Většina bytových domů však v dnešní době nabízí poměrně rozmanité bydlení a je možno si vybrat různé dispozice. Pokud se podíváte na projekt Byty u parku v Praze, tak nabídne byty od 30 m2 až po pětipokojový byt.

Díky tomu je takové bydlení ideální prakticky pro každého. Mohou se zde ubytovat:

  • Jednotlivci a dvojice
  • Rodiny

Co je pro vás klíčové?

Je důležité vybrat si pro bydlení vhodné místo, ale ne všechna místa musí poskytnout úplně vše. Proto si sestavte seznam priorit, co je pro vás nejdůležitější. Pokud například máte rodinu, určitě vás zajímá dostupnost okolních vzdělávacích institucí, případně dětská hřiště, parky, sportoviště a podobně. Pokud vás zaujal prodej bytu Praha 3, tedy v městské části Žižkov, potom máte v dosahu většinu z toho, co jsme jmenovali. Kromě toho jsou zde úžasné možnosti pro sportovce, jelikož si zde můžete jít zaběhat do přilehlého parku nebo se projet na vhodných místech na kole.

Jak to máte s financováním?

Protože finance jsou naprosto klíčovou otázkou v případě pořízení bytu, tím spíše v Praze, u některých projektů můžete využít výhodné financování. Může se jednat například o zvýhodněný hypoteční úvěr. Proto se na tyto možnosti vždy ptejte, abyste měli zmapováno, jak pořídit konkrétní byt co nejvýhodněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *