Jak pečovat o chodidla

Rate this post
By: Tobias Lindman

Chodidla jsou nejvíce namáhané části našeho těla a proto bychom jim měli dát dostatečnou péči, která spočívá v tom, že se o svá chodidla budeme dobře starat. Jak pečovat o chodidla? O chodidla pečujte jak v létě, tak i v zimě.

V zimě volte krémy hřejivé, které způsobí po namazání chodidel velmi příjemný teplý pocit, znásobený příjemnou zimní vůní. Většina výrobců kosmetiky nabízí krémy na nohy jak na léto, tak na zimu. Péče před nanesením krému je v každém ročním období stejná.

Nejprve je nutné chodidlo ve sprše připravit na další péči a to peelingem, soustřeďte se především na paty. Peeling proveďte však na celém chodidle. Vmasírujte jej do chodidel a pak pečlivě opláchněte. Nohy dobře vysušte.

Na vysušená chodidla pak použijte škrabku, kterou odstraníte ztvrdlou kůži, opět největší péči věnujte patám, protože tam je kůže nejhrubší. Škrabku na nohy používejte podle potřeby. V létě si pak na péči dejte obzvlášť záležet, protože není nic horšího, než když máte krásné žabky, polobotky, či pantofle a v nich zničené nohy se ztvrdlou kůží na patách.

Po této proceduře následuje promazání nohou. V létě používejte krémy, které jsou chladivé. Krémy můžete kombinovat i s osvěžujícími spreji na nohy, které navíc eliminují pach. Chladivé krémy pomáhají také od nadměrného pocení.

Hýčkejte své nohy každý den. Na noc si klidně můžete po namazání nohou dávat speciální ponožky, které účinek krému znásobí a vaše nohy tak ráno budou jemnější a krásnější. Pečujte o nohy každý den. Ony si vaší péči zaslouží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *