Jak se dostat do školky

Rate this post

Umístit dítě do školky bývá nemalý problém, a pokud matka nemá práci, do školky nejspíše vaše dítě nevezmou. Je to takový začarovaný kruh, kdy matka aby našla práci potřebuje školku, a pokud nemá práci, tak školku nedostane. Zajímalo by mě, jestli se tento problém někdy začne řešit.

Nás jako matky toto strašně znevýhodňuje a díky tomu, že nemáme školku, nemáme šanci ani dostat práci. Jak tedy dítě do školky dostat? Nejprve si najděte zaměstnání, kde vám vypíší, že vás od 1.9. zaměstnají a s tímto už máte šanci školku dostat.

Někde jsou však školky tak plné, že neberou ani děti matek, jež práci mají. Tady nezbývá nic jiného, než si najít školku soukromou a na tom samozřejmě soukromé školky těží a dávají si velké částky za hlídání vašich dětí v nestátním zařízením.

Další možnost jak tento problém vyřešit, je chůva, která se o vaše děti postará, pokud je do školky nevezmou. Málokomu se však vyplatí najímat si někoho na hlídání, nebo využívat soukromé školky a tak je boj o státní školky skutečně velký.

Výhodou je pokud do školky chodí starší sourozenec, nebo pokud o školku žádáte druhým rokem. Vaše dítě musí do školky určitě přijmout, pokud je v předškolním věku. To je jediná věc, kdy vás nemohou odmítnout, jinak to bohužel mohou udělat.

Pokud vám dítě do školky nevezmou, máte možnost se ještě odvolat a řešit to, dokud nebudete mít úplnou jistotu, že jste pro přijetí do školky udělali maximum. Stát by měl tuto situaci začít konečně řešit, protože problém s umístěním dětí do školek, je obrovský. Jakmile nemáte známé ve školce, tak máte s přijetím problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *