Jak vybrat správný parfém

Rate this post

Abyste vybrali parfém, se kterým budete spokojeni, měli byste se řídit následujícími radami:

Parfém si vyzkoušejte

Na každém člověku se vůně rozvine jinak a tak parfém, který vám třeba na jiné osobě nádherně voní, nemusí být to pravé na vaší pokožce. Vzoreček na papírku z parfumerie není vůbec směrodatný! Vůně se po chvíli uvolní, rozptýlí a až po odvětrání získáte skutečnou vůni, kterou budete cítit po použití právě vy.

Poraďte se s partnerem

Dobré je konzultovat nákup vůně i s vaší drahou polovičkou. Nezřídka se totiž stane, že vám parfém neskutečně voní, ale vaše žena, nebo muž nad ním ohrnuje nos. Pak je to neslučitelná kombinace. Partnerovi nevoníte, možná je mu vůně skutečně nepříjemná, takže vám nezbude, než ji používat buď když nejste spolu, anebo ji nepoužívat. Což by byla škoda!

parfémČtěte složení

Máte-li nějaké osvědčené složky, které znáte a víte, že vám prostě voní, vyhledávejte je. V kombinaci s jinými příměsemi sice voní jinak, ale je možné, že vám bude vůně se stejným základem vonět. Můžete tak snáze najít nějakou novou, kterou neznáte, ale přitom vám bude příjemná a milá.

Těžké vůně pro starší dámy

Mladé dívky uvítají spíše lehké a svěží vůně, kdežto těžší vůně se hodí spíše ke starším, nebo vznešenějším dámám. Vybíráte-li parfém pro někoho blízkého, milého, můžete se držet i této rady. U mužů platí to stejné.

Inspirace hvězdami a řebříčkem obliby

Dobré je podívat se i na oblibu vůní. Lecco vám to napoví. Anebo se nechte vést zpěvačkou, herečkou, návrhářem, nebo kýmkoli slavným, kdo propůjčil své jméno parfémům. I jejich parfémy bývají míchané dobře a kvalitně, aby byly oblíbené a žádané.

Nezapomeňte, že při výběru byste měli přivonět maximálně ke dvěma až třem vůním. Pak už jsou vaše čichové buňky tak omámeny, že necítíte skutečnou vůni a to co vyberete, by vám po “procitnutí“ nemuselo vonět stejně, jako při nákupu. Nejlepší je chodit do parfumerie často a vždy vyzkoušet něco jiného. Nejhezčí vůně si značte a pak vyberte tu pravou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *