Co dělat, když dítě neposlouchá

1/5 - (1 vote)

Máte doma malého neposluchu, co nikdy neudělá to, co po něm chcete a naopak se začne nezvladatelně vztekat? Jak tuto situaci řešit? Děti jsou různé a někdo doma poslechne, jiný naopak ne. Co dělat, když dítě neposlouchá? Dříve, než přejdete k fyzickému trestu, tak zkuste něco jiného.

By: Vladimir Pustovit

Zkuste se s dítětem domluvit na určitých pravidlech. „Pokud půjdeš ke mně a uklidíš si hned ty hračky, tak se podíváme, jestli náhodou doma ještě nenajdeme jedno Kinder vajíčko, myslím, že tu jedno určitě ještě někde je a čeká, až si ty hračky uklidíš, aby ti mohlo udělat radost.“

Pomozte dítěti s úklidem. Pokud nechce uklízet, tak vašemu dítěti sdělte, tak pojď, „uklidíme to spolu, já uklidím tenhle kousek a ty uklidíš zbytek, práci si rozdělíme, i když já jsem si s hračkami nehrála.“ Ukažte vašemu dítěti to, že mu ráda pomůžete, když vás poslechne.

Neposlušnost, ale nemusí nutně vyplývat jen z toho, že dítě nechce uklízet, ale také z toho, že prostě neudělá to, co se po něm chce. U dětí je to celkem běžné, chce to jen vymyslet fintu a zjistit, co na ně platí. Pokud nechtějí udělat to, co po nich žádáte, tak můžete zkusit zavolat čertovi.

Nebo říct, že děti, které neposlouchají, nedostávají žádné dárky od Ježíška, k narozeninám, nebo k svátku…. Určitě víte, co má vaše dítě rádo a nerado by se toho vzdalo a naopak z čeho má respekt a to využijte k tomu, když vám neposlouchá, abyste mu tímto pohrozili.

Když je situace neúnosná, tak není od věci, dát dítěti na zadek. Někdo fyzické tresty striktně zakazuje, někdo je naopak vítá s tím, že jsou prostě k něčemu dobré. Rozhodně své dítě nebijte vší silou, ale občas mu na zadek dát samozřejmě můžete. Je na každém rodiči, zda sáhne po fyzickém trestu, nebo zda bude věci řešit raději domluvou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *