Jak dokonale uklidit

Rate this post

Nejlépe si uklízí, když se stěhujeme, protože máme vše vyndané a tak můžeme vymýt každý malý kousíček a opravdu pečlivě se úklidu věnovat. Doma, kde máme plno věcí to je potom obtížnější, ale jednou za čas, bychom měli udělat kompletní úklid opravdu všeho.

By: eyeliam

Pokud máte velký dům, či byt, pak se nepouštějte do kompletního úklidu najednou, ale po místnostech, aby toho na vás nebylo moc. Začněte kuchyní. Připravte si odpadkový koš, protože vězte, že jej budete potřebovat. Vyndejte z kuchyňské linky úplně vše a klidně to naskládejte do myčky a vytřete police i regály, včetně celé linky a samozřejmě dvířek a úchytů.

Důkladně umyjte i lednici, protože na ní velké množství bacilů, kterých je třeba se zbavit, na úklid použijte octovou vodu, nebo jakýkoliv antibakteriální přípravek, vyházejte prošlé potraviny. Důkladně také vyčistěte spíž a taktéž prohlédněte, zda nemáte ve spíži něco prošlého.

To samé proveďte postupně ve všech místnostech. Vyndejte si všechny věci, vyházejte, co nepotřebujete, vymyjte, utřete, vyčistěte, co jde. Nezapomínejte na vypínače a dveře i tam je spousta špíny. Pokud máte záclony, či závěsy tak je vyperte, dále pak vyperte všechny deky a přehozy, vyčistěte koberce, umyjte okna.

Speciální pozornost pak věnujte koupelně a sociálnímu zařízení, kdy je třeba velmi důkladně umýt každý kout, každou kachličku a klidně na to použijte savo. Sice vám místnost bude po umytí páchnout, ale vytřít ji pak můžete vonným přípravkem, nebo můžete vyvětrat, popřípadě použít sprej, či aromatickou vůni.

Až budete u šatních skříní, pak se zbavte všeho, co již nepotřebujete a čeho byste se rádi zbavili. Vězte, že skladováním zaberete jen spousty místa, ale ničím si tím nepomůžete. Při velkém úklidu se rozhodně nebraňte vyhazování věcí. Získáte tím mnohem více místa a uvidíte, že se vám po úklidu uleví, protože se zbavíte spousty nepotřebných věcí a tím pádem si uvolníte prostor a budete se sami cítit velice lehce a příjemně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *