Jak poznat hlad u kojence

Rate this post

Připravili jste se řádně na příchod kojence před porodem a teď řešíte provozní záležitosti, péči… Stává se, že vaše dítko neustále pláče, a vy neznáte příčinu? Samozřejmě malé miminko neumí mluvit, a tak vám nemůže říci, co se děje a proč brečí. Jak zjistit jestli má hlad? Pokud dáváte umělé mléko, pak poznáte úplně přesně, kolik toho miminko vypilo.

Horší je to zjistit kolik toho miminko vypilo, pokud kojíte. Kojte pravidelně po 3 hodinách. Nechte miminko pít tak dlouho, dokud samo bude chtít. Jak poznat, jestli má ještě hlad, nebo ne? Můžete si pořídit váhu, díky které miminko zvážíte před kojením a po kojení a díky tomu zjistíte, kolik toho miminko snědlo.

Váhu dokonce půjčují u některých dětských lékařů za poplatek. Pokud tedy máte plačtivé miminko, které pláče možná z důvodu, že má hlad, pak jej před jídlem a po jídle važte. Zjistíte tak kolik vypilo, pokud vypilo dost a pláče, tak je problém jinde.

U miminek je častým problémem, který je nutí plakat nadýmání. Proto mu procvičte nožičky, dejte nahřátou plenku na bříško, pomažte bříško krémem který se jmenuje Pupík a nebo použijte trubičky, jež se zavádí do zadečku a pomohou miminku od plynatosti.

Pokud kojíte a miminko má stále hlad a na váze nepřibývá, pak se poraďte s dětským lékařem, zda máte dokrmovat své miminko umělým mlékem. Většinou je možná problém takový, že miminku již nestačí vaše mléko a je třeba jej začít dokrmovat.

Vždy krmte miminko pravidelně a to přes den každé 3 hodiny. V noci pak stačí 1 – 2x za noc, podle toho, jak se vám miminko vzbudí a o jídlo si řekne. V noci jej rozhodně na krmení nebuďte. Nechte jej prospat se dokud si o jídlo samo neřekne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *