Jak se chovat u kadeřníka a co dělat, když se vám účes nelíbí

Rate this post
By: Sharon & Nikki McCutcheon

Našla jste si nový salon a ráda byste se v něm nechala zdokonalit. Máte pocit, že se vám dostane profesionálního přístupu a očekáváte také to, že budete s výsledkem spokojená. Určitě nejdete do salonu s tím, že odejdete naštvaná a potečou vám slzy po tváři, když se potom uvidíte. Kadeřník a zákaznice, by proto měli tvořit sehraný tým, který společně dotáhne do finále přání zákaznice do cíle.

Samozřejmě by měl vlasový stylista umět rozmluvit zákaznici přání, které by nemuselo odpovídat jejím představám. Může se jí líbit účes, který ale nemusí konkrétně jí  vůbec slušet a na kadeřníkovi je, aby to tedy zákaznici rozmluvil. Většinou totiž na každém vypadá daný účes úplně jinak.

Vlasový stylista může ženě vytvořit účes podle jeho uvážení, může jí doporučit změnu barvy i stylu a udělat z ní naprosto jinou ženu, ale musí respektovat i její styl a nevnucovat své zákaznici něco, v čem se může cítit výstředně a nesvá, pokud o to nestojí.

Jak si vybrat správný salon?

Nejlepší je zjistit od kamarádek, anebo třeba kolegyň v práci, kam chodí a jaké salony navštěvují a podle toho se řídit. Pokud chcete kvalitu, tak navštivte salon, který je vyhlášený. Určitě v malém kadeřnictví na rohu ulice nenajdete to, co byste našla ve vyhlášeném prestižním kadeřnictví. Rozdíl je však samozřejmě také v ceně za poskytnuté služby.

Pokud přijdete do kadeřnictví, nechte vlasového mága, aby vám doporučil účes a řekl vám, co by se k vám hodilo, poté řekněte, co by se líbilo vám, ale rozhodně nechte kadeřníka, aby vám účes schválil. Odborník velmi dobře pozná, jestli na takový účes máte vůbec dobrou kvalitu vlasů, nebo jestli vaše kvalita vůbec tomuto typu vlasů neodpovídá.

Pokud se rozhodnete pro nový účes, pak vysvětlete kadeřníkovi každičký detail, protože i nepatrná odchylka, vám potom může, připadat divná a může vás znepokojovat. Pokud se rozhodnete rázně změnit účes, zjistěte si také fakt, kolik času vám zabere každý den úprava nového účesu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *