Jak se zbavit strachu z porodu

Rate this post
By: Sean McGrath

Toužíte po dítěti, chcete jej přivést na svět a tak strach z porodu až tak neřešíte. Jenže čím se porod blíží, tím začínáte řešit více to, že z něj máme strach. Pokud se opravdu velmi obáváte porodu, dobře se na něj připravte. Jak na to?

Ještě před vaším termínem, zhruba tak 3 týdny před plánovaným porodem, si nechte od svého gynekologa udělat krevní testy na to, zda můžete mít epidurální anestezii, která vám okamžitě zbaví porodních bolestí. Pokud tak budete pociťovat bolesti, které porod provází, epidurální anestezie toto vyřeší.

Možná se ale dozvíte, že vám takto nebudou moci lékaři pomoc z nějakého zdravotního problému. Pak sdělte lékaři, pokud máte skutečně velké obavy z toho, že porod nezvládnete a jste díky tomu v psychickém rozpoložení, že byste raději rodila císařským řezem. Proberte s ním tuto variantu, abyste mohla být klidnější. Strach z porodu má asi každá žena, obzvláště pak prvorodička.

Víte, kolik žen na světě porodilo a všechny jsme to zvládly. Žijeme ale v době, kdy nám moderní medicína může porod usnadnit a tak není důvod, toho nevyužít, pokud o to skutečně stojíme. Nejedna celebrita rodila císařským řezem jen proto, že se běžného porodu obávala. Tu volbu máte i vy. Císařský řez sebou ale nese ještě další komplikace.

Vše si pořádně před samotným porodem nastudujte, abyste věděla, pro co se rozhodnout a co by pro vás bylo asi nejlepším řešením. Proberte to také se svým gynekologem, protože ten vám s tímto problémem dokáže poradit skutečně nejlépe a doporučí vám řešení, které pro vás bude tím nejlepším.

Probírejte také porod s maminkami, které jej mají právě za sebou. Velmi důležitá je taktéž volba porodnice. Zde také dejte na reference a zajeďte si raději dále za kvalitou, než abyste měla špatné vzpomínky na porod a to po celý život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *