Jak upravit jídelníček

Rate this post

Toužíte po tom, abyste zhubli a tak je třeba pro sebe začít něco dělat. V první řadě, byste měli upravit svůj jídelníček a začít jíst zdravěji. Jak upravit co nejlépe jídelníček? Měl by se skládat především ze samých zdravých věcí.

Jistě jste někdy viděli pořad „Jste to, co jíte“ kde se velmi názorně ukazovalo na to, co jíst a co ne. Často se zde připravovaly velmi chutné pokrmy, díky kterým zúčastněná osoba dokázala zhubnout. Postupujte stejně jako v pořadu a vykliďte z lednice a ze spíže věci, které byste rozhodně jíst neměli a ty již ani nepořizujte.

By: Agnieszka

Nakupte si zdravé pokrmy a soustřeďte se na ně. Jídelníček by se měl skládat z velkého množství ovoce a zeleniny, cereálií, tmavého pečiva, nízkotučných sýrů a jogurtů, vody, těstovin, rýže. Novinkou je kuskus, bulgur, tarhoňa, tyto těstoviny jsou velmi zdravé a určitě byste je ve své kuchyni měli mít.

Masu se rozhodně nemusíte vyhýbat, ale nekupujte kachnu, husu a podobně. Určitě si nakupte ryby, kuřecí maso a libové hovězí maso. Pokrmy připravujte na páře. Vyhněte se cukrům. Naučte se nesladit si kávu a čaj. Může to pro vás být z počátku obtížné, ale časem si na to zvyknete.

Pokud na vás přijde chuť na sladké, pak si dejte například pomelo, hroznové víno, meloun, ale nemusíte se bát ani například čokolády s velkým podílem kakaa, čokoládových proteinových tyčinek, které vašemu tělu neublíží a rozhodně po nich nepřiberete. Jsou ideální pro zahnání chuti na sladké a říká se jim zdravé mlsání.

Stejně tak jako v pořadu tajně kontrolovali, zda někdo, kdo žádal doktorku a dietoložku o pomoc nepodvádí a nejí to, co by jíst neměl, tak i vy si hlídejte, aby se vám nestalo, že sníte něco, čím byste váš jídelníček mohli pokazit. Chcete zhubnout? Chcete. Proto na sebe buďte přísní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *