Jak naladit Déčko

Rate this post

Máte doma děti a proto byste rádi naladil ČT Déčko, kde od rána do večera běží pohádky a pořady pro děti? Nevíte jak na to? Jak naladit Déčko vám poradíme.

By: Kazza, Mizzo, Lilly and Daniel

Na stránkách dtv.ctu.cz se dozvíte, jak jste na tom s pokrytím. Zjistíte, zda je Multiplex 1a, kde jsou kanály dostupné i na vaší adrese. Na této stránce je formulář, který vyplníte. Na levé straně je formulář, kde v kolonce služby, kliknete na digitální a tam kde je rozsah vysílání, zadejte regionální. V kolonce kde je vyhledávání adresy, zadejte vaší adresu, tj. ulici a město, ve kterém bydlíte.

Mapa vám prozradí, jak jste na tom s pokrytím, čím více je na vaší adrese modré barvy, tím lepší je pokrytí. V případě, že je u vás modré zbarvení, najděte si nejbližší vysílač. Je to červená tečka na mapě. Údaje z vysílače si opište, zjistíte je tak, že najedete kurzorem na nejbližší červenou tečku a po té se vám zobrazí vlastnosti.
Je-li u vás signál, pak zkuste naladit váš televizní příjímač

Zde je typické ladění přijímače, označení funkcí, které se u některých typů televizorů mohou o něco málo lišit

Vstupte do MENU.
Vyhledejte NASTAVENÍ/SETTING
Po té najeďte na LADĚNÍ/TUNE.
Pro jistotu vyberte MANUÁLNÍ LADĚNÍ/MANUAL. Zde zadáte čísla kanálu v místě příjmu, to jste si opsali na mapce pokrytí u červeného bodu.
Pokud zvolíte AUTOMATICKÉ LADĚNÍ/AUTOMATIC, nemusíte žádný údaj z vysílačů zadávat, ale dojde k proladění všech dostupných kanálů v místě příjmu. Je to pomalejší způsob a mohou se vám taktéž naladit kanály, které nebudete chtít mít naladěné.

Věříme, že jste naladili úspěšně a že vaše ratolesti budou mít z naladěného programu Déčko radost. Pokud se vám nepodařilo naladit Déčko, pak je možné pouštět si pořady na stránkách České televize v sekci Ivysílání, nebo na www.decko.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *