Jak pečovat o pleť v zimě

Rate this post

Vaše pleť v zimě vyžaduje speciální péči, určitě byste se jí měli věnovat tak jako po celý rok, ale ještě navíc používat hutné krémy, kterými zabráníte mrazu, aby vám poškozoval pokožku. Jak pečovat o pleť v zimě?

By: tommerton2010

Mýtus je takový, že v zimě se nesmí používat hydratační krémy, což je však holí nesmysl a vůbec se tímto neřiďte. Je-li vaše pleť suchá, potřebuje hydrataci ve všech ročních období. To co se říká, že vám pleť díky hydratačnímu krému zamrzne, je pouze fáma.

Proto tedy pleť, která hydrataci potřebuje, hydratujte kdykoliv. Na zimu na ven, jsou pak vhodné ještě hutné krémy. Jsou to speciální krémy, které seženete pokud budete shánět zimní krémy. Mají mírné hřejivé účinky, které jistě ve velkých mrazech oceníte.

Tyto krémy není vhodné používat na make-up, protože byste si make-up krémem rozetřeli. Pokud jej tedy použijete, dejte si jej na váš obvyklí denní krém a nechte vstřebat. Až po té naneste make-up. Budete asi muset použít větší množství pudru, protože zimní krémy jsou mastnější a tak je i vaše pleť po nich výrazně lesklejší.

Pokud to však zvládáte bez make-upu, pak jej nepoužívejte. Místo něj můžete na pleť nanést tónovací krém spolu s krémem na zimu a lehce tak zabarvit vaší pleť bez toho, abyste použili make-up. Je-li to možné, spíše svou pleť v zimě zakrývejte například šálou.

Zbytečně svou pleť nevystavujte vysokým mrazům, které ji stejně jako slunce 2x neprospějí. Obzvlášť velký pozor na pleť v zimě by si měli dávat jedinci, jež mají citlivou pleť, protože mráz a citlivá pleť, dokážou udělat velkou neplechu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *