Jak odnaučit alkoholika pít

Rate this post
By: davitydave

Odnaučit alkoholika pít je běh na dlouho trať, a pokud to opravdu chcete, tak to nebudete mít vůbec jednoduché. Alkoholik je nemocný člověk, který se utápí v problémech a řeší je nadměrným pitím alkoholu. Rozlišujeme různé druhy pijanů – někteří pijí denně, jiní o víkendech nebo třeba kvartálně, kterým se od toho i říká kvartální alkoholici.

Dostat alkoholika, který pije denně, do střízlivého stavu, je bohužel velký problém. Trpí nesnesitelnou kocovinou, má třes, zvýšeně se potí, může se mu točit hlava atd. Potřebuje alkohol.

Alkoholik nemusí být pouze člověk žijící venku na ulici a nemající domov, mohou se jím stát i úspěšní lidé, lidé, kteří ve svém životě něco dokázali a mají pro co žít. Ve svém okolí znám jednu ženu, je to krásná žena, má své vlastní kadeřnictví, ale bohužel krásná je jen do té doby, než se napije, což je pouze v ranních hodinách.

Dle mého názoru ji sužuje pocit, že nenašla ideálního muže pro svůj život, ale s takovýmto životním stylem, který vede, jej asi ani nikdy nenajde, protože vždy, když dojde k seznamování, se předvede v těch nejhorších barvách.

Každý máme nějaké problémy a každý je řešíme jinak. Bohužel někdo sáhne po alkoholu. Lidem, jež alkohol konzumují denně a ve větším množství, to jen tak nevysvětlíte. Myslí si, že je vše v pořádku, přitom se jen ztrapňují, dělají si ostudu a v očích ostatních jsou to pouze trosky.

Největší problém je vysvětlit dotyčnému, že takhle to nejde. Podívejte se například na známé zpěváky a herce, kteří s tímto démonem opakovaně bojují.

Je to prostě běh na dlouhou trať, kde dokud nepochopí sám alkoholik, že musí něco změnit, ostatní neudělají bohužel s tímto problémem vůbec nic. Nejdůležitější je přesvědčit alkoholika, aby se šel léčit a opravdu se vyléčit chtěl. Jinak je veškerá snaha bohužel marná.

Léčba trvá tři měsíce, pacienti se nachází na uzavřených odděleních, musí dodržovat pevný řád, uklízet, chodit na terapie, mají téměř na celý den naplánovanou činnost. Tak se jim personál psychiatrické nemocnice snaží vnést zpět zničený denní řád a systém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *