Jak se zbavit stresu

Rate this post

Stres může přijít kdykoliv a z jakéhokoliv důvodu. Stresu bychom se měli umět postavit čelem, nikoliv mu dávat zelenou. Jak se zbavit stresu, abychom nebyli nervózní a neměli pocit, že nic nestíháme, že se toho na nás valí ze všech stran mnoho a my už nevíme kudy kam?

3088120425_0eeb73ecefDůležitý je vydatný spánek, díky kterému budeme dokonale odpočati. Usínejte bez televize. Raději si něco přečtěte, budete potom klidněji spát. Spěte u otevřeného okna, pokud venku není příliš velká zima, nebo velký hluk. Před spaním aplikujte na polštář aromatickou vůni, nejlépe levanduli.

V práci i po práci si najděte alespoň malou chvilku na odpočinek. Ideální je pustit si relaxační hudbu a zavřít oči. Nebo se věnujte něčemu, co děláte rádi a u čeho se odreagujete. Najděte si svůj koníček, je to pro každého z nás velice důležité.

Pořiďte si domácího mazlíčka, ať už méně náročného, nebo i náročného na venčení. Díky venčení se dostanete na vzduch, pročistíte si hlavu a odreagujete se. Domácí mazlíček vám umožní kontakt, který je pro vás také velmi důležitý. Zvíře je dobrým lékem na vaší duši.

Dodržujte pitný režim, ale rozhodně neřešte stres alkoholem, tudy cesta opravdu nevede. Důležité je začít se také dobře a zdravě stravovat. Strava dokáže s vaší psychikou také divy. Jezte celozrnné pečivo, banány, jablka, velký přísun vitamínů je pro vás také velice dobrý.

V práci se naučte říkat častěji „ne“, nestanovujte si příliš vysoké cíle. Vysvětlete nadřízenému, že jste jen člověk a že díky stresu, který na vás vyvíjí, pak můžete začít chybovat. Pokud si šéfujete sami sobě, pak zvolněte tempo a neberte si toho na svá bedra příliš mnoho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *