Jak odmítnout podomní prodejce

Rate this post

Vyloženě nesnášíte, když vám někdo, něco vnucuje a nevíte, jak tyto otravy poslat slušně někam? Metody, které prodejci používají jsou neskutečné a odbýt je, je někdy nadlidský výkon. Nemusí se jednat přímo o podomní prodejce. Prodejci vám mohou volat na mobil, nebo vás oslovovat na ulici. Jak odmítnout podomní prodejce?

By:

Pokud vám někdo něco vnucuje na ulici, doma, nebo po telefonu, rozhodně se nejedná o nic výhodného. Výhodné věci si koupíte ve slevách, v obchodech a na internetu. Výhodné zboží není třeba někomu vnucovat, proto pokud nechcete koupit předraženou věc, pak ji určitě nekupujte u podomního, pouličního, nebo telefonního prodejce.

Jak se bránit jejich argumentům? Pokud u vás někdo zazvoní s jakoukoliv nabídkou, neotvírejte. Pokud však již otevřete, nenechte se přemlouvat, rázně řekněte, že nemáte o nic s nabízených věcí zájem a dveře opět rychle zavřete.

Pokud se vás někdo snaží zastavit na ulici, nereagujte a jděte svižným krokem dál. Nezastavujte se a nebavte se s prodejcem. Dobrý trik je, že pokud vidíte, že někde někoho oslovují a nabízejí své produkty, či služby, vezměte si do ruky telefon a dělejte, že telefonujete.

Jak odmítnout prodejce po telefonu? Tam je to asi nejjednodušší, protože položit telefon můžete kdykoliv a bez omluvy. Nejlepší je nezvedat cizí čísla. Pokud však hovor přijmete, můžete prodejci sdělit, že jste v práci, že řídíte a na hovor nemáte čas. Prodejce se většinou zeptá, zda máte chvilku, odpovězte následovně, čas mám, ale záleží na tom na co, jestli mi chcete něco nabízet, tak ho rozhodně nemám a proto vám doporučuji hovor ukončit, dokud na vás nejsem sprostý.

Pakliže se přeci jen s prodejcem dáte do hovoru a necháte si produkt, či službu nabídnout, nikdy nic nepodepisujte!!!! Sdělte prodejci, že si smlouvu necháte a před podepsáním si ji projdete se svým právníkem. To se prodejci samozřejmě líbit nebude a bude na vás tlačit. Bude vám nabízet slevu, kterou později nedostanete. Pak se s prodejcem rovnou rozlučte.

Sdělte mu, že nic unáhleně kupovat nebudete a pokud sleva platí jen dnes, tak vás jeho zboží určitě nezajímá a zbytečně s vámi ztrácí čas. Nenechte se ničím zviklat a pokud skutečně chcete zboží koupit, dejte si čas na rozmyšlenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *