Jak si udržet vztah

Rate this post

V dnešní době není vůbec lehké udržet si vztah a opravdu jen malému množství lidí se to podaří. Dříve bylo vše jednodušší. Pokud se dva lidé do sebe zakoukali, vzali se, měli rodinu a žili spolu do konce života. Jen malé množství párů se rozvedlo, a pokud se tak stalo, koukalo se na ně skrz prsty.

Dnes je vše jiné a spíše divně se pohlíží na ty, kdož tvoří pár již delší dobu. Lidé se navzájem opouštějí a hledají si nové partnery. I dříve nevěry existovaly, ale tajily se a nebyly tak rozsáhlé, jako nyní.

Když už nevěra praskla, smetlo se vše pod koberec, a jelo se dál.
Doba je jiná, a my musíme být maximálně ve střehu a dělat hodně pro to, abychom si vztah udrželi, toužíme-li potom. Jak si udržet vztah? Je to především o tom, že váš partner se domu musí vracet rád a aby se vracel rád, měli bychom k tomu vytvořit dobré podmínky.

Doma by měla vládnout pohoda, klid a měla by tam být i legrace. Někdy je to opravdu těžké, obzvláště, když se na nás valí problémy, kterým musíme čelit. Pak tyto problémy s partnerem společně řešte. Hlavně si zachovávejte klidnou hlavu a jednejte s rozumem. Křik a hádky nikam nevedou.

Nedejte partnerovi šanci, aby vám byl nevěrný. Dejte mu to, co potřebuje a on to nebude hledat jinde. Starejte se společně o domácnost i o děti. Tvořte spolu tým. Zároveň si však najděte oba dva chvíle sami pro sebe, kdy si od sebe navzájem odpočinete a budete se věnovat svým koníčkům.

Ve vztahu je velmi důležitá důvěra a tolerance a ty rozhodně mějte. Vše však chce mít své hranice. Partnerovi ukažte, že mu nebudete bránit v tom, aby se setkával se svými přáteli, občas s nimi někam zašel, ale dejte stopku tehdy, začne-li domu chodit po čtyřech v 8 ráno. I tolerance musí mít své meze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *