Jak dlouho si nechat nové auto

Rate this post
By: NRMA Motoring and Services

Koupili jste si úplně nové auto a těšíte se z něj. Jak dlouho si nové auto nechat a kdy opět koupit auto nové?

Samozřejmě velmi záleží na tom, jak jste na tom finančně. Někdo si pořídí nový automobil a vlastní jej pak celý svůj život. Někdo je na tom finančně o něco lépe, rychle vydělává peníze, a tak si může pořizovat nová auta častěji.

Vhodná doba auto prodat a koupit si opět nové

Většinou se nové auto kupuje po doplacení leasingu. Váš leasing je splacen a vy si tedy můžete zařídit nový leasing a tak přemýšlíte o koupi nového automobilu. Je to samozřejmě jedna z možností.

Pak se lidé chystají prodat starší auto a koupit nový po uplynutí záruky na stávající automobil. Do té doby nemá cenu jej prodávat, protože by měl takzvaně šlapat jako hodinky a pokud ne, tak se na něj vztahuje záruka, což znamená, že vás investice do vašeho vozidla nečekají.

Záruka, oprava a investice

Pokud máte nové auto a je po záruce, může se stát, že se začne sem tam něco rozbíjet a vy musíte investovat do oprav. Přichází čas na to, se vašeho vozidla zbavit a pořídit si automobil nový. Nemá cenu investovat do oprav, když máte možnost pořídit si nové vozidlo.

Pokud však finance na nové vozidlo nemáte, pak raději do oprav investujte. Dalším důvodem kdy koupit nový vůz může být například přírůstek do rodiny a vy zjistíte, že stávající vozidlo je pro vaši rodinu malé a je třeba koupit nový a větší automobil.

Kdy koupit nové auto je jen na vás, záleží na vašich finančních poměrech a na potřebách, pro které vozidlo využíváte. Je také důležité to, jak často s vozidlem jezdíte. Je-li to jen víkendový vůz, nebo používáte-li jej denně, kolik má najetých kilometrů a je-li vaše vozidlo garážované.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *