Jak se vyrovnat se smrtí

5/5 - (1 vote)

Pokud někdo z našeho života odejde, je to pro nás velmi těžké a my si musíme projít nejnepříjemnějším obdobím, které nás v životě může potkat. Ztráta někoho blízkého je to nejhorší, co se nám může stát. Stalo se to snad každému z nás a každý jsme se s tím museli umět poprat.

V první řadě bych vás chtěla uklidnit tím, že každý kdo prožil klinickou smrt ji popisuje velmi krásně a příjemně a jen těžko se mu vracelo zpět do hmotného světa. Toto by vás mělo i po tom nezkutečném trápení, trochu povzbudit.

Člověk, který tu s námi už není prožíval při odchodu z hmotného světa nepopsatelně krásné chvíle, kdy mu bylo velmi krásně a nic ho netrápilo a kdyby měl možnost vybrat si zda zůstane v tomto pocitu, nebo se vrátí zpět, raději by zůstal tam, kde je.

Jak se vyrovnat se smrtí je individuální a každý z nás si musí najít tu cestu, která mu pomůže se z toho dostat. Někomu to trvá déle, jinému stačí kratší doba. Smrt blízkého člověka je tíha pro nás. Pro toho, kdo odešel je to velmi příjemný stav, i když byl na světě rád a šťastný.

Nejtěžší je situace, kdy dítě přijde o svého rodiče, nebo naopak rodič přežije své dítě. U dětí je dobré navštívit dětského psychologa a nechat si poradit od něj. Protože tato situace je pro malé děti nesmírně stresující a traumatizující.

Pokud přežijí rodiče své děti, je to taktéž velmi těžké, neustále si pokládají otázky co by kdyby, jak se to mohlo stát, proč zrovna já. Měli byste se začít věnovat věcem, kterým jste se věnovali dříve, najít si zábavu a zaměstnat mysl. Samozřejmě to není vůbec jednoduché, ale je třeba se s tímto trápením poprat. Nikdy není ostuda, když navštívíte psychologa, nebo psychiatra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *