Jak se zbavit nervozity

5/5 - (1 vote)

Býváte často nervozní, ve stresu, a je to na vás vidět? Nervozita se může projevit červenáním, koktáním, klepáním rukou, nadměrným pocením, bušením srdce, změnou tónu hlasu. To vše na nás naši nervozitu prozradí a o to je pro nás daná situace ještě horší.

Nervozita někdy může propuknout i v pláč, který může být podnětem dané situace. Jak se zbavit nervozity? Pokud se bojíte určitých situací, které vám nervozitu způsobují, představte si, že je máte už za sebou a celou situaci si pouze opakujete.

Bojíte-li se dané situace, která je před vámi řekněte si sami, pokud to nevyjde, máte možnost situaci vyřešit znovu? Jistě že ano. Představte si ten nejhorší scénář a přemýšlejte, jak by to mohlo celé dopadnout. Tak se samozřejmě nestane, ale připravte se na ty nejhorší varianty. V duchu je také řešte.

Pokud jdete do situace, o které víte předem, že budete nervózní dejte si panáka a v případě, že pít nemůžete, tak alespoň čokoládu, protože i ta má zklidňující účinky. Naučte se, povolovat svaly ve stresu, protože ty mají tendence se napínat. Uvolníte se tak celí a budete se cítit lépe.

Pokud máte vystoupit před více lidmi a ta představa vás naprosto děsí, existuje malý fígl, jak se trémy a nervozity zbavit. Představte si ty lidi před sebou jak tam stojí nazí, nebo jak jsou na záchodě. Pomůže vám to se odreagovat a zapomenout na svou nervozitu.

Pakliže dojde k nějákému trapasu, obejděte ho a klidně se mu i zasmějte, pokračujte přitom dál, jako by se nic nestalo, Rozhlédněte se kolem sebe, kolik trapasů ostatních denně kolem sebe zaregistrujete a za pár dní si na ně ani nevzpomenete, není tedy ani důvod, aby vaše trapasy, měli mít v hlavě ostatní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *