Jak poznám, že jsem těhotná?

Rate this post

Těhotenství je pro maminky to nejkrásnější a zároveň nejnáročnější období. Krásné je to, že uvnitř sebe nosí život a je velice spjatá se svým miminkem, na které se maminka strašně těší. Avšak přináší to i různé nepříjemnosti, jako jsou bolesti, nálady a podobně, což je obtížné nejen pro maminku, ale pro vztah mezi potencionálními rodiči.

Jak poznám, že v sobě nosím život?

Poznání těhotenství se odvíjí od toho v kolikátém týdnu žena je. Rozhodně se to lépe poznává u ženy, která má podezření na těhotenství delší dobu, protože i plod potřebuje čas na to, aby se mohl vyvíjet, a čím později se bude snažit poznat, že jste těhotná, tím více by měl být plod rozvinutý a tím pádem také lépe odhalitelný. Obvykle se udává, že to lze rozpoznat po pěti až sedmi týdnech. A samozřejmě, že existuje několik aspektů, které v nás mohou udělat dojmy, že čekáme miminko.

Ztráta menstruace

Každá žena ví, že těhotenství pozná podle toho, že přijde o menstruaci. Jsou ženy, které jsou neklidné už, jen když se menstruace zpozdí, avšak ne vždy může ztráta menstruace znamenat těhotenství. Někdy se stane, že tělo je nějak oslabeno a menstruace se nedostaví, často je to po silných antibiotikách a podobně.

Ranní nevolnost

Maminky anebo těhotné ženy velmi dobře vědí, co je myšleno ranní nevolností, protože jedním z aspektů, jak poznat těhotenství je právě to, že se ráno vzbudíte a míříte rovnou do záchodu, protože váš žaludek se potřebuje vyprázdnit. Pravdou je, že ani to není striktní pravidlo, protože se najdou maminky, které vám poví, že ranní nevolnost nenažily anebo pokud zažily, tak jen chviličku.

Časté močení

Další projevem těhotenství je nucení k častému močení, avšak v tomto stádiu rozhodně poznáte, že jste těhotná, protože močení přichází až později, když je plod poněkud větší. Protože právě plod tlačí na váš močový měchýř, což vám navazuje pocit, že se vám chce čůrat. Pokud máte pocit, že jste těhotná jen kvůli tomu, že chodíte často na záchod, avšak není na vás vidět žádný jiný příznak, tak také může jít o nějaké onemocnění močového měchýře a podobně.

Náladovost

Těhotenství poznáte také díky tomu, že budete náladová, protože když ve vás vzniká život, tak jde o bombu hormonů, které ovlivňují nejen stavbu těla, ale také právě emoce a nálady, proto také těhotná žena probrečí polovinu svého těhotenství.

A další

Samozřejmě, že jsou i další aspekty, které vám pomohou poznat těhotenství. Jako jsou zvláštní chutě anebo také zvýšená citlivost v oblasti prsou a hýždí. A zaručený způsob, jak poznáte těhotenství je těhotenský test. Nemusí být vždy stoprocentní, proto je lepší navštívit gynekologii, kde vám v případě nejistoty vezmou krev.

Těhotenství je krásný pocit a každá žena jej na sobě pozná a bohužel někdy to pozná i okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *