Jak dlouho zkoušet otěhotnět

Rate this post
By: Cristi Sebastian Photography

Chcete mít miminko a tak zkoušíte otěhotnět. Jak dlouho se snažit? Zkuste si nejprve spočítat vaše plodné dny, které vám napoví, kdy se o miminko nejlépe pokoušet. Máte-li pravidelnou menstruaci, tak si plodné dny spočítáte celkem rychle. Plodné dny většinou nejsou v době týden po menstruaci a týden před menstruací, mezitím se můžete o miminko pokoušet.

Je jasné, že to nevyjde hned napoprvé, byl by to spíše zázrak, ale je třeba se o miminko pokoušet delší dobu. Z pravidla by mělo přijít těhotenství do 6 až 12 měsíců. Pokud do této doby neotěhotníte, je třeba se poradit s lékařem a nechat sebe i partnera vyšetřit, aby bylo jasné, proč k oplodnění nedochází.

Lékař může napsat také léky, které vám otěhotnět usnadní. Pokud se vám nedaří otěhotnět, pak se na to nejspíše hodně soustředíte a tak se snažte odreagovat. Pokud se nedaří zdravému páru počít miminko, pomáhá většinou, když si vyrazí někam na dovolenou, nebo si spolu užijí někde netradiční chvilky, kde nebudou myslet na potomka, ale na něco úplně jiného.

Je to velmi náročné přát si miminko, když se to nedaří. Psychicky to ničí především ženu a bohužel to má velký vliv na početí. Myslete například na to, že když se vám nepovede počít miminko, tak si pořídíte psa, o kterého se budete starat místo miminka.

Pokud však u vás doktor najde něco, co těhotenství brání, bude třeba k oplodnění přejít jinou cestou, než je cesta přirozená a podstoupit umělé oplodnění. V dnešní době je to stále častější způsob, jak docílit toho mít miminko. Umělé oplodnění je však velice nákladné a je třeba si jej hradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *