Jak pečovat o suchou pleť

Rate this post

Suchá pleť může potrápit stejně tak, jako může potrápit pleť mastná, nebo citlivá. Každá pleť má něco, s čím se musí bojovat. Suchá pleť má na rozdíl od mastné pleti jednu velkou nevýhodu a to takovou, že rychleji stárne a díky tomu jsou viditelné vrásky mnohem dříve, než je tomu u pleti mastné.

Jak pečovat a jak vůbec poznat suchou pleť? Pokud máte pleť vypnutou a tím nemyslím pleť hladkou a bez vrásek, ale pokud ve vaší pleti cítíte pnutí, pak vězte, že se jedná o suchou pleť. V některých případech na pleti najdete i šupinky.

Hydratujte a snažte se co nejvíce pleť promastit. Používejte hydratační řadu, nezapomínejte na oční krémy, které jsou velmi důležité, protože první vrásky vznikají právě kolem očí a vy jim musíte zabránit, ještě než se začnou objevovat.

Vynikající účinky na suchou pleť mají krémy Vichy, jež zakoupíte výhradně v lékárnách, a které jsou určeny i na extra suchou pleť. Pokud chcete levnější krémy, pak je lze vybrat v drogeriích a supermarketech, nebo také přes katalogový prodej.

Používejte termální vodu, která se prodává ve spreji, použijte ji na očištění, ale i v létě, když je velké vedro, protože termální voda dokonale vaší pleť hydratuje. Nemusíte se bát toho, že pokud si na pleť nastříkáte termální vodu, smyje se vám celý make-up.

To vůbec ne, termální voda se stříká z větší dálky a jen v mírném množství, aplikaci pak můžete opakovat častěji. V zimě se termální voda venku nedoporučuje používat, doma ji však klidně použít můžete. Nezapomínejte na hydratační masky, které je nutné aplikovat alespoň jednou týdně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno