Jak se nebát školy

Rate this post

Máte ze školy hrůzu? Bojíte se jí navštěvovat? Důvod je nejspíš takový, že nezvládáte učivo, které se ve škole probírá a tak pro vás je tak těžké do školy chodit, neboť tam jdete s vědomím, že nezvládáte a je to pro vás složité. Buď se bojíte školy proto, že se škole nevěnujete dostatečně, nebo je důvod takový, že se jí věnujete, ale i tak jí nezvládáte.

Pokud učení jen flákáte, je to trošku pochopitelné, protože jste ve věku, kdy máte zájmy jiné, než se učit, ale berte na vědomí fakt, že se učíte proto, aby vaše budoucnost někam vedla a ne proto, abyste u té tabule pak alespoň něco řekli. Jde tu především o to, že děláte něco pro sebe.

Pokud vás učení nebaví a nevěnujete se mu rádi, pak byste si měli alespoň uvědomit, že načerpat byste měli od každého alespoň trochu. Nemusíte nutně ležet v knihách od rána do večera, ale vědět alespoň půlku z toho, co vědět máte, byste mohli.

Váš stres a strach ze školy by byl rázem menší, kdybyste se jí věnovali alespoň trošku. Udělejte něco pro své vzdělání a pak se jděte bavit. Takhle by to mělo fungovat u každého. Něco, za něco. Nemusíte být ve škole premiant, ale důležité je, abyste alespoň z poloviny v té škole fungovali.

Pokud však máte obavy ze školy z toho důvodu, že jí prostě nezvládáte, je tu jedno jediné řešení a to buď do toho dát maximum a prolézt alespoň s odřenýma ušima, nebo raději studium vzdát a najít si lehčí obor, který vám půjde a který zvládnete.

Škola je základ života. Pokud jí nebudete mít, bude to pro vás velké mínus. Myslete dopředu a myslete pozitivně. Uvidíte, že nebude až tak těžké se do toho učení položit alespoň na krátkou dobu, abyste ve škole nemuseli procházet strachem z toho, jak to vše zvládnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *