Jak prodat byt

Rate this post

důmChcete prodat svůj byt a nevíte na koho se obrátit? Jak nejlépe byste svůj byt měli prodat, aby jste na tom vydělali co nejvíce? Zkuste to bez realitních agentur, protože ty si ve většině případů přihodí ještě provizi. Dejte si inzerát do novin, vylepte na okno vašeho bytu ceduli, napište si na facebook inzerát a poproste přátele, aby tuto informaci sdíleli.

Zjistěte od svých přátel, zda neví o někom, kdo shání nový byt. Pokud si chcete dát inzerát do novin a nechcete, aby vám volali realitní makléři, důrazně to do textu napište. V případě, že si totiž dáte inzerát, strhne se lavina telefonátů, kdy vás realitní makléř bude přesvědčovat o tom, že váš byt prodá. Pokud budete chtít využít služeb makléře, obraťte se na jednoho konkrétního.

Vylepte informaci o prodeji vašeho bytu po vchodech okolních domů, ale opět zdůrazněte, že nestojíte o to, aby vás kontaktovala realitní agentura.

Pokud však chcete mít vše zařízené a zajištěné, přeci jen realitní agenturu o pomoc požádejte. Vy za služby nebudete platit, zaplatí je až konečný zákazník, to znamená, nový majitel bytu. Agentura se postará o vše potřebné a pomůže vám se vším, čemu nerozumíte. Proto je samozřejmě dobré se na ní obrátit. Nevýhodou je, že se díky agentuře zvýší cena vašeho bytu.

Prohlídky vašeho bytu mohou probíhat buď s vámi, nebo bez vás. Záleží na tom, jak se sami rozhodnete. Pokud svěříte klíče realitní agentuře, může prohlídky dělat sama, pokud nechcete dávat klíče cizí osobě, choďte na prohlídky spolu se zájemci.

Pokud se rozhodnete spolupracovat s realitní agenturou, pročtěte si na stránkách www.vlastníci.cz špinavé triky, které na vás realitní agentura může přichystat a vyhněte se jim. Na těchto stránkách je spousta rad, které se vám při prodeji bytu budou hodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *