Jak sbalit dítěti na dovolenou

Rate this post

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, jak sbalit kufr svému dítěti? Je-li to do cizí země, buďte obzvláště opatrní a na nic nezapomeňte. Osobně jsem s dcerou letěla poprvé v 9. měsících do Řecka a byla jsem z toho velmi rozpačitá, bála jsem se, abych na něco nezapomněla.

Pokud letíte s dítětem do 2 let, neplatíte za letenku, ale musíte mít dohromady v kufru pouze 15 kg + 10 kg v zavazadle na palubě. To byl první zádrhel, který jsem řešila. Proto jsem si vzala jen to nejnutnější a ostatní jsem zabalila své dceři. Vezla jsem jak balenou vodu, tak příkrmy a Nutrilon, protože rozhodně není vhodné takto malému dítěti podávat tamní stravu.

Pokud máte vakuový pytel, tak do něj dejte pleny a vysajte vzduch, protože pleny v kufru zaberou skutečně mnoho místa. Vezměte dostatek oblečení, pokrývek hlavy a krémů s vysokým faktorem a to 50. V kufru mějte rychlovarnou konev na vyvaření lahviček, ohřívačku lahviček, vaše dítě se nejspíše ještě budí v noci na jídlo a nikde vám v ranních hodinách již lahev s potravou neohřejí.

Domluvte si předem na pokoji dětskou postýlku. Přenosná je zhruba 10-ti kilogramová a to už byste měli na zbytek věcí jen 5 kilogramů. Vezměte hadrové pleny na přikrytí ramínek a rozhodně nezapomeňte na pokrývku hlavy. Co mohu poradit je malý nafukovací bazének, do kterého dáte na pláži vodu a vaše dítě se v něm může koupat pod slunečníkem.

Nemusíte jej brát do moře. Pokud ano, nezapomeňte na ochranné plavací pomůcky. Dítěti vezměte hračky na písek i do vody, většinou se však dají všude na místě koupit. Přibalte i pleny do vody. Vezměte si sebou léky a pro děti obzvlášť. Poraďte se s dětskou lékařkou o tom, co si sebou na dovolenou přibalit.

Dítě nevystavujte vůbec slunci. Dceru jsem měla neustále pod slunečníkem, v moři jsem jí pak sama dělala stín. Strach ze spálení byl opravdu velký a tak jsem rozhodně nic nepodceňovala. Další věc je kočárek. Pokud cestujete letadlem, kočárek se neváží a můžete s ním až k letadlu.

U letadla jej složíte a po vystupování z letadla vám jej personál opět předá. Doporučuji však golfky, s hlubokým kočárkem a sportovní verzí kočárku by mohl být problém. Dítě musí mít svůj pas, na to myslete včas. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že do letadla jsem si mohla pro své dítě vzít jakékoliv množství tekutin a nikdo mi nic nezakázal.

Jediné co po vás mohou chtít je to, abyste tekutiny před personálem ochutnali. Do letadla si vezměte polštářek, kterým dítěti v případě spánku podepřete hlavu. Nebude na škodu, pokud budete mít i nějaké hračky, či knihy. Při vzletu dejte dítěti do pusinky dudlík, nebo lahvičku, aby mu nepískalo v ouškách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *