Jak poznám, že jsem těhotná

Toužíte po miminku a každý měsíc netrpělivě čekáte, zda už to přišlo, či nikoliv. Jak ale poznat, zda už je to tu? Hlídejte se a pozorujte se. Můžete to pocítit ještě dříve, než vám tento fakt prozradí těhotenský test. Pokračovat ve čtení „Jak poznám, že jsem těhotná“

Jak poznám kontrakce

Každá prvorodička má strach z porodu, neví, co přesně jí čeká, bojí se, že nepozná, že už to přišlo a také přichází strach z toho, jak to celé zvládne. Pokud čekáte porod každým dnem, jste asi i celkem nervózní, tak jako jsem byla i já Říkáte si jak poznáte kontrakce? Pokračovat ve čtení „Jak poznám kontrakce“

Jak oznámit, že jsem těhotná

Těhotenství je krásný stav, je to období, kdy zjistíme, že čekáme přírůstek do rodiny a máme tedy důvod k velikému těšení se, ale bohužel i k obavám. Od té chvíle kdy budoucí maminka zjistí, že je těhotná začíná strach o její miminko, který přetrvává už celý život.

Máte v sobě plod, který jste zatím neviděla, ale už při zjištění, že jste těhotná, se o něj začínáte neskutečně bát. Je to přirozené a logické. Jak oznámit své těhotenství? Neukvapujte se, protože těhotenství se většinou prozrazuje až tehdy, když překlenete 3 měsíc.

Nejprve to samozřejmě oznamte otci nenarozeného miminka. Můžete jej překvapit a to tak, že prostřete večeři a pod přikrytý talíř vložíte dudlík, botičku, nebo zabalíte těhotenský test. Těhotenství partnerovi se dá oznámit velmi originálními způsoby.

Rodině a všem ostatním to pak sdělte o něco později. Pokud má někdo z blízkých, nebo vaší rodiny narozeniny, pak můžete vložit do obálky fotku z ultrazvuku a tím vše říci, Fotka z ultrazvuku je dokonalá k tomu, abyste těhotenství oznámili. Můžete jí dát do rámečku a postavit na stůl, na okno, k posteli a podobně.

V práci sdělte, že jste těhotná když je to nutné. Pokud vykonáváte práci v noci, práci fyzicky náročnou, či práci v zakouřeném prostředí, sdělte zaměstnavateli, že jste těhotná co nejdříve, nebo poproste doktora o neschopenku a vysvětlete mu co je vašim zaměstnáním.

Pokud chcete svou zprávu vykřičet do světa, vyvěste ji na svůj Facebookový profil a tím bude řečeno vše. Oznamte v jakém měsíci jste. Týdny spoustě lidí moc neřeknou, měsíce jsou lepší. Vyfoťte se s bříškem a máte jasné, že se bude o přírůstku do vaší rodiny vědět.

Jak poznám, že jsem těhotná?

Těhotenství je pro maminky to nejkrásnější a zároveň nejnáročnější období. Krásné je to, že uvnitř sebe nosí život a je velice spjatá se svým miminkem, na které se maminka strašně těší. Avšak přináší to i různé nepříjemnosti, jako jsou bolesti, nálady a podobně, což je obtížné nejen pro maminku, ale pro vztah mezi potencionálními rodiči.

Jak poznám, že v sobě nosím život?

Poznání těhotenství se odvíjí od toho v kolikátém týdnu žena je. Rozhodně se to lépe poznává u ženy, která má podezření na těhotenství delší dobu, protože i plod potřebuje čas na to, aby se mohl vyvíjet, a čím později se bude snažit poznat, že jste těhotná, tím více by měl být plod rozvinutý a tím pádem také lépe odhalitelný. Obvykle se udává, že to lze rozpoznat po pěti až sedmi týdnech. A samozřejmě, že existuje několik aspektů, které v nás mohou udělat dojmy, že čekáme miminko.

Ztráta menstruace

Každá žena ví, že těhotenství pozná podle toho, že přijde o menstruaci. Jsou ženy, které jsou neklidné už, jen když se menstruace zpozdí, avšak ne vždy může ztráta menstruace znamenat těhotenství. Někdy se stane, že tělo je nějak oslabeno a menstruace se nedostaví, často je to po silných antibiotikách a podobně.

Ranní nevolnost

Maminky anebo těhotné ženy velmi dobře vědí, co je myšleno ranní nevolností, protože jedním z aspektů, jak poznat těhotenství je právě to, že se ráno vzbudíte a míříte rovnou do záchodu, protože váš žaludek se potřebuje vyprázdnit. Pravdou je, že ani to není striktní pravidlo, protože se najdou maminky, které vám poví, že ranní nevolnost nenažily anebo pokud zažily, tak jen chviličku.

Časté močení

Další projevem těhotenství je nucení k častému močení, avšak v tomto stádiu rozhodně poznáte, že jste těhotná, protože močení přichází až později, když je plod poněkud větší. Protože právě plod tlačí na váš močový měchýř, což vám navazuje pocit, že se vám chce čůrat. Pokud máte pocit, že jste těhotná jen kvůli tomu, že chodíte často na záchod, avšak není na vás vidět žádný jiný příznak, tak také může jít o nějaké onemocnění močového měchýře a podobně.

Náladovost

Těhotenství poznáte také díky tomu, že budete náladová, protože když ve vás vzniká život, tak jde o bombu hormonů, které ovlivňují nejen stavbu těla, ale také právě emoce a nálady, proto také těhotná žena probrečí polovinu svého těhotenství.

A další

Samozřejmě, že jsou i další aspekty, které vám pomohou poznat těhotenství. Jako jsou zvláštní chutě anebo také zvýšená citlivost v oblasti prsou a hýždí. A zaručený způsob, jak poznáte těhotenství je těhotenský test. Nemusí být vždy stoprocentní, proto je lepší navštívit gynekologii, kde vám v případě nejistoty vezmou krev.

Těhotenství je krásný pocit a každá žena jej na sobě pozná a bohužel někdy to pozná i okolí.

Jak se zbavit strachu z porodu

By: Sean McGrath

Toužíte po dítěti, chcete jej přivést na svět a tak strach z porodu až tak neřešíte. Jenže čím se porod blíží, tím začínáte řešit více to, že z něj máme strach. Pokud se opravdu velmi obáváte porodu, dobře se na něj připravte. Jak na to?

Ještě před vaším termínem, zhruba tak 3 týdny před plánovaným porodem, si nechte od svého gynekologa udělat krevní testy na to, zda můžete mít epidurální anestezii, která vám okamžitě zbaví porodních bolestí. Pokud tak budete pociťovat bolesti, které porod provází, epidurální anestezie toto vyřeší.

Možná se ale dozvíte, že vám takto nebudou moci lékaři pomoc z nějakého zdravotního problému. Pak sdělte lékaři, pokud máte skutečně velké obavy z toho, že porod nezvládnete a jste díky tomu v psychickém rozpoložení, že byste raději rodila císařským řezem. Proberte s ním tuto variantu, abyste mohla být klidnější. Strach z porodu má asi každá žena, obzvláště pak prvorodička.

Víte, kolik žen na světě porodilo a všechny jsme to zvládly. Žijeme ale v době, kdy nám moderní medicína může porod usnadnit a tak není důvod, toho nevyužít, pokud o to skutečně stojíme. Nejedna celebrita rodila císařským řezem jen proto, že se běžného porodu obávala. Tu volbu máte i vy. Císařský řez sebou ale nese ještě další komplikace.

Vše si pořádně před samotným porodem nastudujte, abyste věděla, pro co se rozhodnout a co by pro vás bylo asi nejlepším řešením. Proberte to také se svým gynekologem, protože ten vám s tímto problémem dokáže poradit skutečně nejlépe a doporučí vám řešení, které pro vás bude tím nejlepším.

Probírejte také porod s maminkami, které jej mají právě za sebou. Velmi důležitá je taktéž volba porodnice. Zde také dejte na reference a zajeďte si raději dále za kvalitou, než abyste měla špatné vzpomínky na porod a to po celý život.

Jak dodržet šestinedělí

Šestinedělí je období, které je po porodu, po interupci, po jakémkoliv gynekologickém zákroku a v této době musí být žena na sebe obzvláště opatrná. To znamená, že nesmí spousty věcí, které by za normálních okolností mohla.

Čeho by se žena v šestinedělí měla vyvarovat?

Rozhodně by neměla mít v této době pohlavní styk. Je to vyloženě zakázané a právě 6 neděl je tu proto, aby se tělo vypořádalo s tím, co se s ním právě dělo. V tomto období jste mnohem náchylnější k zánětům a nemocem rodidel, proto se rozhodně vyvarujte pohlavnímu styku.

Další čeho byste se určitě měla vyvarovat je koupání. A to ať už doma, nebo v bazénech, či nádržích, přehradách nebo v moři. Pokud tedy jste v šestinedělí, neplánujte si na tuto dobu žádnou dovolenou, ale šetřete se doma. Umývejte se pouze sprchou.

Celkově byste své tělo neměla v tomto období vůbec zatěžovat a rozhodně je nutné se šetřit. Šestinedělí také působí na psychiku a žena může pozorovat podrážděnost, nervozitu, výkyvy nálad a podobně. V této době se ani nedoporučuje užívání antikoncepce.

Může docházet ke krvácení, nebo špinění, či zapáchajícímu výtoku. Jsou to běžné projevy šestinedělí a není třeba se jimi až tak znepokojovat. Na kontrolu ke gynekologovi byste měla přijít právě tehdy, když šestinedělí skončí.

Pokud cítíte, že jste nafouknutá, či oteklá, tak to také patří k šestinedělí. Rozhodně, pokud v tomto období jste, buďte v klidu a šetřete se, jak to jen půjde. Je to sice dlouhá doba, ale k dokonalému zotavení je bohužel nutná.

Jak dlouho zkoušet otěhotnět

By: Cristi Sebastian Photography

Chcete mít miminko a tak zkoušíte otěhotnět. Jak dlouho se snažit? Zkuste si nejprve spočítat vaše plodné dny, které vám napoví, kdy se o miminko nejlépe pokoušet. Máte-li pravidelnou menstruaci, tak si plodné dny spočítáte celkem rychle. Plodné dny většinou nejsou v době týden po menstruaci a týden před menstruací, mezitím se můžete o miminko pokoušet.

Je jasné, že to nevyjde hned napoprvé, byl by to spíše zázrak, ale je třeba se o miminko pokoušet delší dobu. Z pravidla by mělo přijít těhotenství do 6 až 12 měsíců. Pokud do této doby neotěhotníte, je třeba se poradit s lékařem a nechat sebe i partnera vyšetřit, aby bylo jasné, proč k oplodnění nedochází.

Lékař může napsat také léky, které vám otěhotnět usnadní. Pokud se vám nedaří otěhotnět, pak se na to nejspíše hodně soustředíte a tak se snažte odreagovat. Pokud se nedaří zdravému páru počít miminko, pomáhá většinou, když si vyrazí někam na dovolenou, nebo si spolu užijí někde netradiční chvilky, kde nebudou myslet na potomka, ale na něco úplně jiného.

Je to velmi náročné přát si miminko, když se to nedaří. Psychicky to ničí především ženu a bohužel to má velký vliv na početí. Myslete například na to, že když se vám nepovede počít miminko, tak si pořídíte psa, o kterého se budete starat místo miminka.

Pokud však u vás doktor najde něco, co těhotenství brání, bude třeba k oplodnění přejít jinou cestou, než je cesta přirozená a podstoupit umělé oplodnění. V dnešní době je to stále častější způsob, jak docílit toho mít miminko. Umělé oplodnění je však velice nákladné a je třeba si jej hradit.

Jak otěhotnět – babské rady

By: Joe Goldberg

Otázka těhotenství většinou trápí ženy. Pokoušíte se již nějaký ten čas otěhotnět a nedaří se vám? Pokoušíte se o miminko a vytoužené dvě čárky se pořád nechtějí objevit na těhotenském testu? Nepropadejte panice, že se vám zatím nepodařilo otěhotnět. Zkuste tolik nemyslet na to, že chcete otěhotnět.

Samozřejmě, že můžete vyzkoušet i rady pro otěhotnění. Většinou se jedná o rady, které používaly naše babičky. Proto také nesou označení babské rady. V článku vám přineseme přehled některých rad jak otěhotnět – babské rady. Ne nadarmo se říká, že generace našich babiček věděla moc dobře, jak si poradit s otěhotněním.

Jak otěhotnět – babské rady

1. Bylinky

Chcete-li otěhotnět, vyzkoušejte bylinky. Každá babička by vám poradila, ať vypijete odvar z maliníku a kontryhelu. Pokud nepomůže tento odvar, nezoufejte. Vyzkoušet můžete pití a pojídání mateří kašičky. Do měsíce se podaří otěhotnět.

2. Pijte kafe

Tato babská rada říká, že pokud muž vypije dvě hodiny před pohlavním stykem kávu, nebo jiný nápoj obsahující kofein, zrychlí tak své spermie. Spermie tak budou rychlejší, nabuzenější a úspěšnější.

3. Svíčka

Tato babská rada nám říká, že by žena po pohlavním styku měla udělat svíčku. Pokud žena udělá po pohlavním styku na 30 minut svíčku, otěhotní snáze.

4. Milování po ránu

Rada říká, že mezi šestou a devátou hodinou ranní je nejlepší doba pro otěhotnění. Žena, která chce otěhotnět, si má v tuto dobu dopřát pohlavní styk s parterem.

5. Milování na neobvyklých místech

Vyzkoušejte změnu místa pro milování. Vyzkoušejte třeba vanu. Tato změna může pomoci k rychlejšímu otěhotnění.

6. Tučné mléčné výrobky

Ženy snažící se otěhotnět by měly více jíst tučné mléčné výrobky.

7. Nestresovat se

Nestresujte sebe ani partnera. Neberte milování jen jako povinnost počíst dítě. Nemyslete na otěhotnění a oddejte se dlouhému milování.

Jak poznat porod

Jste prvorodička, která se bojí toho, že nepozná, kdy začne rodit? Tohoto se však vůbec bát nemusíte, ubezpečuji vás, že to na sto procent poznáte a hned vám napíšu jak. Blíží-li se vám termín porodu, budete se pozorovat a hledat každé píchnutí, které by mohlo znamenat kontrakci.

Neplašte však úplně zbytečně, protože až se porod ohlásí, budete to vědět. První známka toho, že rodíte je, že praskne voda, která však prasknout může a nemusí. Praskne-li vám, vezměte si věci a vyrazte do porodnice.

By: Erika

Další indicie je, že přijdou kontrakce. Kontrakce poznáte tak, že jsou pravidelné a ozývají se i tehdy, když si lehnete do vany, kterou si napustíte teplo vodou, nebo se budete sprchovat v teplé sprše. Jedná-li se o poslíčky ty v teplé vodě odejdou, kontrakce se však zvyšují.

Poslíčky na rozdíl od kontrakcí nejsou pravidelné. Měřte tedy čas jak často ke kontrakcím dochází. Je-li to po 5-ti minutách a méně, rozhodně do porodnice jeďte a na nic již nečekejte. Pokud jsou kontrakce delší jak po 5-ti minutách, zůstaňte ještě doma a prožívejte tyto chvíle v domácím prostředí, kde se budete cítit jistě lépe, než v nemocnici.

Napusťte si vanu a odpočívejte. Nabírejte síly, protože je budete potřebovat. To, že už skutečně rodíte poznáte podle tlaku v podbřišku, který je stejný, jako když potřebujete vykonat velkou potřebu. Osobně jsem si myslela, že potřebuji akutně na WC, kam jsem se také chtěla odebrat, ale porodní asistentka mě ubezpečovala, že rodím a skutečně to tak i bylo.

Finále porodu je tedy stejné, jako když nutně potřebujete na velkou. Před ním jsou kontrakce dá se říci v kuse a máte pocit, že už to asi nevydržíte a zkolabujete. Tento stav je skutečně konečný a zbývá už jen chvíle od toho, kdy budete držet své miminko v náručí.

Jak netloustnout v těhotenství

Těhotenství je stav, jež si většina žen užívá z toho důvodu, že se mohou najíst jak chtějí a to bez jakýchkoliv výčitek. Těhotenství sebou samozřejmě nese i přibývání na váze, u někoho je to přibývání razantnější, někdo přibere jen nepatrně.

By: Crystal_1979

Pokud chcete patřit mezi ty, kteří nepřiberou zas až tolik, pak se budete muset hodně ovládat. Těhotenství vyžaduje více stravy, než když jste těhotná nebyla, navíc máte chutě, které jsou opravdu silné a pokud se nenajíte pořádně, bude vám s největší pravděpodobností špatně.

Zvrací se právě z pocitu hladu. Zní to sice zvláštně, ale je to tak. Udržet si váhu v těhotenství nebude pro vás lehké. Proto zvažte fakt, zda-li chcete být v pohodě a vyrovnaná a své těhotenství prožívat v klidu, nebo raději budete trpět hlady, což bude mít vliv i na vaše miminko.

Nemusíte se nutně přejídat, ale jezte to, na co máte chuť. Nyní na to nejste sama a to byste si měla uvědomit. Důležité je vědět, že kila po porodu půjdou dolů poměrně lehce. Rozhodně to bude rychlejší, než když shazujete kila nabraná mimo těhotenství.

Po porodu budete mít málo spánku, budete velmi zaměstnaná a kolem svého miminka budete neustále běhat. Pokud budete kojit, pak vám kila dolů půjdou ještě snadněji. Proto se nabraných kilogramů v těhotenství nemusíte zas až tak bát.

Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti, i já jsem se poprala s přebytečnými kilogramy, kdy jsem nabrala 30 kg a do půl roku po porodu byly pryč. A to jsem nekojila. Kojení vám pomůže zhubnout daleko rychleji. V těhotenství jezte to, oč si tělo říká, protože ono moc dobře ví, proč si o to říká.