Jak se bavit s holkou na diskotéce

Jdete s kamarády na diskotéku a líbí se vám tam holka, která sebou nemá kluka? Nejprve omrkněte, zda skutečně někde opodál není někdo, kdo k této slečně patří a pokud ne a dívka je na diskotéce pouze s kamarádkami, pak za ní vyrazte a pozvěte jí na drink. Pokračovat ve čtení „Jak se bavit s holkou na diskotéce“

Jak sbalit zadanou ženu

Líbí se vám žena, která je ale bohužel zadaná? Jak to udělat, abyste se jí dostal do přízně? Jak sbalit zadanou ženu? Nebude to žádná legrace, protože ženy v tomto případě uvažují zcela jinak, než muži. Myslí na následky a svou rodinu nechtějí nikterak ohrozit. Pokračovat ve čtení „Jak sbalit zadanou ženu“

Jak překonat nevěru?

Nevěra je bolestivá záležitost a nepříjemná pro obě zúčastněné strany. Je to ztráta důvěry, narušení dosavadního vztahu nebo také zkouška odvahy. Jak nejlépe ji překonat a má smysl dávat druhou šanci?

Nevěra v číslech

V České republice je více než 60% ženatých mužů a přes 40% vdaných žen svému protějšku nevěrných, čímž se snaží řešit své problémy v partnerství. Možná nechtějí kvůli osobní nespokojenosti v dosavadním vztahu zrušit dlouhodobé manželství nebo připravit děti o úplnou rodinu. Snad doufají, že když si vyrazí z kopýtka, nikdo se to nikdy nedozví. Přitom až polovina manželství se rozpadá, za nejčastějším důvodem je uváděna právě nevěra a za nejčastějšími důvody nevěry ze strany muže jsou: změna stereotypu v posteli, náhodný sex s krásnou ženou, posílení sebevědomí, pomsta partnerce, se kterou je věčně na nože a nakonec sexuální neuspokojení s Vámi. Může jít i o nedostatek pozornosti, něžnosti nebo uznání z Vaší strany.

Co nevěra způsobí?

Pokud Vám byl Váš muž nevěrný, určitě Vás to muselo hluboce ranit a zasáhnout. Způsobilo Vám to velký psychický šok, na který tělo reaguje různými projevy jako jsou pláč, úzkost, vnitřní napětí a strach nebo také pocení či zimnice. Odmítáte přijmout bolestivou pravdu, cítíte beznaděj a z prožívání akutního stresu se můžou objevit i příznaky jako je bušení srdce, třes, nevolnost nebo poruchy se spaním. Drobné příznaky můžou vyústit až do vážného onemocnění, může Vás trápit nechutenství nebo naopak přejídání, bolesti hlavy nebo břicha spolu s pocity na zvracení, vyrážky či poruchy menstruačního cyklu. Spektrum příznaků je velmi široké. Spolu s fyzickými potížemi se přidávají i ty psychické – vztek, nenávist či agrese se střídají s bolestí, panikou a beznadějí. Cítíte obrovské ponížení a ztrátu důvěry, navíc se nemáte o koho opřít, protože ta nejbližší osoba, která byla na vždy nablízku, se najednou stala zdrojem bolesti. I jeho přítomnost nebo i nepřítomnost ve společné domácnosti je bolestivá až nesnesitelná.

Co oči nevidí, srdce nebolí

Pro nevěru platí, že čím víc podrobností budete vědět, tím víc Vás budou trápit a Vy se jimi budete užírat. Touha znát i ty nejmenší detaily se Vám může snadno vymknout z rukou – můžete mu začít kontrolovat mobil nebo elektronickou poštu, hovořit s ním ve formě výslechu nebo si dokonce objednat soukromého detektiva.

Jak ji řešit?

Snažte se vyhnout hysterickým scénám a nejlépe v klidu a bez výčitek či (sebe)obviňování nebo litování sama sebe si promluvte. Vyhraďte si na to půl hodiny, klidně si nastavte budík, a pokud by se Vám rozhovor měl protáhnout, odložte pokračování na jindy. Vyhněte se otázkám „proč“ nebo „jak jsi mi to mohl udělat?“. Ty nikam nevedou, nic Vám neprozradí, jen ublíží Vám oběma. Ty si nechte na někdy později. Zásadní otázky, které byste měla svému protějšku položit jsou: kdy vztah začal a kdy skončil, zda vždy použil ochranu a zda je momentálně připraven ve vztahu pokračovat nebo ho ukončit. Z těchto otázek se dozvíte vše podstatné pro další vývoj situace a možné řešení. Pokud Vám to usnadní rozhodování nebo vyrovnávání se s nevěrou, můžete vyhledat odborníka, ať už v podobě psychologa nebo manželského poradce.

Odpustit nebo vyhodit z bytu?

Ale než mu začnete balit kufry, měla byste se zamyslet nad pár otázkami. Stojí manžel o obnovení Vašeho vztahu a lituje nevěry? Byla to jednorázová záležitost pod vlivem alkoholu? Samozřejmě že alkohol neomlouvá, ale je to jakási polehčující okolnost, než kdyby Vás podvedl zcela s čistou hlavou. Jak dlouho jste spolu, máte děti? I to by mohlo hrát roli v záchraně vztahu. Jednalo se o nevěru pouze fyzickou (pouhé ukojení chtíče) nebo spíš psychickou (zamilovanost). Pokud se jedná o první možnost, což je u mužů častější záležitost, nemusí Vás trápit to, že by miloval jinou ženu a chtěl s ní strávit zbytek života. Možná se bojíte rozvodu, tahanicím o společný majetek nebo děti, proto raději sklopíte hlavu a budete dál žít v nespokojeném manželství. Vyhněte se však naschválům, které by jen roztočily kolotoč, který by Vás dovedl až k úplnému rozchodu. Pokud partner touží po obnově Vašeho vztahu, máte napůl vyhráno. Druhá polovina je na Vás a na Vaší ochotě mu odpustit a nepředhazovat mu to při jakékoliv vhodné příležitosti. Pokud se jednou rozhodnete mu odpustit, udělejte to. V tom případě ale nevěru už nikdy v hádkách nevytahujte. Vzpomeňte si, kolik hezkého jste spolu zažili a co jste spolu vybudovali. Opravdu to chcete všechno zahodit? Odpuštění ještě neznamená, že zapomenete na to, jak Vám ublížil. Ale díky němu se budete cítit lépe a svobodněji. Někdo však není schopen se s nevěrou partnera vyrovnat nikdy a neodpouští. V tom případě to ukončete rychle a bez zbytečného protahování. Další rozhovory by Vás nenechaly vydechnout a zapomenout na již bývalý vztah a bránily by Vám v návratu do normálního života.

Jak sbalit blížence

Líbí se vám někdo, kdo se narodil ve znamení blíženců a chcete jej sbalit? Nevíte jak sbalit blížence, co na něj platí a jak si jeho náklonnost získat? Ještě než začnete balit blížence, tak si o jeho povaze něco přečtěte.

Blíženci jsou osoby dvou tváří, bývají nestálí a přelétaví, takže pokud se vám podaří blížence sbalit, budete to s ním mít těžké. Není těžké blížence sbalit, ale těžké je si jej udržet. Proto pokud chcete mít blížence, vězte, že to nebudete mít vůbec lehké.

Proto, abyste blížence sbalili, nepotřebujete mnoho. Blíženec rychle vzplane, bohužel stejnou rychlostí také vychladne. Pokud si budete chtít blížence udržet, pak budete muset být nedostupný a nedávat blíženci své city až tak najevo.

Udržujte blížence neustále v nejistotě, protože to je jediné, co na blížence platí. Dejte mu zázemí, kterého se blíženec nebude chtít vzdát. Díky tomu si jej udržíte. Nemáte-li co blíženci nabídnout, pak do vztahu ani nechoďte, protože by mohlo přijít hořké zklamání.

Blíženec je nestálý a je to člověk, nosící dvě tváře. Může vám připadat stejně úžasný, jako nesnesitelný. U blížence nikdy nevíte, o co mu půjde, protože ani on sám to neví. Když se blíženec do něčeho nadchne, rázem ho to pustí a málokdy dotáhne cokoliv do konce.

S blížencem to nebudete mít lehké. Jeho povaha jemná i silná, je veselý, ale i naštvaný, hodný i zlý. Blíženec má v sobě všechny povahy, které se mění podle jeho nálady. Blížence si neberte za manžela, nebo za manželku. Pokud byste váš vztah zpečetili, znamenalo by to konec. Blíženec nemůže žít v jistotě.

Jak si udržet vztah

V dnešní době není vůbec lehké udržet si vztah a opravdu jen malému množství lidí se to podaří. Dříve bylo vše jednodušší. Pokud se dva lidé do sebe zakoukali, vzali se, měli rodinu a žili spolu do konce života. Jen malé množství párů se rozvedlo, a pokud se tak stalo, koukalo se na ně skrz prsty. Pokračovat ve čtení „Jak si udržet vztah“

Jak poznat trýznitele

Trýznitel je člověk, který se snaží svému okolí ukázat svoji moc. Jedná se o člověka, jež má v sobě určitý problém, který ventiluje tak, že se vyzdvihuje nad ostatními a ukazuje svou převahu, která mu dává pocit síly a důležitosti.

S trýznitelem se můžeme setkat jak v zaměstnání, tak i doma, kdy tyranem je ve většině případů muž. Týrané ženy mohou být jakéhokoliv věku i vzdělání. Trýznitel dokáže psychicky ženu tak zdeptat, že ona sama začne věřit tomu, že je špatná a že je vlastně k ničemu a začne si toto dávat za vinu.

Trýznitel může jednak používat psychického nátlaku, ale také fyzického násilí. Snaží se z ženy udělat nesamostatnou a závislou na něm, což jí pak tento typ muže dává jasně najevo. Neustále ženě říká, že bez něj by nic nebyla, že to on jí pomohl a že může být ráda, že s ní je alespoň on, protože jiný muž by takto neschopnou ženu vedle sebe mít nemohl.

Dokáže podkopnout sebevědomí i ženě, která byla dosud ženou sebevědomou a není mu cizí například ženu uhodit a napadat. Pokud žena cítí, že už to takhle dál nejde, má tendence od tyrana utéct, ale ten se najednou změní v milujícího muže, sype si popel na hlavu a slibuje, že už to bude jen dobré, což samozřejmě není žádná pravda.

Trýznitel své chování nikdy nezmění a někdy je situace až tak vyhrocená, že je schopen svou ženu i zabít, nebo jí dokonce donutit k sebevraždě. Nejednou jsme se s takovýmto osudem setkali. Stačí si jen pročíst noviny, nebo sledovat televizi. Naštěstí se naše společnost neodvrací k týraným ženám zády, ale nabízí jim pomocnou ruku.

Otázkou však bývá, zda je žena schopná pomoc přijmout. Většinou se cítí tak, že za celou situaci může vlastně ona sama a stydí se za to, co se jí děje.

Jak poznám, že jsem do něj zamilovaná

Našla jste si muže, se kterým je vám fajn, ale nejste si jistá, jestli jste do něj zamilovaná. Jak to poznáte? Myslíte na dotyčného během dne a jsou to myšlenky příjemné? Vzpomenete si někdy na to, jak je vám spolu krásně a jak se těšíte na to, až se zase uvidíte? Pokračovat ve čtení „Jak poznám, že jsem do něj zamilovaná“

Jak poznám, že mě miluje

Máte přítele a ráda byste věděla, že vás opravdu miluje? Jak poznám, že mě miluje je otázka, kterou si pokládáte každou chvilku. Pokud vám to neříká, nezoufejte. Je spousta chlapů, kteří toto prostě neříkají, ale kteří to svými činy dokazují. Pokračovat ve čtení „Jak poznám, že mě miluje“

Jak se naučit žít se žárlivcem

Žárlivec je člověk, který vás neustále sleduje a který po vás chce vysvětlení každého detailu, který jste udělali. Bude vás hlídat na každém kroku, sledovat, bude jej zajímat váš mobil, mail, Facebook a vše, kde jste v kontaktu s jinými lidmi, než je pouze váš partner. Pokračovat ve čtení „Jak se naučit žít se žárlivcem“