Jak nenaletět podvodníkům na internetu

Rate this post

Podvodníci jsou všude kolem nás a je velmi těžké jim mnohdy nenaletět. Najdete je opravdu všude a najdete je samozřejmě i na internetu a jak jim nenaletět? Podvodníků na internetu může být celá řada. Jednak to mohou být podvodné e-shopy, které z vás vylákají peníze, za které zboží však nedostanete.

By: Ministerio TIC Colombia

Pak také můžete čekat, že vám bude někdo podvodem nabízet práci, kdy od vás však nejprve bude chtít peníze, které už nikdy neuvidíte. Takto jsou nejčastěji prezentovány domácí práce, kde po vás budou chtít podvodníci vstupní poplatek, domácí práce se však nikdy nedočkáte a o vrácení poplatku si taktéž můžete jen nechat zdát.

Pokud si objednáváte zboží z internetového obchodu, pak si dejte pozor na to, aby tento obchod nevyžadoval pouze platbu předem, podívejte se jaké mají názory na obchod kupující, jež nakupovali před vámi a jak si celkově obchod stojí.

Podvodníků může být na internetu celá řada. Nejčastěji jde o to, aby z lidí dostali peníze, osobní údaje, nebo dokonce i osobní fotografie, kterými pak mohou dotyčnou osobu vydírat. Není to vůbec jednoduché se podvodníkům vyhnout, protože jejich metody jsou stále fikanější.

Mohou vám například nabídnout práci a pod záminkou sepsání smlouvy po vás budou chtít vaše iniciály. Práci však nikdy nedostanete. S něčím podobným se setkala i moje kamarádka, která odpověděla na inzerát, kde se nabízela práce demontáž kalendářů a tak potencionálnímu zaměstnavateli poskytla své osobní údaje, spolu s rodným číslem, které měli sloužit k sepsání dohody o pracovním poměru.

Nikdy se však žádné práce nedočkala. Nikdy nikomu po internetu neposkytujte žádné osobní údaje, ani žádné osobní fotky. Jak jistě víte, existuje i kyberšikana, která se v posledních letech dosti rozmohla. Bohužel obětí jsou i nezletilí.

Na internetu buďte opravdu hodně opatrní, protože podvodníků je takové množství a jsou tak moc fikaní, že je těžké se jim ubránit a to nemluvím o hackerech. Ti jsou pro nás obzvlášť nebezpeční. Buďte ostražití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *