Jak odnaučit psa čůrat doma

4/5 - (1 vote)

Pořídili jste si štěňátko, po kterém jste tolik toužili a rádi byste ho naučili být čistotným. Je jasné a snad s tím počítá každý, kdo si pejska pořizuje, že nebude hned čůrat venku, ale svou potřebu udělá i u vás doma. Jak odnaučit psa čůrat doma? Poradíme vám.

Ideální je pořídit si pejska před vaší dovolenou, abyste na něj měli dostatek času. Ze začátku choďte ven co nejčastěji. Zkuste trávit většinu dne venku a voďte vašeho nového člena rodiny na místa, kam se chodí venčit i ostatní psi.

venčeníPejsek to ucítí. Pokaždé, když svou potřebu vykoná venku, odměňte pejska pamlskem a pochvalte jej. Pokud uvidíte, že pes vykonává potřebu, okamžitě jej vyneste ven a důrazně jej upozorněte na to, že toto se dělat nesmí.

Pokud jste se psem venku, nechoďte domů, dokud nevykoná svou potřebu. Jakmile jí vykoná, pejska chvalte, chvalte a zase chvalte. Choďte s pejskem ven hodně často, dokud se nenaučí dělat svou potřebu venku. Postupně pak dobu venčení zkracujte.

Pokud máte malé plemeno, můžete jej naučit vykonávat potřebu doma, na psím záchůdku, který je běžně k dostání. Je to psí travička, která se dá jednoduše vymýt. Tato toaleta je vhodná pro malé rasy, které nerady chodí v zimě, či dešti ven. U větších psů ji nedoporučujeme.

Pokud jste si štěně pořídili v zimě a je nutné s ním v počátku chodit hodně ven, pořiďte mu zcela jistě obleček, který bude teplý a nepromokavý. Jinak se může stát, že pejsek ven nebude chtít chodit a své potřeby bude raději vykonávat doma.

Mít pejska je opravdu zábava. Přinese vám do života spoustu radostí, ale je třeba se mu intenzivně věnovat a jeho péči v žádném případě nezanedbávat. Venčení je velice důležité a je třeba na něj mít čas několikrát denně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *