Jak poznat trýznitele

Rate this post

Trýznitel je člověk, který se snaží svému okolí ukázat svoji moc. Jedná se o člověka, jež má v sobě určitý problém, který ventiluje tak, že se vyzdvihuje nad ostatními a ukazuje svou převahu, která mu dává pocit síly a důležitosti.

S trýznitelem se můžeme setkat jak v zaměstnání, tak i doma, kdy tyranem je ve většině případů muž. Týrané ženy mohou být jakéhokoliv věku i vzdělání. Trýznitel dokáže psychicky ženu tak zdeptat, že ona sama začne věřit tomu, že je špatná a že je vlastně k ničemu a začne si toto dávat za vinu.

Trýznitel může jednak používat psychického nátlaku, ale také fyzického násilí. Snaží se z ženy udělat nesamostatnou a závislou na něm, což jí pak tento typ muže dává jasně najevo. Neustále ženě říká, že bez něj by nic nebyla, že to on jí pomohl a že může být ráda, že s ní je alespoň on, protože jiný muž by takto neschopnou ženu vedle sebe mít nemohl.

Dokáže podkopnout sebevědomí i ženě, která byla dosud ženou sebevědomou a není mu cizí například ženu uhodit a napadat. Pokud žena cítí, že už to takhle dál nejde, má tendence od tyrana utéct, ale ten se najednou změní v milujícího muže, sype si popel na hlavu a slibuje, že už to bude jen dobré, což samozřejmě není žádná pravda.

Trýznitel své chování nikdy nezmění a někdy je situace až tak vyhrocená, že je schopen svou ženu i zabít, nebo jí dokonce donutit k sebevraždě. Nejednou jsme se s takovýmto osudem setkali. Stačí si jen pročíst noviny, nebo sledovat televizi. Naštěstí se naše společnost neodvrací k týraným ženám zády, ale nabízí jim pomocnou ruku.

Otázkou však bývá, zda je žena schopná pomoc přijmout. Většinou se cítí tak, že za celou situaci může vlastně ona sama a stydí se za to, co se jí děje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *