Jak naladit satelit

Rate this post

Satelit nám v dnešní době poskytuje velký komfort. Přes satelit můžeme sledovat mnoho televizních programů. Zároveň nám satelit převádí analogový vysílací signál do signálu digitálního. Pro montáž satelitu si musíme zakoupit celý satelitní komplex.

Satelit je družice, která vysílá signál. Ještě před tím, než se pustíme do vlastní montáže satelitu, měli bychom si zjistit důležité informace o příjmu signálu satelitu v místě našeho bydliště. Jak poznat, že satelit bude signál přijímat? Z pravděpodobného místa umístění antény satelit by v zimním čase okolo poledne a v letním čase okolo 13 hodiny mělo být vidět slunce. Tak máte jistotu, že satelit signál přijímat bude.

satelitJak nastavit satelit, je otázka pro mnoho lidí, uvažujících nad jeho pořízením. Nastavení satelitu není složité, ale vyžaduje určitou zručnost. Před naladěním signálu si musíme nastavit parabolu satelitu. Její nastavení není vůbec složité. Na paměti musíme mít, že signál přicházející na parabolu, který se odráží od plochy antény do ohniska, ve kterém je umístěn konvertor, přichází šikmo na plochu antény. Anténou otáčíme velmi pomalu a citlivě do leva a doprava, současně sledujeme televizi a posloucháme zvuk.

Pokud vůbec nic nezachytíme, změníme úhel paraboly nahoru nebo dolů a znovu otáčíme horizontálně ve směru příjmu satelitního signálu. V momentě zachycení neurčitého příjmu programu, zpomalíme pohyb antény na minimum a snažíme se najít nejlepší polohu. Na tomto místě parabolu pomalu otáčíme nahoru a dolů, až se nám podaří dosáhnout čistého obrazu. Máme obraz. Poté jen zkontrolujeme, zda přijímáme signál ze správné družice.

Jak nastavit satelit – postup

V satelitu potřebujeme nastavit konkrétní programy. Ovšem pro jejich nastavení potřebujeme znát parametry přijímaných programů. V menu digitálního přijímače nastavíme potřebné parametry v uživatelském menu. Tyto údaje získáme v uživatelské příručce k satelitu. Parametry musí být nastavené správně, aby mohl fungovat konvertor.

Dnes jsou již parametry v konvertorech většinou přednastaveny. Přesto bychom měli nastavení zkontrolovat. V menu satelitu si nastavíme parametry programu a rovněž nalezneme v menu místo, kde se zobrazuje síla přijímaného satelitu. Tak jsme provedli kontrolu signálu.

Pro nastavení satelitu a nalezení družice, můžeme využít i analogový přijímač. Analogový přijímač nám nalezne družici i konkrétní parametry programu. Jakmile máme, zapsané potřebné údaje analogový přijímač vyměníme za digitální. V případě, že nemáme analogový přijímač, ladíme digitální přijímač citlivými pohyby antény. I takto se nám povede nalézt programy. Veškeré pohyby musí být prováděny citlivě a trpělivě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *