Cesta do pravěku

Cesta do pravěku je celovečerním filmem. Natočil jej režisér Karel Zemánek v roce 1995. Film Cesta do pravěku lze zařadit do kategorie fantastických filmů. Je celovečerní a ukazuje prehistorická stádia vývoje země, flóry a fauny. Hlavními postavami filmu Cesta do pravěku jsou čtyři mladí kluci.

Film je vhodný jak pro děti tak i pro dospělé. Zábavnou formou a poutavým dějem přináší poučení o vzniku a vývoji planety Země. Cesta do pravěku pojednává o výpravě čtyř chlapců do pravěku. Celý děj filmu je nastartován nálezem trilobita před jeskyní. Malý chlapec Jirka nachází při své procházce před jeskyní kámen s otiskem trilobita.

Živočich ho zaujal natolik, že si ho přeje velice moc vidět na vlastní oči. Čtyřčlenná parta chlapců – kronikář Petr, fotograf Toník, Jenda a nejmladší Jirka proto zorganizovali výpravu do pravěku. Na loďce propluli jeskyní. Brzy po proplutí jeskyní se musejí tepleji obléci, protože se ocitli v době ledové. Když zmizeli poslední kry, objeví se v bujné vegetaci mamut.

Další den Cesty do pravěku zaujala chlapce stezka, jež byla vyšlapaná na břehu. Po dvou dnech putování dorazili chlapci do jeskyně. V jeskyni objevili neklamné stopy o tom, že tam žil pravěký člověk. Viděli vychladlé ohniště. Na stěnách našli úžasné malby pravěkých zvířat.

Na ty pravé a úžasné zážitky si chlapci museli počkat, až do druhohor. Ve druhohorách zažili velmi napínavé dobrodružství. Na břehu jezera shlédli chlapci, boj mezi velkými ještěry. Stegosaurus svůj boj prohrál a umírá. Jeho tělo zůstává ležet na břehu.

Po posledním vydechnutí stegosaura, se chlapci jdou na jeho tělo podívat blíže. Bohužel chlapci nemají jen krásné zážitky ze své dobrodružné cesty. Zjistili, že jejich loďka byla zničena. Podle stop, které našli, soudí, že loďku jim zničil obří živočich.

Situaci však kluci vyřešili perfektně. Postavili si vor. Na voru poté dopluli do období karbonu. Zde kluci viděli velké přesličky, plavuně a hmyz. Poté chlapci dopluli na břeh silurského moře. Toto místo bylo koncem jejich cesty. Viděli, jak na břehu silurského moře vnikl veškerý život na zemi.

Cesta do pravěku je nejoriginálnější dílo Karla Zemana. Podává nejen ucelený přehled o vývoji života na Zemi, ale poskytuje i dobrodružství. Příběh chlapců, kteří putují na malé

pramičce, si získal velkou oblibu u diváků. Originalita vyřešení trikových scén a výtvarné zpracování filmu zůstávají i po letech napínavé a strhující. Film je do dnešních dnů stále vyhledáván a to nejen českými obdivovateli fantastického filmového žánru

Kniha i film – Hobit neočekávaná cesta

Již na první pohled se nám může slovo hobit zdát podivné. Většinu ihned napadne, že se bude jednat o postavu, kterou vytvořil známý spisovatel J. R. Tolkien. Ano je to tak, řeč je o hobitovi. Přímo o díle s názvem Hobit neočekávaná cesta. Jedná se o fantastický náboj, příběh a kouzlo díla.

Hobit neočekávaná cesta je dílo knižní. Postupem času však došlo i k jeho zfilmování. Velkým přínosem díla je, že bylo původně psáno, jako pohádka pro děti. Kniha i film mají velmi srozumitelný děj. Dílo je podáno v krásném vyprávěcím stylu, jelikož se Tolkien při jeho psaní stylizoval do role vypravěče pohádek.

Hobit neočekávaná cesta ve své filmové podobě, je prvním dílem americké triologie o Hobitovi. Film Hobit neočekávaná cesta natočil režisér a producent Peter Jackon. Natáčel se především v různých lokalitách na Novém Zélandu. Určité dějové části filmu byly natočeny ve Stones Street Studios. Natáčelo se naprosto přesně podle knihy J. R. Tolkiena.

Příběh Hobita a jeho neočekávané cesty začíná ve stejný den, jako film Pán prstenů: Společenstvo prstenu. Hobit Bilbo Pytlík začíná psát knihu o výpravě za znovu nárokováním trpasličího království Erebor. Biblo Pytlík se před 60 lety tohoto nárokování zúčastnil. V Ereboru vládl král Thór a ekonomika velmi prosperovala. Do království ovšem vtrhl drak Šmak a vyhnal odtud všechny trpaslíky.

Teprve po uplynutí mnoha let se Thórův vnuk Thorin Pavéza rozhodl získat Erebor zpět. Čaroděj Gandalf Šedý nabídne Bilbovi účast v Thorinově výpravě k Ereboru. Po dlouhém přemlouvání se nakonec Bilbo rozhodl k výpravě připojit. Tak vznikla skupina třinácti trpaslíků a jednoho čaroděje. začíná výprava z Hobitína na východ.

Velice brzy se však ukáže, že trpaslíky sleduje skupina proradného skřeta Aragona. Ten se chce pmstít čarodějovi za svou useknutou ruku. Jednou v noci zajmou Bilba a trpaslíky zlotři. Jen díky listi Bilba je výprava zachráněná. Může pokračovat ve své výpravě dále.

Toto je jen hrubý náznak děje knihy. Pokud chcete vědět, jak to dopadne, není lepší řešení, než si přečíst knihu. Kdo umí číst mezi řádky, velice brzy pochopí, na co chtěl Tolkien sepsáním tohoto díla poukázat. Toliken tímto tichým způsobem poukazoval na tichý protest proti dnešní civilizované společnosti. Nastínil tak, že bychom měli hledat útočiště, klid a mír.

Útočiště představoval Bilbo a jeho obydlí jménem Dno pytle. Temnou stránku naopak reprezentují mágové, skřeti, zlobři. Temnou stránkou je i velký technický pokrok tak typický pro civilizovanou společnost. Jen a jen civilizované společnost dokáže vynalézt hrůzné nástroje a vynálezy.

Je, až s podivem jak fantasticky dokázal Tolkien do svých postav promítnout charaktery lidí. Prostřednictvím vysokých lidí, elfů, čarodějů, skřetů a poukázal na nebezpečí, které dnešnímu světu hrozí. Hobit neočekávaná cesta poukazuje na lidskou chamtivost a hrabivost. Poukazuje na tu skutečnost, že se naše planeta postupně mění na temný Mordor. Mordor je svět skřetů.

Na naší planetě je světem skřetů, svět plný techniky. Technika začíná pomalu vytlačovat vše lidské. Nahrazuje člověka nemyslícími loutkami. Ukazuje změnu věků, před kterou elfové utíkají daleko na západ. Hobit neočekávaná cesta je sice pohádkou, ale dosti poučnou pohádkou.

Postupem času si své čtenáře našla v úplně jiném věkovém spektru. Hobit neočekávaná cesta se tak stala pohádkou pro dospělé. Právě dospělí lidé by se měli zamyslet nad tím, kam dnešní svět spěje.

Jak naladit Smíchov televizi

V dnešní době se televizní vysílání stále rozšiřuje. V 90. letech 20. století jsme měli pouze čtyři televizní stanice. Jednalo se o tyto televizní stanice – ČT 1, ČT 2, Nova a Prima. V průběhu uplynulých dvaceti let se ovšem tyto stanice rozšířily. V roce 2014 nám vedle uvedených stanic hrají i stanice Nova Cinema, Prima COLL a Love, ČT 24, ČT sport, Barrandov a Smíchov.

By: LG전자

SMÍCHOV tv patří pod skupinu Nova. Své vysílání tato televize zahájila před Vánocemi v roce 2012. Program vysílání na Smíchově je převážně pro celou rodinu a je složený převážně z komediálních filmů, animovaných i hraných seriálů. V roce 2014 představí Smíchov divákům svou první původní tvorbu. Bude se jednat o humorný pořad nazvaný Desítka.

Pokud tedy chceme vidět tento nový pořad, měli bychom si Smíchov naladit. V tuto chvílí se určitě v duchu začnete ptát – Jak naladit Smíchov televizi? Na naladění Smíchova není nic těžkého. Naladit jde poměrně snadno a zvládne to každý člověk. Důležité je, aby věděl, jak naladit Smíchov tv.

Televizní vysílání přešlo z analogového signálu na signál digitální. V případě, že máme televizi, která přijímá pouze analogové vysílání, musíme si pořídit set–top box. Set–top box převede analogový signál na digitální a nic nám nebrání v nalazení televizních kanálů. V případě Led televizí, plazmových televizí jsme tohoto ušetřeni, jelikož tyto televize v sobě mají set-top box zabudovaný.

Jak naladit SMÍCHOV tv:

A. Televize se set – top boxem

Vstoupíme do ovládacího menu set-top boxu a v části nastavení zvolíme „naladit“. V sekci naladit zvolíme buď automatické, nebo manuální nalazení. Poté se Vám Smíchov tv naladí. Pokud se Vám Smíchov tv nenaladí, je nutné ještě zadat číslo Multiplexu 4 dle regionu, ve kterém bydlíte. Multiplex 4 je pozemní digitální vysílání pro Smíchov tv.

B. Led televize, plasmové televize

V tomto případě je postup velmi jednoduchý. Televize v sobě mají set – top box již zabudovaný. Stačí tedy zvolit v ovládacím menu položku automaticky naladit tv kanály. Za pár minut Vám televize Smíchov najde, naladí a uloží do své paměti.

C. Satelitní televize

U satelitní televize stačí mít přijímač vybavený funkcí „Fast scan“. Program Smíchov tak automaticky naleznete v nabídce televizních kanálů. Stačí potvrdit jeho uložení a je hotovo.

Jak naladit Déčko

Máte doma děti a proto byste rádi naladil ČT Déčko, kde od rána do večera běží pohádky a pořady pro děti? Nevíte jak na to? Jak naladit Déčko vám poradíme.

By: Kazza, Mizzo, Lilly and Daniel

Na stránkách dtv.ctu.cz se dozvíte, jak jste na tom s pokrytím. Zjistíte, zda je Multiplex 1a, kde jsou kanály dostupné i na vaší adrese. Na této stránce je formulář, který vyplníte. Na levé straně je formulář, kde v kolonce služby, kliknete na digitální a tam kde je rozsah vysílání, zadejte regionální. V kolonce kde je vyhledávání adresy, zadejte vaší adresu, tj. ulici a město, ve kterém bydlíte.

Mapa vám prozradí, jak jste na tom s pokrytím, čím více je na vaší adrese modré barvy, tím lepší je pokrytí. V případě, že je u vás modré zbarvení, najděte si nejbližší vysílač. Je to červená tečka na mapě. Údaje z vysílače si opište, zjistíte je tak, že najedete kurzorem na nejbližší červenou tečku a po té se vám zobrazí vlastnosti.
Je-li u vás signál, pak zkuste naladit váš televizní příjímač

Zde je typické ladění přijímače, označení funkcí, které se u některých typů televizorů mohou o něco málo lišit

Vstupte do MENU.
Vyhledejte NASTAVENÍ/SETTING
Po té najeďte na LADĚNÍ/TUNE.
Pro jistotu vyberte MANUÁLNÍ LADĚNÍ/MANUAL. Zde zadáte čísla kanálu v místě příjmu, to jste si opsali na mapce pokrytí u červeného bodu.
Pokud zvolíte AUTOMATICKÉ LADĚNÍ/AUTOMATIC, nemusíte žádný údaj z vysílačů zadávat, ale dojde k proladění všech dostupných kanálů v místě příjmu. Je to pomalejší způsob a mohou se vám taktéž naladit kanály, které nebudete chtít mít naladěné.

Věříme, že jste naladili úspěšně a že vaše ratolesti budou mít z naladěného programu Déčko radost. Pokud se vám nepodařilo naladit Déčko, pak je možné pouštět si pořady na stránkách České televize v sekci Ivysílání, nebo na www.decko.cz.

Jak naladit Nova Cinema

Nova Cinema je filmový kanál televize Nova. Své vysílání zahájila Nova Cinema v roce 2007. Tento kanál nabízí jedinečný výběr filmových titulů. Filmové tituly jsou samozřejmě v široké nabídce různých žánrů. Ve své podstatě Nova Cinema konkuruje televizi Barrandov.

Chcete si každý den vychutnat jiný filmový žánr? Dnes již neexistuje problém, právě Nova Cinema vám toto umožňuje. Ve svém programovém vysílání má Nova Cinema zařazené romantické filmy, komedie, napínavé detektivky, hollywoodské trháky. Do programového vysílání jsou rovněž zařazeny české filmy, psychologické thrillery i akční seriály. Nova Cinema dokáže svým programovým vysíláním upokojit celou rodinu i náročné filmové diváky.

Nova CinemaNova Cinema má za sebou přes 20 000 hodin úspěšně odvysílaných televizních pořadů a filmů. V příčce sledovanosti diváky zaujímá třetí místo. Zlomovým okamžikem se pro Novu Cinemu stává rok 2008. V tomto roce začíná Nova Cinema vysílat i v pozemním digitálním vysílání. Do té doby vysílal tento kanál pouze na satelitu.

Chcete – li sledovat Novu Cinemu, je nutné si ji naladit. V tuto chvílí se určitě v duchu začnete ptát – Jak naladit Novu Cinemu? Na naladění Novy Cinemy není nic těžkého. Naladit jde poměrně snadno a zvládne to každý člověk. Důležité je, aby věděl, jak správně provést naladění Novy Cinemy.

Jak naladit Nova Cinema

Ladění televizního kanálu Nova Cinema se liší podle toho, zda příjmáte televizní vysílání z digitálního pozemního vysílání, satelitu či z LED i plazmové televize. U každého odběru se lazení maličko liší, ale není to nic těžkého.

A. Jak naladit Nova Cinema – Televize se set – top boxem

Vstoupíme do ovládacího menu set-top boxu a v části nastavení zvolíme „naladit“. V sekci naladit zvolíme buď automatické, nebo manuální nalazení. Poté se Vám Nova Cinema naladí. Pokud se Vám Nova Cinema sama nenaladí, je nutné ještě zadat číslo Multiplexu 2 dle regionu, ve kterém bydlíte. Multiplex 2 je pozemní digitální vysílání pro Nova Cinema.

B. Jak naladit Nova Cinema – LED televize, plazmové televize

U těchto typů televizí je naladění Novy Cinemy otázkou páru sekund. Televize v sobě mají set – top box již zabudovaný. Stačí tedy zvolit v ovládacím menu položku automaticky naladit tv kanály. Za pár minut Vám televize najde Novu Cinemu, naladí a uloží do své paměti.

C. Jak naladit Nova Cinema – Satelitní televize

U satelitní televize stačí mít přijímač vybavený funkcí „Fast scan“. Program Nova Cinema tak automaticky naleznete v nabídce televizních kanálů. Stačí potvrdit jeho uložení a je hotovo.

Díky přechodu vysílání televizního kanálu Novy Cinemy do pozemního digitálního vysílání, se neustále zvyšuje jeho sledovanost. Vždyť málo kdo z nás, by si nechal ujít možnost sledování kvalitních filmů.

Jak naladit satelit

Satelit nám v dnešní době poskytuje velký komfort. Přes satelit můžeme sledovat mnoho televizních programů. Zároveň nám satelit převádí analogový vysílací signál do signálu digitálního. Pro montáž satelitu si musíme zakoupit celý satelitní komplex.

Satelit je družice, která vysílá signál. Ještě před tím, než se pustíme do vlastní montáže satelitu, měli bychom si zjistit důležité informace o příjmu signálu satelitu v místě našeho bydliště. Jak poznat, že satelit bude signál přijímat? Z pravděpodobného místa umístění antény satelit by v zimním čase okolo poledne a v letním čase okolo 13 hodiny mělo být vidět slunce. Tak máte jistotu, že satelit signál přijímat bude.

satelitJak nastavit satelit, je otázka pro mnoho lidí, uvažujících nad jeho pořízením. Nastavení satelitu není složité, ale vyžaduje určitou zručnost. Před naladěním signálu si musíme nastavit parabolu satelitu. Její nastavení není vůbec složité. Na paměti musíme mít, že signál přicházející na parabolu, který se odráží od plochy antény do ohniska, ve kterém je umístěn konvertor, přichází šikmo na plochu antény. Anténou otáčíme velmi pomalu a citlivě do leva a doprava, současně sledujeme televizi a posloucháme zvuk.

Pokud vůbec nic nezachytíme, změníme úhel paraboly nahoru nebo dolů a znovu otáčíme horizontálně ve směru příjmu satelitního signálu. V momentě zachycení neurčitého příjmu programu, zpomalíme pohyb antény na minimum a snažíme se najít nejlepší polohu. Na tomto místě parabolu pomalu otáčíme nahoru a dolů, až se nám podaří dosáhnout čistého obrazu. Máme obraz. Poté jen zkontrolujeme, zda přijímáme signál ze správné družice.

Jak nastavit satelit – postup

V satelitu potřebujeme nastavit konkrétní programy. Ovšem pro jejich nastavení potřebujeme znát parametry přijímaných programů. V menu digitálního přijímače nastavíme potřebné parametry v uživatelském menu. Tyto údaje získáme v uživatelské příručce k satelitu. Parametry musí být nastavené správně, aby mohl fungovat konvertor.

Dnes jsou již parametry v konvertorech většinou přednastaveny. Přesto bychom měli nastavení zkontrolovat. V menu satelitu si nastavíme parametry programu a rovněž nalezneme v menu místo, kde se zobrazuje síla přijímaného satelitu. Tak jsme provedli kontrolu signálu.

Pro nastavení satelitu a nalezení družice, můžeme využít i analogový přijímač. Analogový přijímač nám nalezne družici i konkrétní parametry programu. Jakmile máme, zapsané potřebné údaje analogový přijímač vyměníme za digitální. V případě, že nemáme analogový přijímač, ladíme digitální přijímač citlivými pohyby antény. I takto se nám povede nalézt programy. Veškeré pohyby musí být prováděny citlivě a trpělivě.

Šlágr TV jak naladit

Šlágr TV jak naladit

Šlágr TV je poměrně nový televizní kanál. Svou podstatou je Šlágr TV zaměřena spíše na starší populaci. Vedle televizního již existujícího hudebního kanálu Óčko, se tak Šlágr TV stal druhým hudebním kanálem. Na Šlágru TV vysílají převážně dechovkové písničky, moravské písničky i lidové písničky.

Šlágr TV je projektem hudebního vydavatelství Česká Muzika. Právě toto vydavatelství poskytuje televizi Šlágr jeho hudební obsah. V současné době se Šlágr TV chystá rozšířit. Ve vysílání této televize se bude nově objevovat evropská lidová tvorba.

Šlágr TV navázala spolupráci s německou televizí Mainstream Media AG, která provozuje podobně orientované programy. Spolupráce s německou televizí nebude pouze v oblasti evropské lidové tvorby. Obě televize se dohodly na realizaci společenských programů za účasti českých i německých moderátorů. Velký úspěch si od tohoto projektu slibuje především majitel Šlágr TV Karel Peterka.

Pokud tedy chceme vidět tuto spolupráci na vlastní oči, měli bychom si Šlágr TV naladit. V tuto chvílí se určitě v duchu začnete ptát – Jak naladit Šlágr televizi? Na naladění Šlágru není nic těžkého. Naladit jde poměrně snadno a zvládne to každý člověk. Důležité je, aby věděl, jak naladit Šlágr TV. Především si zjistit přes jaký signál vysílá.

Nezapomeňte, že televizní vysílání přešlo z analogového signálu na signál digitální. V případě, že máme televizi, která přijímá pouze analogové vysílání, musíme si pořídit set – top box. Set – top box převede analogový signál na digitální a nic nám nebrání v nalazení televizních kanálů. V případě Led televizí, plazmových televizí jsme tohoto ušetřeni, jelikož tyto televize v sobě mají set-top box zabudovaný.

Jak naladit Šlágr TV:

A. Televize se set – top boxem

Vstoupíme do ovládacího menu set-top boxu a v části nastavení zvolíme „naladit“. V sekci naladit zvolíme buď automatické, nebo manuální nalazení. Poté se Vám Šlágr TV naladí.

B. Led televize, plasmové televize

V tomto případě je postup velmi jednoduchý. Televize v sobě mají set – top box již zabudovaný. Stačí tedy zvolit v ovládacím menu položku automaticky naladit tv kanály. Za pár minut Vám televize Šlágr TV najde, naladí a uloží do své paměti.

C. Satelitní televize

U satelitní televize stačí mít přijímač vybavený funkcí „Fast scan“. Program Šlágr TV tak automaticky naleznete v nabídce televizních kanálů. Stačí potvrdit jeho uložení a je hotovo.

Po splnění tohoto postupu už nic nebrání příjemnému a pohodovému poslechu Šlágr TV u vás doma. Šlágr TV hraje lidové písničky a největší radost určitě přinese generaci našich dědečků a babiček.

Jak básníci neztrácejí naději

Jak básníci neztrácejí naději

 Jak básníci neztrácejí naději
Jak básníci neztrácejí naději

Poslední díl z roku 2003 vede k zamyšlení nad životem.

Obsah

Na začátku příběhu se dozvídáme, že se Štěpán Šafránek musel rozloučit se svými svěřenci a krásnými jeptiškami z Ústavu sociální péče, který se musel v důsledku restitucí odstěhovat z Hradiště. Štěpán nastupuje jako lékař do rychlé záchranné služby, kde v dispečinku kraluje jeho bývalá sestřička výřečná Tonička. Vzápětí mu umírá maminka, která už byla dlouho nemocná. A aby těch katastrof nebylo dost, Štěpána postihne živelná pohroma dočasně se k němu nastěhuje jeho kamarád Kendy, kterému se rozpadlo manželství a jeho bývalá manželka Sylvie jej vykázala z bytu. Ani vztah Štěpána se Superpopelkou Ute, jinak majitelkou lékárny U Černé Madony a dalších čtyř lékáren, není nijak dokonalý. Nevzali se a léty jejich vztah zevšedněl a zešedivěl U Černé Madony však nastoupila nová lékárnice Anička, která je nejen hezká, ale má pocit, že musí Štěpánkovi pomoci a tak začíná nový vztah Kendy se všemožně snaží prosadit a udržet v reklamní branži, a proto opět vtahuje Štěpána do své práce. Jejich kamarád Karabec, úspěšný podnikatel a majitel autosalonu, přemluví Štěpána, aby se přihlásil na konkurs ředitele do místní nemocnice, která je před krachem. Štěpán nejdříve odmítá, ale pak ho to začne zajímat a konkurs vyhraje. Jeho iluze a poctivé úsilí zachránit nemocnici však naráží na zkorumpovanou síť nejrůznějších podvodníků, od ministerských úředníků, politiků až po takzvané podnikatelé, kterým jde jenom o jedno nahrabat si co nejvíce peněz bez ohledu na pacienty, lékaře a lidskou bolest. Jsou mezi nimi i Vendulka-utěšitelka, která na ministerstvu přežila všechny režimy, neschopný, ale všeho schopný Písařík, který se dal na politickou kariéru a další. Otráven politikařením a intrikami Štěpán rezignuje na tuto funkci a vrací se k práci, která má smysl a dává naději k záchrance Mezitím dochází k definitivnímu rozchodu s Ute, ale najednou i Anička, vinou nedorozumění, zmizí ze Štěpánova života Štěpán se rozhodne ji stůj co stůj najít kde však básníci potkávají naději?..(oficiální text distributora)

Jak básníkům chutná život

Jak básníkům chutná život

Jak básníkům chutná život
Jak básníkům chutná život

Obsah

Zatímco Kendy se jako pomocný režisér vrací do rodného města natáčet s televizním štábem třináctidílný seriál, Štěpán Šafránek, vybaven po promoci maminčinými radami, nastupuje na své první místo – na internu zdejší nemocnice. Jeho nepřizpůsobivost místním poměrům a smysl pro etiku zvoleného povolání však příliš nevyhovuje ostatním už zaběhnutým kolegům. Zatímco ti se škodolibě baví jeho horlivostí a zodpovědností, Štěpán má stále větší problémy s nadřízenými, až je nakonec přesunut na všemi odmítané místo venkovského obvodního lékaře. V Bezdíkově však potkává novou, snad už trvalou a opětovanou lásku, s níž se posléze rozhodne žít a pracovat v severních Čechách.(oficiální text distributora)

Jak básníci přicházejí o iluze

Jak básníci přicházejí o iluze

 Jak básníci přicházejí o iluze
Jak básníci přicházejí o iluze

Pokračování z roku 1984, druhý díl slavných Básníků, se Štěpánkem, který již studuje na medicíně.

Obsah

Ve druhé části básnické tetralogie se opět sejdeme se Štěpánem Šafránkem, tentokrát již jako studentem medicíny a jeho přítelem Kendym, studujícím na FAMU. Seznámíme se s novými Štěpánovými spolužáky, Honzou Antošem z Kolína, Moravákem Venošem a černochem Numirou Cassou Thombem, alias Mirečkem. Štěpán usilovně, leč ne vždy úspěšně, bojuje jak s náročným studiem, tak s odmítavou kráskou Jeskyňkou. Zatímco studijní výsledky se po úmorně dřině dostaví, s láskou je to horší. Štěpán ztrácí iluze, ale už ví, že na každém konci je pěkné to, že něco jiného začíná
Nedílnou součástí filmu jsou animované dotáčky, jejichž autorem je Adolf Born.(oficiální text distributora)