Jak vyrobit velikonoční ozdoby

Rate this post

Velikonoční ozdoby se dají vyrobit poměrně snadno. Můžeme si jimi vyzdobit jak domácnost, tak okno a nebo i zahradu. Velikonoce jsou známkou toho, že již brzy přijde jaro a tak výzdoba má být veselá, barevná a jarní. Jak vyrobit velikonoční ozdoby?

Pro velikonoce jsou typičtí zajíčci, travička, vajíčka, barevné stuhy, ovečky, kytičky, slepičky, proutí a podobně. Tyto věci si můžete sami vyrobit doma, pokud jste jen trošku zruční. Stačí k tomu pár věcí, skořápky, barevný papír, lepidlo….atd.

Nápadů může být mnoho. Začněme třeba u travičky, kterou si můžeme zasít do květináčů. Na hlínu nasypte osivo a zalijte. Osivo je běžně k sehnání v jakémkoliv zahradnictví. Tráva nevyroste ihned, proto travičku zasaďte přibližně 14 dní dopředu. To samé můžete udělat třeba do prázdné skořápky od vajíčka. Nasypte do ní trošku hlíny a vrch posypte semeny travičky, po té zalijte.

Pokud budete zjara kácet pomocí motorové pily na zahradě nějaké stromy, či zkracovat větve, malé větvičky si můžete dát do vázy, pověsit na ně ozdobené kraslice a klasické velikonoční ozdoby, na zahradu samozřejmě budou lepší plastové, kterým nebude vadit, že na ně prší.

Skořápku od vajíčka pak můžeme namalovat například jako obličej. Zajíčky si můžeme vyrobit z barevného papíru a následně zavěsit pomocí kolíčků. Vypracováním moduritu, nebo vylitím sádry si můžete vyrobit velikonoční motivy a následně je vymalovat. Existují formy, do kterých můžete sádru odlít.

Koupit si můžete také plastová, barevná, nebo bílá vajíčka, které si taktéž doma můžete dozdobit. Výrazně barevnými stuhami potom můžete ozdobit větvičky, které si dáte do vázy na stůl. Pokud umíte háčkovat, můžete si i nějáké velikonoční motivy uháčkovat a to samé platí i pokud umíte šít.

Velikonoční výzdoba má být veselá a pestrá. Do výroby ozdob můžete zapojit i vaše děti, které to jistě bude bavit, pokud tedy nejsou ve věku pubertálním a mají již daleko jiné zájmy Dobré rady najdete samozřejmě také na internetu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *