Jak propíchnout ouška miminku

Rate this post
By: Chris McFarland

Narodí-li se vám miminko a je to holčička, pak řešíte fakt, že musíte, nebo byste měli nechat holčičce propíchnout ouška. Samozřejmě, že je to pro nás emotivní a vypjatá situace, ale i v této situace máte možností víc. Jednak můžete holčičce nechat propíchnout ouška přímo v porodnici a nebýt u toho, jsou ale porodnice, které ouška miminkům nepropichují a odkazují vás po 3 měsících na dětské oddělení. Sama vím, jak to pro mě bylo traumatizující, když jsem ve třech měsících nesla dceru na dětské oddělení s tím, aby jí propíchli ouška. Nejhorší pro mě bylo, když jsem viděla, jak jí svázali ručičky a vyslali mě za dveře. Když jsem pak slyšela pláč, tak mi bylo hrozně.

Naštěstí jsou však i mnohem šetrnější metody propíchnutí oušek, bohužel o nich vím až teď. Svému miminku můžete nechat náušničky nastřelit, což je mnohem méně bolestivé a je to otázka jedné sekundy. Pokud však i z tohoto máte obavy, pak nechte ouška ještě před tím umrtvit krémem, který se jmenuje Emla. Emla je znecitlivující krém, který zabrání bolesti. Pokud se rozhodnete pro jeho aplikaci, tak je třeba jej nechat přibližně 20 minut předem působit a pak teprve propíchnutí ouška provést. Toto je asi nejšetrnější metoda.

Pokud řešíte to, kde sehnat nastřelení ve vašem městě, tak určitě využijte internet. Ten vám zcela jistě pomůže najít lékaře, který toto malým dětem provádí. Jsou někteří, kteří provádějí nastřelení bez znecitlivění, i tak si krém Emla, můžete koupit sami v lékárně. Stojí ale minimálně 700 Kč, proto se spíš vyplatí se domluvit s jinými maminkami, které se také chystají nechat svým dětem ouška propíchnout a složit se na krém, který zcela jistě nespotřebujete sama. Určitě vše řádně promyslete, než své dceři ouška necháte propíchnout, abyste nelitovala stejně jako já, že dcera naprosto zbytečně trpěla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *