Jak poznat porod

Rate this post

Jste prvorodička, která se bojí toho, že nepozná, kdy začne rodit? Tohoto se však vůbec bát nemusíte, ubezpečuji vás, že to na sto procent poznáte a hned vám napíšu jak. Blíží-li se vám termín porodu, budete se pozorovat a hledat každé píchnutí, které by mohlo znamenat kontrakci.

Neplašte však úplně zbytečně, protože až se porod ohlásí, budete to vědět. První známka toho, že rodíte je, že praskne voda, která však prasknout může a nemusí. Praskne-li vám, vezměte si věci a vyrazte do porodnice.

By: Erika

Další indicie je, že přijdou kontrakce. Kontrakce poznáte tak, že jsou pravidelné a ozývají se i tehdy, když si lehnete do vany, kterou si napustíte teplo vodou, nebo se budete sprchovat v teplé sprše. Jedná-li se o poslíčky ty v teplé vodě odejdou, kontrakce se však zvyšují.

Poslíčky na rozdíl od kontrakcí nejsou pravidelné. Měřte tedy čas jak často ke kontrakcím dochází. Je-li to po 5-ti minutách a méně, rozhodně do porodnice jeďte a na nic již nečekejte. Pokud jsou kontrakce delší jak po 5-ti minutách, zůstaňte ještě doma a prožívejte tyto chvíle v domácím prostředí, kde se budete cítit jistě lépe, než v nemocnici.

Napusťte si vanu a odpočívejte. Nabírejte síly, protože je budete potřebovat. To, že už skutečně rodíte poznáte podle tlaku v podbřišku, který je stejný, jako když potřebujete vykonat velkou potřebu. Osobně jsem si myslela, že potřebuji akutně na WC, kam jsem se také chtěla odebrat, ale porodní asistentka mě ubezpečovala, že rodím a skutečně to tak i bylo.

Finále porodu je tedy stejné, jako když nutně potřebujete na velkou. Před ním jsou kontrakce dá se říci v kuse a máte pocit, že už to asi nevydržíte a zkolabujete. Tento stav je skutečně konečný a zbývá už jen chvíle od toho, kdy budete držet své miminko v náručí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *