Jak poznám kontrakce

Rate this post

Každá prvorodička má strach z porodu, neví, co přesně jí čeká, bojí se, že nepozná, že už to přišlo a také přichází strach z toho, jak to celé zvládne. Pokud čekáte porod každým dnem, jste asi i celkem nervózní, tak jako jsem byla i já Říkáte si jak poznáte kontrakce?

Místo kontrakcí mohou přijít jen poslíčci, které kontrakce velmi silně připomínají, ale kontrakce to ještě nejsou. Často nás poslíčci donutí odjet do porodnice, odkud se také opět brzy vrátíme. Kontrakce určitě poznáte, z toho nemusíte mít obavy.

Kontrakce jsou na rozdíl od poslíčků pravidelné. Připomínají křeče při menstruaci, ale jsou silnější. Pokud se u vás tyto křeče objevili, změřte čas a zjistěte tak, po kolika minutách se opakují. Jsou-li pravidelné, je to první známka toho, že se jedná o kontrakci.

Další způsob jak se pozná, že jsou to skutečně kontrakce je, že si napustíte teplou vanu. Pokud se jedná o poslíčky, teplá vana je odplaví, kontrakce však ani v teplé vaně nepřestanou, naopak se budou stupňovat. Pokud máte kontrakce po 10 minutách, ještě nikam nejezděte. Buďte raději doma a v klidu. Nikdy se v kontrakcích nestahujte do křečí, ale snažte se uvolnit!

Začnou-li vaše kontrakce být častější a jsou-li po 5-ti minutách, je čas na cestu do porodnice. Při příjezdu nahlaste, že jste rodička v tom a tom týdnu těhotenství a máte kontrakce po 5-ti minutách. Personál si vás převezme a kontrakce změří.

Jste v nemocnici a rodíte Žádný planý poplach, ale skutečný porod. Pokud máte sebou doprovod, nechte se masírovat, nechte se doprovázet do vany, či sprchy, uvolňujte si při kontrakcích, váš porod to nesmírně zrychlí, věřte mým radám. Říkám to z vlastní zkušenosti. Sice si na nic z toho co tu píšu v tu chvíli nevzpomenete, ale zaúkolujte váš doprovod.

Ať si klidně udělá poznámky a v porodnici si je pak pročte. Nechte si i stlačovat pánev k sobě, při kontrakcích, hodně to pomáhá od bolestí. Jelikož jsem se osobně porodu moc bála, vzala jsem si k němu dulu, která porodům opravdu rozumí a můžu jí doporučit každému. Měla jsem úžasný a bezbolestný porod a navíc strašně rychlý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *