Jak to udělat, aby děti nespadly na dno

Rate this post
By: Carissa Rogers

Každý z nás chce pro své dítě to nejlepší a rozhodně si nepřejeme, aby naše dítě spadlo na dno, dostalo se mezi spodinu a žilo svůj život na úrovni. Ne vždy se to povede. Jak to udělat, aby naše dítě neskončilo špatně?

Někdy jsou rodičovské obavy přehnané a péče a hlídání dítěte je až moc velká. I tohle je chyba, protože pokud dítě ucítí, že je někam tlačeno, tak může udělat něco na protest. Děti musí na vlastní kůži poznat, že udělaly něco špatně a to poznají jedině tak, že si samy natlučou „čumák“. Sice to jako rodiče neradi vidíme, ale je to jediný způsob, jak dítě zjistí, že se dalo špatnou cestou.

Zákazy ho v určité chvíli vůbec nezajímají. Má svou vlastní hlavu a vaše názory jej zcela jistě nezajímají. Jednak jsou podle něj zastaralé a pak si vzpomeňte na své mládí. Měly pro vás zákazy nějaký smysl, nebo jste šli a udělali to co vám bylo zakázané tajně?

Každý jsme v určitém věku měli svou hlavu a na to, co nám radili dospělí jsme nehleděli a stejně tak to budou mít i vaše děti. Našim dětem velmi chybí pozitivní vzory v řadách dospělých. Doba tomu vůbec nenahrává. Lidé se velmi často rozchází a nedokážou spolu táhnout za jeden provaz. Jsou to spíše výjimky, komu tohle vše vyjde.

Aby děti pochopily, že udělaly chybu, musí nejprve narazit. Jako rodiče bychom je narazit rozhodně měli nechat, i když se nám na to bude velmi špatně koukat. Zcela jistě nám bude líto, že dopadly tak, jak dopadly, ale jinak si své chyby neuvědomí.

Pokud dítě spadne do drog, tak pak je třeba se poradit s psychology, kteří se problematice drog a drogově závislým jedincům skutečně věnují. Je to jediná možná pomoc, protože drogově závislí jedinec si nedokáže pomoci sám. To už se ale bavíme skutečně o té nejhorší variantě, která může nastat. V dnešní době funguje drogová prevence na velice dobré úrovni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *