Jak prodávat kosmetiku

Rate this post

Prodávat kosmetiku je určitě sen nejedné z nás. Důvod je jednoduchý, protože se jedná o práci, která je velice příjemná a která by nás rozhodně bavila. Jak prodávat kosmetiku? Kosmetiku může defakto prodávat každá z nás, pokud se například stane Avon lady, nebo se zaregistruje u Oriflame.

Prodávat kosmetiku, ale lze také jako prodavačka v obchodě, kde se tyto produkty nabízejí. Proto, abyste se prodeji mohla věnovat a byla v něm úspěšná, musíte znát kosmetiku dopodrobna. V první řadě tedy je nutné znát nabízené značky, které budete prodávat.

Pak je nutné vědět, co se na co používá. Pro opravdové profesionální prodavačky kosmetiky je dobré znát i složení výrobků. Abyste byla při prodeji opravdu dobrá, je nutné seznámit se s kompletním sortimentem tak, aby se vám nestalo, že se kupující na něco zeptá a vy nebudete vědět.

Musíte tedy vědět jak se co používá, to znamená například, jaký krém na jakou pleť, jak pleť správně očistit, jakou jí dát péči kromě denní a noční výživy, jaké produkty se používají na vlasy, jak o vlasy pečovat….a mnohem mnohem víc.

Poradit byste měli umět i s dekorativní kosmetikou a vědět také například jak použít sérum na řasy, nebo jak se používá fixátor make-upu. Co je to BB krém, nebo CC krém. Rozhodně byste měla jako prodavačka kosmetiky znát všechny novinky a trháky, které budou zákaznice zajímat.

Kosmetika se neustále vyvíjí a tak je pořád čemu se učit. Učení je to ale příjemné, pokud se o kosmetiku zajímáte. Díky tomu budete také velice dobře vědět, jak sama o sebe dokonale pečovat a jak si prodloužit mládí. Co se týká vůní je třeba znát rozdíl mezi parfémem, Eau de parfémem, toaletní vodou a deodorantem. Dobré je také znát složení jednotlivých vůní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *