Jak překonat strach z létání

Rate this post

Jsou lidé, kteří mají panickou hrůzu z letadel a z létání. Moje drahá polovička není výjimkou a tak pokud spolu chceme k moři, vyráží o pár dní dříve autem a já s dcerou pak na místo dorazíme letadlem. Takový strach se však dá překonat, pokud bude člověk, trpící fobií chtít.

Důvody proč se lidé bojí létat, jsou dva, jednak se bojí toho, že letadlo spadne a oni samozřejmě pád nepřežijí, nebo je sužuje pocit, že jsou v uzavřeném prostoru, ze kterého se nemohou dostat ven. Obě dvě tyto věci se dají postupem času z vaší mysli odstranit.

České aerolinky pořádají kurzy, kde učí pasažéry poprat se strachem při létání. Po dobu 7 hodin se vám bude věnovat palubní personál, tzn. stevardi a letušky spolu s pilotem a budou vás učit zvládat úzkost, kterou v letadle můžete prožívat. Panického strachu z létání se jen tak nezbavíte, ale můžete jej alespoň utlumit.

Vždy když někam letíte, musíte myslet na pozitivní věci, které vás na místě čekají. Pusťte si film, nebo se věnujte něčemu, co vaši pozornost upoutá na jiné myšlenky. Myslete jen na to, jak si užijete dovolené, na kterou se chystáte, nikoliv na to, že se bojíte a jste velmi rozhozeni z toho, že sedíte v letadle.

Naučte se relaxovat a dýchat pomalu a do břicha. To vám pomůže se zklidnit. Nebojte se vzít si zklidňující léky, které vaši nervozitu a strach výrazně utlumí. Letadlo je velmi bezpečný dopravní prostředek, který patří k těm nejvíce bezpečným vůbec. Proto fakt, že se něco stane, je velmi málo pravděpodobný.

Mohou vás potkat nepříjemné turbulence, ale to je běžný stav. Piloti se s těmito situacemi setkávají dnes a denně, a proto vědí a jsou cvičeni na to, aby tento stav bez problémů zvládli. Projít si pilotním výcvikem není vůbec jednoduché, je to jak fyzicky, tak i psychicky náročné, proto vás můžeme ubezpečit, že budete v rukou opravdových odborníků, kteří své práci skutečně rozumí a se kterými se nemáte čeho bát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *