Jak poznám, že jsem anorektička

2/5 - (1 vote)

Toužíte po krásné postavě, stejné, jakou se pyšní modelky v časopisech a na bilboardech, a tak se snažíte hubnout a držet dietu. Podařilo se vám shodit kilogramy a to tím, že jste omezila stravu na minimum, a tak máte podle vás krásnou postavu, i když to stále ještě není ono. Hledáte způsoby, jak nejíst, jak se obejít bez jídla…

Jak poznáte, že jste anorektička? Víte, že toho za den nesmíte sníst mnoho a tím se také řídíte. Pokaždé když něco sníte, jdete to vyběhat, nebo jinak vysportovat. Nesmíte si dát nic, co by vás zasytilo. Čím toho sníte méně, tím pro vás lépe.

I když jste velmi hubená, stále ještě nejste se svou postavou spokojená a nejspíš ani nikdy nebudete. Ať budete hubnout jakkoliv, tak nikdy nebudete cítit, že je čas s hubnutím skoncovat. Toto je známka toho, že trpíte anorexií a určitě to není dobře. Rozhodně byste se sebou měla začít něco dělat.

V době, kdy vám koukají kosti, nemáte na sobě žádný špek a vypadáte jak chrastítko, je něco špatně. Měla byste si uvědomit, že tudy cesta nevede a tady neuspějete ani tehdy, když sníte jen jedno jablko denně. Jste nemocná a svou nemoc je třeba si uvědomit.

Jíst se musí, jinak tělo začne být unavené, ospalé, malátné, bude se vám neustále motat hlava a vůbec se nebudete cítit dobře. Začněte se sebou něco dělat, než bude pozdě a vy skončíte v nemocnici. Toto již není žádná legrace a proto byste se měli snažit s tímto začít bojovat.

Nikdo netvrdí, že nesmíte být štíhlá, ale rozhodně byste neměla být vychrtlá na kost. Štíhlost a vychrtlost je velmi velký rozdíl. Vychrtlost váš může dovést až do problémů zdravotních, kdy bohužel někdy může být i pozdě začít něco zachraňovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *