Jak pracovat s gelem a voskem na vlasy

Rate this post

Gel a vosk je určený pro konečný styling vašeho účesu. Oba dva přípravky, jak gel, tak vosk, jsou vhodnější pro kratší účesy, které vyžadují určitou úpravu. Jak pracovat s gelem a voskem? Při výběru vhodného přípravku zvažte všechna pro a proti.

By: BitchBuzz

Gel je tekutější konzistence a vaše vlasy slepí. Vlasy po něm budou tvrdší a budou dobře držet tvar. Oproti tomu je vosk na vlasy tužší konzistence a vaše vlasy spíše zmastí. Stačí nanést opravdu jen malé množství, jinak si budete muset jít vlasy umýt a smýt z nich nadměrnou mastnotu.

Gely se prodávají většinou o různé síle fixace. Záleží tedy na tom, jak moc chcete svůj účes zpevnit a podle toho si také vyberte vhodný gel. Vosk vlasy zformuje, nezajistí jim až tak pevnou fixaci, jako právě vlasový gel.

Máte-li krátký účes, který potřebujete vytvarovat do určitého tvaru, pak je určitě gel i vosk dobrým řešením. U vlasů delších se pak doporučuje spíše pěnové tužidlo v kombinaci s lakem na vlasy. Gel na vlasy naneseme tak, že si menší množství rozetřeme v ruce a aplikujeme jej na vlasy, po té vlasy vytvarujeme do požadovaného tvaru.

Vosk necháme v dlaních rozehřát a pak jej v malém množství naneseme a opět vlasy upravíme do požadovaného tvaru. Pokud chcete, můžete účes ještě ve finále přestříkat lakem na vlasy, aby byl ještě pevnější. Při mytí vlasů pak vlasy umyjte šamponem 2x, abyste z nich efektivně odstranili veškeré zpevňující přípravky.

Gel i vosk na vlasy vám dodají dokonalou fixaci o různé síle a intenzitě. Některé přípravky dodají vlasům i na objemu a to jsou z pravidla objemová tužidla, která taktéž vlasy zafixují. Celý efekt dokonalého účesu můžete doladit leskem na vlasy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *