Jak pečovat o suchou pleť

Rate this post

Suchá pleť může potrápit stejně tak, jako může potrápit pleť mastná, nebo citlivá. Každá pleť má něco, s čím se musí bojovat. Suchá pleť má na rozdíl od mastné pleti jednu velkou nevýhodu a to takovou, že rychleji stárne a díky tomu jsou viditelné vrásky mnohem dříve, než je tomu u pleti mastné.

Jak pečovat a jak vůbec poznat suchou pleť? Pokud máte pleť vypnutou a tím nemyslím pleť hladkou a bez vrásek, ale pokud ve vaší pleti cítíte pnutí, pak vězte, že se jedná o suchou pleť. V některých případech na pleti najdete i šupinky.

Hydratujte a snažte se co nejvíce pleť promastit. Používejte hydratační řadu, nezapomínejte na oční krémy, které jsou velmi důležité, protože první vrásky vznikají právě kolem očí a vy jim musíte zabránit, ještě než se začnou objevovat.

Vynikající účinky na suchou pleť mají krémy Vichy, jež zakoupíte výhradně v lékárnách, a které jsou určeny i na extra suchou pleť. Pokud chcete levnější krémy, pak je lze vybrat v drogeriích a supermarketech, nebo také přes katalogový prodej.

Používejte termální vodu, která se prodává ve spreji, použijte ji na očištění, ale i v létě, když je velké vedro, protože termální voda dokonale vaší pleť hydratuje. Nemusíte se bát toho, že pokud si na pleť nastříkáte termální vodu, smyje se vám celý make-up.

To vůbec ne, termální voda se stříká z větší dálky a jen v mírném množství, aplikaci pak můžete opakovat častěji. V zimě se termální voda venku nedoporučuje používat, doma ji však klidně použít můžete. Nezapomínejte na hydratační masky, které je nutné aplikovat alespoň jednou týdně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *